Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mennyiben támogattátok a...

Ti mennyiben támogattátok a gyermekeiteket, miután elköltöztek otthonról?

Figyelt kérdés

Adott a szituáció: 22 éves lány, 10évvel idősebb párjához költözik. Lány szülei nem helyeslik, mert a lány egyetemre jár, a pasi "tartja el". A szülők a lány részéről semmi támogatást nem adnak (még akkor sem amikor tisztában vannak azzal, hogy szüksége lenne rá).


Ti mit gondoltok erről?


2012. febr. 16. 10:03
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
96%

Én akkor költöztem el, amikor senki sem kellett eltartson. Fizetésem volt, és az akkori párommal közösen béreltünk lakást.

Addig a szüleimnek az ösztöndíjamból letettem egy összeget, amit ők olyasmire költöttek amivel én nem értettem egyet, amúgy nem kaptam támogatást. Amikor elköltöztem, akkor már eszükbe jutott hogy a lányuk elment, és kezdtek volna foglalkozni a dologgal. Csak már én nem akartam...

2012. febr. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem ha odaköltözik a lány valakihez, aki már dolgozik és elmúlt 30 éves, akkor ne a családja fizesse már a lány költségeit. Esetleg még az egyetemi tanulmányaihoz szükséges összeget (jegyzetek ára), de a lány ellátását, ruháit már a 32 éves fiatalembernek kéne állnia.
2012. febr. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
97%
Egyetértek a másodikkal.
2012. febr. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
100%
Ez helyzet függő. Kötelezőnek semmiképpen sem kötelező ilyen helyzetben a lányukat támogatni, ha akarják, megtehetik.
2012. febr. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 A kérdező kommentje:
Itt konkrétan az egyetemmel kapcsolatos dolgokról van szó. Vagy pl jogosítványról. Hozzá kell tenni a jogsi 95%-át a lány fizette az ösztöndíjából. A legvégére nem maradt.
2012. febr. 16. 10:18
 6/70 anonim ***** válasza:
63%

Ha ahhoz nagylány, hogy a semmire különköltözzön, akkor ahhoz is legyen nagylány, hogy megkeresi magának a pénzt. Ja, hogy nehéz egyetem mellett? Egyrészt másnak is megy, másrészt te választottad.


Én nem költöztem el addig otthonról, míg teljesen önellátó nem lettem (23 évesen jött el ez).


Egyetem mellett lehet ám dolgozni, rengetegen csinálják. A jogosítvány pedig a "luxus" kategória, amire akkor költünk, ha van rávaló. Nem létszükséglet.

2012. febr. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
76%

Semennyire nem támogattak,érettségi utáni nyártól dolgozom rendesen,igy szerzem most a második mászaki dilomámat.

Van diákmunka,ösztöndij,gyakornoki meló,ne a süt galambot várd.

2012. febr. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 A kérdező kommentje:

Igen, van olyan egyetem ami mellett lehet dolgozni. De amikor H-P bent vagy 8-től legjobb esetben 2-ig, akkor mégis hol szeretnének alkalmazni?

Másik..a jogosítvány még akkor lett elkezdve amikor volt rá. Időközben egyrészt elfogyott, amint írtam, a lány magának fizette. Igaz, meg volt beszélve, hogy egy részt a szülők fizetnek, csak a költözés után az ígéretnek se híre se hamva. És az is igaz, hogy luxus számba megy, de sürget a Kresz vizsga utáni két év, ergo jó lenne befejezni. Az utolsónak grat.

2012. febr. 16. 10:33
 9/70 anonim ***** válasza:
77%

Ahova én jártam suliba ott kötelező volt a jogsi, csak hogy azt a suli fizette.



Neked miért kell a sulihoz?



Egyébként ha már elköltözött akkor ne járjon haza pénzt kérni. Ha a szüli megtehetik akkor biztos segítenek , de ha ők se élnek túl fényesen akkor mégis mit vár el a királylány kisasszony?

2012. febr. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 A kérdező kommentje:

Diákmunka: igen van, általában 8 órába keresnek valakit, vagy legalább 2-3 hétköznap. Kilőve.

Ösztöndíj: ezen az egyetemen nem osztogatják ingyen. Nem könyvtár-büfé szak.

Gyakornoki meló: nappalis tanulmányok mellett? Vicces vagy.

Nyáron természetesen más. Akkor egyértelműen oké a gyakornoki meló.

2012. febr. 16. 10:36
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!