Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te hogyan kezelnéd ezt a...

Te hogyan kezelnéd ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Anyám egyszerűen mindenben kritizál egész nap. Miért nem találtál jobb munkahelyet, miért nem költözök el itthonról stb. Még abba is bele akar szólni hogyan öltözködjek. Barátnőmet állandóan kritizálja és sértegeti mikor itt van. Ha meg megmondom neki a véleményem, hogy hagyjon békén akkor egyből sírva rohan a szívbeteg papámhoz és őt traktálja azzal hogy én hogy lehordtam meg milyen csúnyán bánok vele. Tudja jól hogy papámat szeretem a családtagok közül a legjobban és ezt ki is használja. Ti mit kezdenétek ilyen helyzetben?
2013. febr. 16. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyértelműen azért cseszeget,hogy minnél előbb költözz el otthonról...

Neki "egy gonddal kevessebb" lenne.

2013. febr. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Hát igen, sajnos sztem addig nem fog változni a helyzet, ameddig el nem költözöl. Ültesd le, kérdezd meg tőle, hogy mi az oka, hogy így viselkedik veled, és nem ezekre a felületes okokra gondolok. Beszéljétek meg kit mi bánt, mondd el neki h szereted, de a barátnődet is és, hogy bánt téged, hogy így viselkedik a barátnőddel. Mondd el neki, hogy ennek az lesz a vége, hogy megszakad a kapcsolat amint elköltöztök, és ezt te nagyon nem szeretnéd, és akkor változtassatok ezen, legyetek meg egymás mellett békességben, és így a jövőben is rendes kapcsolatotok lesz, hiszen egyszer majd rád fog szorulni sok év múlva. Amugy átérzem a helyzeted, a barátom családjával is hasonló a helyzet, viszont ott az apuka, aki így viselkedik.. Elég szomorú dolog ez, de lassan sok sok veszekedés magyarázás családi megbeszélések árán, talán rendeződni látszik a helyzet.. De ugyan ez a helyzet, munka... mikor megyünk el itthonról... kupi van... lett egy közös kutyánk, most épp ő a legnagyobb probléma, hogy roszalkodik, és h az udvarra piszkít... Általános probléma ez, de nem értem a társadalmat, hogy mért fajult eddig, hogy egy szülő így álljon hozzá a gyermekéhez, hiszen nem te kérted h csináljanak meg, és egy gyerek nem addig gyerek ameddig kedvünk van hozzá. Próbáld leültetni, elmondani őszintén veszekedési szándék nélkül, hogy mi a problémád, és hogy tudnátok ezen változtatni közös erővel. Sok sikert és maradj nyugodt, törekedj a békére, még ha nehéz is... :)
2013. febr. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez érdekes mert amikor 20 évesen elköltöztem fél évre akkor is állandóan zaklatott telefonon és nem hagyott békén. Ezt nem tudom megérteni, hogy miért csinálja. Ja és 22f
2013. febr. 16. 15:30
 4/6 A kérdező kommentje:
Már évek óta nem ülök le vele beszélgetni, pont ezért mert csak az ő véleménye számít a másikat meg nem hallgatja meg. Minden reggel amikor felkelek és bemegyek dolgozni az tart életben hogy kb fél év és el tudok költözni utána meg látni sem akarom. Nekem legjobban az fáj hogy a szívbeteg papámmal zsarol.
2013. febr. 16. 15:34
 5/6 anonim válasza:
Hát igen, megértem... És a papád átlátja a helyzetet, vagy anyukád tudja befolyásolni? Amúgy ha ennyire itt tart a helyzet, akkor tényleg csak az segít ha majd elköltözöl, de ez szomorú nagyon, hogy így viselkedik, és tényleg bevonja a papádat. De lehet egy próbát megérne még beszélni vele egyet, és akkor sem hajlandó semmiféle kompromisszumra, akkor hagyd az egészet, mert csak te is ideges leszel és az meg gondolom senkinek sem jó körülötted sem. Esetleg barátnődékhez nem tudsz menni? Anyukád nem sajnálja, hogy eddig fajult a helyzet?
2013. febr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Aludhatok náluk, de hogy ténylegesen odaköltözzek arra nincs lehetőség.
2013. febr. 16. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!