Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezelnéd a helyzetet,...

Hogyan kezelnéd a helyzetet, hogy a párodnak tartozásai vannak?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve ismerjük egymást. A tartozásokat azelőtt "csinálta", hogy megismerkedtünk.

Jelenleg 3 felé tartozik: exének akinek a szülei kifizettek valami telefonszámlát, annyit tudok hogy 6 számjegyű az összeg, egy haverjának akitől kölcsön kért hogy a rezsit ki tudja fizetni, és tegnap jött egy felszólító levél, hogy a UPC-nek is tartozik, ez kb 205 E ft.

Az első kettőről úgy szereztem tudomást, hogy a 2 illető épp írt a páromnak facebookon, amikor képeket nézegettünk együtt. A harmadikról meg tegnap, mikor olvastuk a levelet. (említette, hogy a upc-nek tartozik, de pontos összeget nem tudott mondani)

Ez a 3 tartozás cca. fél millió forint.

Semmilyen ingóság nincs a nevén, de a 3.at elvileg levonhatják a fizetéséből.


Teljesen elvagyok keseredve. Fogalmam sincs miből fogja/fogjuk ezt kifizetni. :(


2012. ápr. 13. 11:21
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
88%
Egy a lényeg: ez az ő tartozása, neki kell rendeznie. Persze ez csak az én véleményem.
2012. ápr. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
26%
Gondolj bele, hogy pénz nélkül is tudod őt szeretni? Hogy nem tud neked semmit venni, sehová nem tudtok elmenni úgy, hogy ne te fizess?
2012. ápr. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
85%
Sajnálom, hogy ezt kell mondjam, de jobb, ha minél előbb elhagyod őt. A férjem családjában vannak ilyen emberek, és belőlük okulva azt kell mondjam, ennek sosem lesz vége. Elfelejti fizetni, vagy nem akarja. Ráfogja, hogy most másra kell a pénz, és közben máshol is adósságot csinál majd. Az meg, hogy jogilag nem tartoztok össze, nem fog attól megvédeni, hogy rajtad kérjék számon, vagy megfenyegessenek téged is.
2012. ápr. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Soha nem éltünk nagy lábon, nem kaptam méregdrága ajándékokat. De nem zavar, örültem annak is, ha a ház elől szed néhány virágot.


Én attól félek, ha tényleg letiltják a fizujából, mi lesz velünk. Mert akkor éhenhalunk, az tuti.

2012. ápr. 13. 11:29
 5/33 anonim ***** válasza:
51%
Mi is így jöttünk össze a párommal,neki lehet még ennél is nagyobb összegű tartozása volt. Én őt szerettem meg,és nem pénzét!!! Közös kasszán vagyunk, közösen spórolunk és folyamatosan fizet ki mindent.
2012. ápr. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Nálunk az a bibi, hogy jelenleg nem dolgozom. :(

Így nincs miből fizetni a dolgokat.

2012. ápr. 13. 11:31
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
ez aztán tudja, hogy kell tartozást felhalmozni. 6 számjegyű telefonszámla? az teljesítmény
2012. ápr. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

De a párod gondolom dolgozik. Akkor abból,ha csak egy ezrest,de minden hónapban félre kell tenni és a tartozásba fizetnie! Ha lehet ne kérjen többet kölcsön,amíg ezek nincsenek lerendezve. Egyszerre egyel foglalkozzatok, azt fizessétek apránként,mert akkor az halad, és láttok előrelépést.

És igen, valószínűleg a harmadik tartozás bíróságra kerül,és akkor azt majd vonják a fizetéséből.

2012. ápr. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már írták, innentől kezdve nézz a párod körmére.

Nálam az anyósom úszik a hitelekben, gondoltam, akkor a párom már felelősségteljesebb.

Most tartunk 600k diákhitelnél, és mind baromságra ment el.

De ahelyett hogy azt fizetné, még műszaki cikkeket vásárolgat...

Sajnos nekem sincs jelenleg munkám, így nem nagyon szeretnék beleugatni az anyagiakba, de most átvettem a kasszát teljes egészében :)


Próbáld meg kicsit ellenőrizni hogy mit csinál, mert könnyen összehozhat még innen-onnan egy kis tartozást.

És ezzel nem csak a maga életét teszi tönkre ugyebár :/

2012. ápr. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy sikerült összehozni a telefonszámlás dolgot. Állítólag az exe nevén volt az előfizetés, és nem lett kifizetve, vagy mi. És a csaj szülei kifizették.

Így a párom most nekik tartozik.

2012. ápr. 13. 11:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!