Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha egy ilyen...

Mit szólnátok, ha egy ilyen ismerősötök öngyilkos lenne, meghalna?

Figyelt kérdés
Évek óta ismered, régebben szerelmes voltál belé, mostmár nem, de még mindig fontos neked. Ellenben csak facebookon és telefonon tartjátok a napi-szinntű kapcsolatot a nagy távolság miatt. Viszont így bármennyire kedveled, nem ő az életed része.
2013. febr. 16. 18:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Egy szimpka tavoli ismeros halahire es ledobbentene, foleg ha ily modon tavozik. Hat meg ha valaki olyanrol van szo akivel napi szinten beszelek es egykor a "mindenem" volt... borzasztoan fajna...!
2013. febr. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
22%
Ő dolga.
2013. febr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Lesokkolna, sírnék, nem kapnék levegőt, nem jutnék szóhoz..szóval gyászolnám és temetésére is elmennék, de nem roppannék bele. És valószínűleg sokat töprengenék hogy miért tette. Hát valószínűleg ennyit szólnék.
2013. febr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

szólni? nem tudnék semmit.

nyilván magamat is hibásnak érezném hiszen ha napi szinten beszélek vele akkor fel kellene tünnie a dolgoknak...


azonban tudom ez nem ilyen könnyü. volt párom is öngyilkoságot kisérelt meg mikor együtt voltunk, elég szarul alakult az élete. hiába voltam neki ott, hiába támogattam szimplán elhagyta magát. és hiába mondtam neki hogy ne szedje a nyugtatókat meg a többi szarokat mert teljesen kifordul magából nem hallgatott rám. este irt egy üzenetet msnen én meg kihivtam rá a mentőket.. (másik városban tanultam mást nem tehetem) persze letagadta az egészet és azt állította hogy csak elfelejtette hogy vett már be gyógyszert... persze anyja hitt nekem, mert már korábban is csinált ilyet, (bevett másfél doboz gyógyszert és ivott rá 1-2 üvegbort).


hibáztatni nem hibáztattom magam, én mindent megtettem érte, csak ő az a tipikus önsajnáltatós fajta... én jártam az ügye után amig ő otthon buslakodott - és ez más dolgokban is igaz volt... kisarkitva: ha beszart volna is inkább csak sir meg panaszkodik hogy beszart ahelyett hogy fürdene átöltözne és kimosná a cuccát..

2013. febr. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
3%
Haragudnék rá és nagyon dühös lennék. Az öngyilkosok önzőek mert nem gondolnak bele hogy másoknak mekkora fájdalmat okoznak, így sajnálni se lehet őket.
2013. febr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Az is önző, aki a rettenetes fájdalom ellenére vissza akarja fogni az illetőt. Szóval két oldalról lehet ezt nézni. Fölösleges az önzőségről vitázni.
2013. febr. 16. 19:06
 7/16 anonim ***** válasza:

fájdalom ellenére vissza akarja fogni az illetőt


milyen fájdalom?


mert hát azért az se mindegy hogy ki miért lesz öngyilkos...

pl.: végső stádiums ráks beteget avgy egyéb ilyen beteget aki már csak a belenyomott fájdalom csillapítók miatt tudja ellvsielni a fájdalmat, azt "elengedném"


aki elveszítette a munkáját és mondjuk hitele van (mint volt párom) és csak kilátástalan a helyzete és azért lesz öngyilkos - holott segítenének neki ha akarná csak job az önsajnálat- azt nem értem meg..


szóval nem mindegy az ok sem...

2013. febr. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Például ez a közeli ismerős egy olyan személy, aki soha nem panaszkodik, szeretteli, kedves és figyelmes. Aztán hirtelen mégis tesz egy ilyen lépést... De önsajnáltatás nélkül.

Viszont néha a lelki fájdalom felér a fizikaival.

2013. febr. 16. 19:30
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

Még élek haragudnék rá.


Akit egyszer megszerettem, azt nem felejtem el, és ha fizikailag nem is része az életemnek, lelkileg mindig az marad.

Aki egy ilyet velem megtesz, arra csak dühös tudok lenni. És egész életemben fájna, az ilyen fájdalom nem múlik el.

2013. febr. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

szomorkodnék, természetesen.

de eleve nem alakulna ki ilyen helyzet, nem tartanám facebook-on és telefonon a kapcsolatot.

megdöglött a kutya, de azért tartsuk meg -effektus

lehet azért lenne öngyilkos a szerencsétlen, mert nem engedném el és a "barátság" miatt örök időkig reménykedne ... amíg fel nem adná.

csak az az ex lehet barát, akit már évek óta nem láttam és abszolút kihűlt minden mindkét oldalról

2013. febr. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!