Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy egy ember...

Létezik olyan, hogy egy ember senkivel sem tud normális emberi kapcsolatot kialakítani, még a családjával sem?

Figyelt kérdés

Nagyon szomorú vagyok, mert nincsenek igaz barátaim, a családtagjaimmal is olyan a helyzet, mintha csak lakótársak lennék. Szerintem azt sem tudják, hogy milyen vagyok igazából, de attól félek, hogy már én sem tudom saját magamról. Bár ők sem azok a nagy társasági vagy barátkozós emberek, talán nem volt kitől "ellesnem", nem tudom. Barátaim sincsenek, inkább csak jó osztálytársi viszonyaim, pedig szeretnék é is barátokat. Olyan igaziakat, akikkel nem csak hogy jól ellehet beszélgetni, hanem akikkel el lehet menni szórakozni, össze lehet ülni, sportolni, stb. Vagy ilyen csak a filmekben létezik? Nem tudom. Máshol azt látom, hogy mindenkinek tök jó barátai vannak, akikkel bizalmas hangnemben tudnak beszélgetni. Felőlem meg már azt sem kérdezik meg, hogy élek-e még. És szerintem azért az létszükséglet, hogy valakit szeressenek, keressenek... Nem vagyok egy kocka, mert szoktam mást is csinálni, és szoktam azért másokkal beszélgetni, de legjobb szórakozásom, hogy gépezek, netezek, gyk-zok, lesem a fb-ot (ott sem beszélek senkivel). De leginkább a gyk, itt mintha emberek között lennék, úgy igazán. Értitek... Amikor általános iskolába jártam, akkor bíztam a gimiben, hogy itt majd lesznek barátaim... de most? :S Most bízzak a fősuliban? :S Vagy mi a jó ég? :S


Jó tipp, tanács, sikersztori, bármi? :/

Köszi!

16/L


2013. febr. 16. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Most szívemből szóltál,bár én 22 vagyok,rég nem gimis és nem is annyira magányos,viszont néha én is annak érzem magam,mert túl kevés ember van körülöttem.Nemrég csalódtam egy barátomban,aki azt mondta,sose fog cserben hagyni,de sajnos a tényállás nagyon azt mutatja,hogy nem vagyok fontos neki.Most csak a párom van nekem.Megértelek,remélem,sikerülni fog barátokat találni.
2013. febr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én úgy érzem, hogy még párom sem lesz :(

Persze kívülről én vagyok a megtestesült optimizmus és vidámság, de csak azért, mert remek színésznő vagyok.

2013. febr. 16. 18:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Természetesen létezik, nagyon súlyos dolog, és általában nagyon súlyos kisgyerekkori traumák vannak mögötte.
2013. febr. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Vannak olyan emberek akik nem tudnak csatlakozni a birka csordához.Ne érezd magad kellemetlenül,biztos vannak olyan emberek akikkel jól kijönnél de nehéz őket megtalálni
2013. febr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Óóó, én nem csak kiskori traumákat tudnék idesorolni... :D Mindegy.


Remélem azért, hogy van 1-2 ember, akikkel majd jóba leszek. Talán.


Köszönöm a válaszokat :)

2013. febr. 16. 21:33
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mintha saját magamat írtam volna le :( 24/F

Nekem is a családom szétrobbant , apámmal élek van ugy hogy 3 napig nem is látom, itt falun kevés az ismerős. Anyagilag is rosszul állok és munkanélküli vok egy jó ideje. Van ugy hogy három napig meg sem szólalok, pedig szeretek beszélgetni,csak nincs kivel.

A legrosszabb mikor vagy születésnapod ,vagy névnapodon észre se veszed hogy egy "különleges" nap, mert nincs ki felköszöntsön.

2013. febr. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

igen, létezik és nem, nem normális.

annak idején azt tanultuk pszichón, hogy egy kamasz esetében a legriasztóbb tünet a kortárs kapcsolatok hiánya. vagyis ha a saját korosztályából nem tud, vagy nem akar baráti, vagy legalábbis jó haveri kapcsolatokat kialakítani, akkor ott komoly bajok vannak. és ezen muszáj segíteni, mert a felnőttkori személyiséget ez nagyon rossz irányba tolhatja el.

én azt javasolnám neked, hogy keresd fel az iskolapszichológusotokat, illetve addig is próbálj közösségekbe járni, ismerkedni. de ha tényleg ilyen traumák vannak mögötted, mint ahogy írod, azt mindenképpen kezeltetni kellene. még nem késő.

sok sikert! :)

2013. febr. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Akkor vagyunk egy jópáran, úgy látom :)

Mindig úgy vagyok ezzel, hogy egyik nap még kisírom magamból a Dunát, úgy bánt minden, a másik nap pedig erősnek érzem magam, és nem érdekel semmi, és tudom, hogy van remény... érdekes :O


Pszichológushoz nem megyek :) Ha megoldja a problémáimat, akkor futva sietek hozzá, de ha csak jön a bölcsességeivel... köszi, nem :P Én is tudom, hogy mit kéne csinálnom, de nyilván van oka, hogy miért nem csinálom.

A traumákat meg majd feldolgozom :)


Köszönöm a válaszokat :)

2013. febr. 17. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!