Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám kirakta az ikertestvéreme...

Apám kirakta az ikertestvéremet, azért, mert tegnap bejelentette, hogy meleg. Mit lehet ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés
Az ikertesóm meleg és nagy nehezen rávette magát, hogy elmondja a családnak, hogy meleg. Ezt egyedül csak én tudtam róla, mert bennem bízik a legjobban és ez fordítva is működik. Apánk legelső reakciója az volt, hogy ő nem hajlandó megtűrni a lakásában egy -ahogyan ő fogalmazott- perverz homokost, ezért összepakolta a ruháit és szó szerint kirakta. Nekem nagyon kellemetlen volt ez a helyzet, mert nekem a családon belül mindenkivel jó a kapcsolatom, de talán a legjobb a tesómmal és próbáltam beszélni apámmal, hogy ne tegye ezt, mert, hogy ez nem jó megoldás, de csak annyit mondott, hogy ha nem tetszik, akkor mehetek én is és hogy örüljek, hogy tesómmal együtt nem dobott ki engem is, azért, mert "falaztam" neki. Tesóm jelenleg a nagymamánál lakik és iszonyat rossz érzés nekem, hogy apám így bánt vele. Szerintetek ki lehet békíteni őket valamilyen módon, vagy halott ötlet az egész? Ti voltatok már hasonló családi helyzetben? Mit tanácsoltok? Nem akarom, hogy tesómnak rossz legyen, de apámat sem szeretném megbántani, mert nem rossz ember, csak a másságot nem tudja kezelni rendesen.

2013. febr. 17. 01:47
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 A kérdező kommentje:

Elnézést! Az első mondatban szóismétlés van! Kicsit feldúlt vagyok, ezért nem figyeltem oda.

Ja és 19/f (egypetéjű ikrek vagyunk)

2013. febr. 17. 01:50
 2/61 anonim ***** válasza:
89%
Le a kalappal előtted, hogy ennyire odafigyelsz a családodra. Ebben a témában nehéz tanácsot adni. Apukátok reakciója részben érthető, ha nem úgy áll hozzá a mássághoz, ahogyan írtad. Neki is elsőre sokkoló lehetett a hír és nem tudta akkor ép ésszel felfogni. Szerintem a testvéred most maradjon néhány napig a nagyitoknál, addig apukátok is le tud higgadni, meg tudja "emészteni" a történteket. Nagyon fontos, hogy mind a szüleitekkel, mind a testvéreddel legyél nagyon türelmes. Tesódat látogasd meg többször. Jó látni, hogy ilyen erős a testvéri kapcsolat. Manapság ez már ritka. Biztos vagyok benne, hogy a testvéred és apukátok kapcsolata, majd idővel rendeződni fog, de ehhez türelem kell. Kitartást!
2013. febr. 17. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim válasza:
100%
Nagyon rendes tőled hogy ennyire aggódsz a testvéredért és sajnálom ami történt. Sajnos egyenlőre jobb is hogy nincs otthon lehet kell pár nap vagy hét mire édesapád megnyugszik ...remélhetőleg. Addig figyelj oda a testvéredre és állj ki mellette neki sajnos nehezebb most mert még ilyen szinten függ a szüleitől hogy nincs hova mennie. Sajnos az egyetlen dolog amit tenni tudsz hogy hagyod hagy legyenek egymástól távol kicsit apukáddal próbálj meg beszélni hogy tisztább rálátása legyen a dologra és vigyázz a testvéredre. Majd írj hogy hogyan alakult és legjobbakat nektek.
2013. febr. 17. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
93%
apám 10 éve kidobta a bátyámat, mert megtudta hogy meleg. hasonlóan zajlott le a történet nálunk is, ők a mai napig nem beszélnek, tesóm azóta be sem tette a lábát a házunkba. elfogadhatatlan és mélységesen primitív ember az, aki így reagál le valamit, ami a saját gyerekének nyilvánvalóan nehéz és fontos. a testvérednek nem lesz könnyű, de jobban jár ha nem kell egy ilyen emberrel egy fedél alatt élnie. támogasd amiben tudod, de békíteni nem érdemes, nem tartom valószínűnek, hogy maradéktalanul fel fogja tudni dolgozni ezt a megalázást a saját apja részéről. sok sikert kívánok neki, és remélem ennek ellenére rendbe jönnek a dolgok.
2013. febr. 17. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi gyors válaszokat. Nagyon rossz látni, hogy ilyen a családom. Testvéremet nagyon sajnálom. Már 3 éve tudja, hogy a fiúkat szereti, de eddig csak nekem mondta el, mert pont ettől tartott. Nem tudom, hogy mit csináljak. Nagyon fontos nekem a testvérem, de a szüleinket is szeretem és egyikőjüket sem szeretném megbántani. Természetesen jelen pillanatban testvérem a legfontosabb, mert tényleg nagyon megalázó volt ez az egész jelenet. Most éppen azon gondolkodom, hogy lehet, hogy én is átköltözöm néhány napra nagymamához. És most nagyon nem tudok aludni!
2013. febr. 17. 02:34
 6/61 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék! Nem azért sajnálom, mert meleg, hanem azért, ami történt. Bocsi, rosszul fogalmaztam.
2013. febr. 17. 02:35
 7/61 anonim ***** válasza:
99%

Hát, elolvasva a történetet és belegondolva a helyzetbe, lehet, hogy abban a pillanatban, hogy tesómat kirakja az öreg, mentem volna vele automatikusan én is.


Szerintem az öregeddel ne vergődj, majd megbékél vagy nem.

Tesóddal beszélgess sokat, támogasd amiben csak tudod!

2013. febr. 17. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Igen! Már bánom, hogy nem tettem azt.
2013. febr. 17. 02:45
 9/61 anonim ***** válasza:
90%
Az első válaszoló vagyok. Ne haragudj, nem szeretnék tolakodó lenni, de a testvéred hogyan tudta 3 évig titkolni úgy, hogy a szüleitek nem vették észre? Bocsi, csak kiváncsi vagyok. Ha nem szeretnél ne válaszolj.
2013. febr. 17. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem tolakodó a kérdésed. Mi középsuliba egy osztályba jártunk és először az osztálytársaink kezdték el azzal húzni, hogy meleg. Ő nem vett róla tudomás, nem is foglalkozott azzal, hogy miket mondanak róla. Egyszer egy délután, amikor a szüleink még nem voltak otthon, akkor mondta el nekem, hogy úgy érzi, hogy neki a fiúk tetszenek. Idáig azért tudta titkolni, mert nem volt kapcsolata. Tetszettek neki fiúk, de nem járt senkivel. Most viszont egy hónapja az egyetemen összeismerkedett egy sráccal és úgy néz ki alakul közöttük a dolog és ezért is most mondta el, mert nem szerette volna, ha a szüleink mástól tudják meg.
2013. febr. 17. 03:06
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!