Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bántják azt állandóan...

Miért bántják azt állandóan aki senkinek sem árt?

Figyelt kérdés
2013. febr. 17. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Mert irigyek a lelki nyugalmára,békéjére...
2013. febr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Egyetértek az elsővel.
2013. febr. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

áll ki magadért, te magad vonzod be ezeketa helyzeteket.

néha, hacsak jelképesen is, de le kell csapni az asztalra, különben a fejedre nőnek.

2013. febr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű pszichológia. Képzelj el egy 100 egység területű kört.

A dominánsabb típusnak 150 a köre, de ez nem a levegőből jön, hanem az adott szituációban valaki rovására. Ez többnyire egy félénkebb, visszahúzódóbb ember. Neki 50 marad.


A kör itt az önérvényesítést, az ennek kapcsán jutó "jogokat" és előnyöket jelképezi.

2013. febr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Látják ,hogy nem bántaná meg őket és csak felidegeli magát. Nekem is kb. ez a bajom.
2013. febr. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért, mert senkinek sem árt. Bármit megtehetnek vele anélkül, hogy felhorkanna és ezt tudják jól.
2013. febr. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%
Én sem ártok senkinek, még se bánt senki. Nem lehet hogy benned van a probléma?
2013. febr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert ott a legkisebb az ellenállás. Azt nem kezdik piszkálni, aki visszayzól, mert ott van ellenállás. Az a baj, hogy a legtöbb gyereket nem tanítják meg megvédeni magát. A szülők inkább sunnyogásra nevelik őket, véleményem szerint ebben a 40 év szocializmus is vastagon benne van, de ez más téma. A lényeg az, hogy mindig vissza kell szólni!
2013. febr. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Vagy azt lássák rajtad, hogy megvéded magad, visszaszólsz nekik, mert nem hagyod annyiban, hogy piszkálnak, vagy azt, hogy akármit is szólnak be, nem tudják elrontani a kedved. Nekem ez utóbbi jött be. Egyszerűen lesz*rtam, mit mondanak és tovább mosolyogtam, éltem az életem boldogan. Később rájöttem, hogy ezt a jókedvet irigyelték tőlem. Tudod, aki másnak beszólogat, az magával sincs megelégedve. Amikor ebbe belegondoltam, megállapítottam, hogy a piszkálóimat tényleg sosem láttam jókedvűnek/mosolygósnak.

Az a megoldás a legrosszabb, ha láthatóan zavar téged, amit mondanak, de tűröd csendben. Azt bántják csak, akit lehet. Ne vedd fel a "piszkálható, mindent lenyelő alany" szerepét, amit ők akarnak neked adni. Mutasd meg, hogy te nem az vagy.

Azt gondolom, ebben a világban minden minden és mindenki egyensúlyra törekszik. Akaratlanul is. Ha ő támad, te visszahúzódsz, ha pedig így teszel, nagyobb teret adsz neki a támadáshoz. Ha viszont nem hagyod magad meg magad, fele-fele lesz az arány. Minkét esetben kiegyenlítitek egymást, így vagy úgy. Ez így működik.

2013. febr. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert könnyebb a gyengébbet (vagy az annak látszót) bántani. Igazi lovagias, értelmes, kulturált ember nem bántja a másikat, nem üti, rúgja, vagy harapja meg, nem tesz rá megjegyzéseket, nem neveti ki.
2013. febr. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!