Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A szüleim állandóan veszekedne...

A szüleim állandóan veszekednek a tesómmal, nem bírom elviselni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Öcsém most 7. osztályos,és nem tanul valami fényesen(félévkor 4db kettese volt).Tesóm sajnos eléggé szétszórt,legtöbb idejét gépezéssel tölti(töltené,mert most el van tiltva tőle.Amúgy nagyon jól tud rajzolni,szóval művészi beálítottságú. A leckéit gyakran összecsapja,a dolgit mindig elhagyja stb...és anya ettől általában idegrohamot kap-de szinte ezt szó szerint értem,néha már torka szakadtából üvölt vele.

Úgy gondolom amellet ,hogy öcsém ilyen ,a szüleim is elég rosszul nevelték/nevelik,sajnos nagyon el lett kényeztetve.Még a mai napig anya csinál neki kakaót minden este, engedi meg a fürdvizét,és addig nem fekszik le este anya amíg tesóm sem.Emellet pedig mindig elvárja tőle,hogy önálló legyen,jó tanuló,felelősségteljes,de szerintem már túl késő,nem most kellett volna elkezdeni nevelni.Állandóan mondogatják neki,hogy utcaseprő meg sínkaparó lesz..,és jajdokolnak,hogy nem veszik így fel sehova ,és nem lesz belőe semmi.Már nagyon idegesít ez az egész,mert állandóan az ordibálás megy itthon.Öcsém meg anya különösen,mert apa csak este van itthon.

Most például tanárokat akarnak hívatni ide,hogy tanítsák.

Bocsi a hoszzú terjedelemért,csak kíváncsi vagyok a véleményetekre erről,és ,hogy volt e már hasonló helyzet nálatok is.



2013. jan. 28. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:

" Még a mai napig anya csinál neki kakaót minden este, engedi meg a fürdővizét,és addig nem fekszik le este anya amíg tesóm sem."


hát így biztos hogy nem lesz önálló,még jó hogy ilyen tesód ha anyukád ilyen dolgokat csinál,amit egy 5 évesnek csinál meg az ember nem egy 12-13 évesnek.

mint te is írtad ellett kényeztetve.

de még nem késő,csak a körmére kell nézni,és nem hagyni elveszni.

talán megváltozik majd,sőt biztos ha középiskolába kerül, új társaság, új közeg.

2013. jan. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Hát könnyen meglehet, hogy nem a gyerek miatt idegesek, csak rajta töltik ki a mérgüket.

Pl. ha anyukád nem fekszik le különböző kifogásokkal, lehet, hogy egyszerűen nem akar az apukátokkal aludni.

Apukád is ordít és nem fekszik le este?

2013. jan. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg el lett kényeztetve.

Anyukád mit szeretne jobban? H tesód önállóbb legyen, v h jobban tanuljon?

Ha úgy is otthon van miért nem figyel rá? Hogy gépezés v tv helyett tanuljon? A 7.-es tan anyag nem olyan nehéz, talán csak a matek. Tanulhatnának együtt is.

Vagy este, nem megcsinálni a kakaóját, hanem odaállítani és irányítani, megtanítani neki hogyan kell.

A gépezést meg szigorúan korlátozni.


De sajnos ezt fölöslegesen írtam most ide. Erre anyukádnak kell rájönnie. Mert különben életképtelen lesz a tesód így.


Talán vegyél neki "Hogyan neveljünk kamaszt" című könyvet.

Esetleg, ha tudtok, üljetek le így 3-am, mond el nekik h mi bajod (mert hosszútávon ez neked sem jó), és írj össze szabályokat. Ők megvétózhatják, írhatnak hozzá. Pl.: kinek mi a dolga és mikor. Ha nincs megcsinálva, akkor hétvégén nincs gép vagy elmászkálás. Hétköznap os csak 1-2 óra gépezés. Nincs ágyba kakaó, mindenki magának fürdik a kijelölt időpontban.

Hülyén hangzik tudom. De ha következetesek vagytok, akkor nemmkell ordibálni, elég csak rámutatni a táblára amin a szabályok vannak. Így jogos, mert fehéren-feketén le van írva.

És ha kevesebb a gépezésrr kapott idő, nem vonja el a figyelmét, így hamarosan kevésbé lesz szétszórt öcsi. Mert már csak unalomból is jobban fog figyelni.

2013. jan. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Magamról tudom,hogy a művészi beállítottságú gyerekek mind ilyenek,szétszórtak és nem feltétlenül okosak(pl.matek)ajánlom felvételizzen ő is a Török Pál képző és iparművészeti szakközépiskolájába, most hetedikesen lenne egy éve még előkészítőre járnia
2013. jan. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen,én is azt mondom,hogy menjen oda,mivel én is oda járok:)
2013. jan. 29. 20:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Na akkor már lenne valami életcélja:D plusz nincs még egy olyan iskola ahol karikatúrát lehet készíteni a tanárról háziként:D
2013. jan. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!