Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön élők, h viselitek a...

Külföldön élők, h viselitek a család hiányát?

Figyelt kérdés

egyetlen ami igazán hiányzik és pótolhatatlan, az a család. A többi dolog helyébe lépett itt valami, barátok, munka, hobbi...ma beszéltem a családommal, édesapám szülinapját ünneplik és nem lehetek ott. A testvéreim hazamentek a szüleimhez(már felnőttünk, kiröpültünk). Csak én nem. Nem tehetem meg egy ebéd kedvéért 1500km-t utazzak. De majd megszakadt a szívem, h mind ott vannak és én nem lehetek velük.

Ezt h lehet enyhíteni? Normális esetben nem hiányoznak annyira, mert tartjuk a kapcsolatot és kb 2-3 havonta hazamegyek de az ilyen eseményeknél...:S


2013. febr. 17. 12:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem apum Ausztriába dolgozik. Nem jár minden héten haza, de rossz, hogy nincsen itthon. :(
2013. febr. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nehezen, se család, se barátok. De mégiscsak menő külföldön dolgozni, hát maradok.
2013. febr. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagyon nehezen.Igaz,én nem élek külföldön,két hónapot dolgozok csak kint,aztán mehetek haza,de nagyon lassan telik és nehezen bírom a családom,párom,kutyáim nélkül.És még másfél hónapom van hátra:S
2013. febr. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én jól érzem magam, neten beszélünk, ennyi elég.
2013. febr. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon hiányzik, igaz, én csak 800 km-re élek, és havonta látom őket egy hosszú hétvégére (vagy ők jönnek, vagy én megyek), és minden héten beszélünk kamerán, és majdnem minden nap írunk is.

Néha viszont tényleg szar, hogy nem lehetek ott bizonyos konkrét alkalmakon, mert nem kapok úgy szabadságot, stb., vagy inkább az, hogy állandóan kétfele húz a szívem.


Próbálj meg velük gyakrabban beszélni akár skype-on, akár e-mailben, ez nekem sokat segít. Valamint látogassanak ők is téged ilyen gyakran, és úgy már nem is olyan ritkán látnátok egymást. Nem kell az egész családnak mennie egyszerre, hanem 1-1 testvéred, vagy a szüleid együtt, ha nincs annyi hely, hogy mindenki elférjen. Ha kint dolgozol, megveheted neki a repjegyet, én mindig így csinálom, mert tudom, hogy ők sokkal rosszabbul állnak, mint én, és nem engedhetnék meg maguknak. Nekem pedig nem kottyan meg havonta az az 50-100 euró, amit a hazajárásra költök.

2013. febr. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

Mivel tanulok, így nem engedhetek meg magamnak ilyen kiadásokat. A szüleim így is támogatnak valamennyivel a többi pénzt meg megkeresem, de nem tudom még teljesen fenntartani magam, mert a sulira kell koncentrálnom

2013. febr. 17. 14:59
 7/11 anonim válasza:
Németországban tanulsz?
2013. febr. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nem, Franciaországban
2013. febr. 17. 15:38
 9/11 anonim válasza:
én Németországban tanulok!hát én annyira nem kötődöm a családomhoz 4 havonta járok haza van hogy több és akkor sem valami sok időre..:/...szüleim elváltak,apám újra nősült..na mindeggy nem ide tartozott..lassan megszokod amúgy! :)...barátokkal lehet kihúzni csak!
2013. febr. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Minden szombaton felhivom anyukamat. Tesomekkal e-mailezni szoktam es ott a facebook is. Minden masodik evben hazamegyek ket hetre. 7000 km a tavolsag.
2013. febr. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!