Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik a jobb? Külföldön...

Melyik a jobb? Külföldön /talán jobb körülmények között/ gyereket szülni, távol a családtól és a barátoktól, vagy itthon, a család, barátok közelében, de szegényen?

Figyelt kérdés
2012. okt. 29. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:

En a gyermekem erdeket neztem, igy athelyeztettem magam GYED lejarta utan a kulfoldi anyaceg szekhelyehez. Szerencsere atvettek (Ausztria).


Szoval, igaz mar 2 eves volt, de akkor sem volt egyszeru az elet. A ferjem volt otthon a lanyunkkal es kozben jart nyelvet tanulni es plusz szakmat, amig en dolgoztam.

Havi fizetesem 550ezer volt akkor. Most mar kozepvezeto lettem, igy 850ezret keresek. A ferjem pedig egy logisztikai cegnel dolgozik, mint irodista 400ezerert.


Ha mondhatom, akkor nekunk bejott az elet. Szeretnenk meg egy gyermeket, szerintem be is vallaljuk.

Oke.. messze vannak a rokonok/baratok, de ha ugy nezem, akkor en az elso gyermekunknek is messze voltam a csaladomtol es a barataimtol, mert lekoltoztem a terhesseg elott boven a paromhoz videkre a fovarosbol.. anyosek meg akkor sem segitettek szinte semmibe, hiaba par emelet valasztott el minket!

2012. okt. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Leírom a mi történetünket :) :

Több mint közel 8éve élünk Írországban. Nagyon régen szerettünk volna babát, de én azt mondtam, hogy ameddig itt vagyunk nem, mert nem szeretném megfosztani a szüleimet az örömtől. Aztán mégiscsak úgy döntöttünk, hogy bevállaljuk és 1évvel ezelőtt megszületett a kislányunk.

Egyrészt azért döntöttünk így, mert már mindketten 30fölé léptünk, másrészt azért mert így a lányunk megkapta az itteni állampolgárságot(ehhez meg kellett lennie legalább egyikőnknek az 5év bedolgozott idejének) és emellett a terhesgondozás és a szülés is teljesen ingyenes volt(itt tilos a hálapénz).

Nagyon jó fizetésünk van mindkettőnknek, sőt a családi pótlék is jár(ez itt 140euró/hó). A szüleinkkel interneten és mindennapi telefonon tartjuk a kapcsolatot, de azt kell mondanom, hogy így ez nagyon-nagyon rossz. Mindig pityeregnek amikor látják a skypon a kicsit. Nagyon nehéz így. Mi még tervezünk egy babát, de egyenlőre gondolkozunk rajta hogy az állampolgársága miatt őt is itt vállaljuk be vagy majd Magyarországon, mert jövőre tervezzük, hogy végleg hazaköltözünk.

Szóval nehéz erre válaszolni, mert sehogy sem egyszerű. Én azon az elven vagyok, hogy a pénz nem minden az az első, hogy a gyereknek és a szülőnek hogy a legjobb.

2012. okt. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi is kulfoldot valasztottuk. Mar lassan 7 eve itt elunk. Mikor megszuletett a kisfiam aki lassan 3 eves nagyon nehez volt, hogy az embertol tavol vannak a szulei. Gyerek es nagyszulo kozott nincs meg az a szoros kapcsolat szerintem. En imadtam a nagyszuleimet es majdnem minden hetvegen nalluk logtam es haza sem akartam menni. A fiamnak sajnos ez sosem adatik meg. Mi evente max. 3-szor talakozunk. Egyszer mi megyunk haza a jo meleg nyarra mert sajnos Angliaban ez hianyzik es ketszer a szuleim jonnek hozzank. Talan ha anyuek nyugdijasok lesznek akkor tobbszor is sikerul jonniuk. Oszinten irom neked, hogy ha ujbol kezdhetnem az egeszet ugyanigy dontenek. Valamilyen szinten ezt is meglehet szokni. Ami az anyagiakat illeti sokkal jobban allunk es termeszetesen en is a gyerkem jovojet helyezem eloterbe. En egy irodaban dolgozom es 1280 fontot viszek haza havonta nettoba ami szerintem olyan 420ezernek felel meg. A ferjem o mernok es o 1580fontot keres ami olyan 520ezer korul van. DE! A bolcsi az sajnos eleg draga. Mi 700fontot fizetunk havonta es csak napi 6 orat van ott a fiam hetfotol pentekig. A hazhitelunk es a bolcsi ara a ferjem teljes fizetese igy az enyembol gazdalkodunk. Tehat nem vet fel a penz de nem is nelkulozunk. Mi mar nem mennek vissza csak azert, hogy kozelebb legyunk a rokonokhoz, testverekhez... Baratokat itt is talaltunk es sokat bandazunk is. Rengeteg anykaval osszejottem mama-baba csoprotba, veluk is osszejarunk. Uszni hordom a kisfiam hetente egyszer es ott is van 4 anyuka akivel bandazunk. Nallam neha csak az esos ido veri ki a biztositekot mert sokat esik, de hamar tulteszem magam rajta.
2012. okt. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!