Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sosem késő külföldön új...

Sosem késő külföldön új életet kezdeni, ugye? Hány évesek voltatok amikor sikerült külföldre költöznetek? Családdal mentetek egyből, vagy előbb kitapostátok az utat előttük és utána követtek?

Figyelt kérdés

2012. nov. 7. 18:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Későnek sosem késő :) Én még nem tervezek pár éven belül külföldre költözni, de a párom szülei most költöztek ki, és azért ők már túl vannak az 50-en :) Kis nyelvtanulás, aztán mentek is, ott kint befejezik a nyelvtanulást, nyelvvizsga, közben pedig dolgoznak. Ebből is látszik, hogy ehhez nem lehet elég öreg az ember!
2012. nov. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
9%
Mi 2 éven belül költözünk nulla nyelvtudással a vőlegényemmel.Nem is tervezzük a nyelvtanulást majd kint úgyis rá leszünk kényszerülve :).
2012. nov. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

32 éves voltam, a párommal indultunk konkrétan a nulláról, azaz annyi volt a zsebünkben amiből kihúztuk 1 hónapig. Se meló, se szállás nem volt előre elintézve, 2 napig hostelban laktunk, én 1 hét után kaptam állást-szerencsénk volt, de kellett egy jó adag talpraesettség is.

Ez 2011. okt-ben volt azóta már jobb munkám van nekem is és páromnak is, szóval minden rendben megy.

2012. nov. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Sosem késő. Én már nagyon várom. Legszívesebben most abbahagynám a sulit..Még 1 év van vissza a szakmámból, amit külföldön szaknyelv tudása nélkül hasznosítani biztos nem fogok majd tudni. Talán majd egyszer jó lesz, ha itthon akarok dolgozni. De igazából nem is ebben akarok elhelyezkedni..


Páromhoz mennék, aki kint dolgozik, tehát lakhatás és kaja lenne. Munkát azt nekem kéne keresni, de erre vannak a közvetítők. Az elején jobb, mint a semmi.

19L

2012. nov. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

18:12


Ez kicsit olyan mintha azt mondaná a focista hogy nem edzek, majd a meccsen úgyis rá leszek kényszerülve a jó játékra. Van még 2 évetek, azalatt középszintig lazán el lehet jutni, sok szenvedéstől kímélitek meg magatokat!

2012. nov. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"Mi 2 éven belül költözünk nulla nyelvtudással a vőlegényemmel.Nem is tervezzük a nyelvtanulást majd kint úgyis rá leszünk kényszerülve :)."


Akkor pár hét után otthon lesztek ismét, mert nyelvtudás nélkül nem fogtok állást kapni! Ez biztos! Vagy hogy nyittok bankszámlát? Hogy szereztek szállást? Állást? Higy vesztek tömegközlekedési eszközre jegyet? Stb


Az ilyen felelőtlenek, mint ti, majd az ilyen fórumokon fogjátok szidni azt az országot, amelyikbe mentek, hogy senki nem fogad el benneteket, meg milyen nehéz megélni.

2012. nov. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Előző: Pontosan!
2012. nov. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs háziorvosom. Mert januárban kiköltözött Németországba. 58 évesen.

Mert az elmúlt 10-15 év alatt teljesen kikészült, hogy a saját praxisában nincs lehetősége gyógyítani. És hát ő arra született, gyógyítani akar.

Ennyi.

2012. nov. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
7%
Fix munkája lesz kint a páromnak,így nem félek attól,hogy megélhetési gondjaink lesznek,és ott ahova megy dolgozni sok a magyar is.Mi így tervezzük,testvéremék szintén így mentek ki szintén oda 13 éve.Most perfektül beszélik a nyelvet és jól élnek.Ez előttem pozitív példa és majd kint megtanuljuk a nyelvet azt a pénzt amit meg a könyvekre és a tanfolyamokra költenék,félreteszem az utazásra:). Nekünk menni fog ,ha másnak nem ment az minket cseppet sem érdekel,előttünk a pozitív példa,és nekünk is sikerül :)!
2012. nov. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én 22 voltam, mikor kimentem Franciaországba rögtön egyetem után. Hát nem bántam meg abszolút. Szerencsére úgy jött ki a lépés, hogy pont 19 évesen vettek fel az álomszakra, amivel 3 év alatt végeztem és kint jó munkákat el is tudtam vállalni. Olyan kapukat nyitott meg, amik megalapozták a sikert.

Most vagyok 28 és bár most itthon vagyok, megint csak kikívánkozom és hamarosan megyek is. Minél előbb, annál jobb, mert akkor még könnyebben tudsz alkalmazkodni egy másik kultúrához.

2012. nov. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!