Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Legyen repülőjegy avagy sem?

Legyen repülőjegy avagy sem?

Figyelt kérdés
A döntés, amin töprengek egy ideje már, tényleg nehéznek bizonyul. Úgy döntöttem, sokat segítene, ha megkérdeznék másokat is, idegeneket, mit gondolnak erről külső szemmel, illetve mit tennének a helyemben. A történetem ott kezdődött, hogy majdnem két éve kiköltöztem külföldre, a páromhoz (aki szintén magyar). Amilyen gyakran tudunk, természetesen hazarepülünk. Az utóbbi időben viszont elkezdtem arról álmodozni milyen jó is lenne, ha valakit kihívhatnék ide a családunkból. Sajnos, van egy olyan apró kellemetlenség, hogy a lakás, amiben jelenleg lakunk nem túl nagy,de ez még áthidalhatónak tűnik,ha csak egy valaki jönne ki. Így esett választásom anyukámra. A szüleim elváltak, mikor 4 éves voltam, így gyakorlatilag nekem mindig is két családom volt (mindketten újraházasodtak). Anyukám hagyta el apukámat, én apukámmal maradtam. Igazi apa-lánya szerelem volt köztünk, de aztán 12 évesen visszakerültem anyukámhoz és egy elég kemény kamaszkor vette kezdetét. Rengeteg vita, nézeteltérés, botrány. Mondhatni nem volt jó a kapcsolatunk anyukámmal. Többszöri kiborulások, öngyilkossági kísérletek, pánikbetegség, ezek szinte mindkettőnk feléről. Mély nyomot hagytak ezek bennem, viszont mióta leérettségiztem, és kijöttem külföldre, valahogy a viszonyunk mégis javulni látszik. Ugyanakkor, anyukám nem változott legbelül, még mindig elő tud belőle néha jönni az a bizonyos "gonoszabbik fél". Párom arra próbálja felhívni a figyelmem, hogy talán túl könnyen megbocsátok. Apukám szintén, hogy nem szabadna elfelejtem, hogy anyukám nem változott meg teljesen. Felmerül a kérdés és a kétely bennem, hogy talán tényleg túl korai a dolog, nem vált ez a kapcsolat még mindig olyan méllyé anyukámmal. S természetesen, azon is elgondolkodom, hogy talán mégis azt kéne kihívnom először, aki tényleg a legtöbbet tette értem egész életemben, a nagyszüleimet. De mint tudjuk, a lakás méretei miatt ez még nem lehetséges, leghamarabb is egy év múlva. (S ott van az is, hogy vajon nekik hogy esik mindez, hogy pont azt hívom ki a családból, aki úgymond nem a legtöbbet és nem a legjobban tette értem) Nem tudom értitek-e alapvetően, mi a dilemmám. Az is lehet, hogy egyszerűnek tűnik a válasz, és könnyű lenne vállat eresztve megvenni a repülőjegyet és adni egy esélyt a dolognak. Valahol viszont sajnos még mindig úgy érzem, hogy még mindig haragszom anyukámra nagyon sok minden miatt, nagyon sok bánatot, fájdalmat okozott nekem. És ez az egész azért még nem volt annyira rég. Ugyanakkor, nem akarok leragadni a múltban.. Régi hibákért örökre haragudni. De vajon megérdemli? Túl könnyen bocsátok meg? Szeretnék a jövőre mégis optimistán nézni és adni egy esélyt a dolognak, de csalódni sem szeretnék...
2013. febr. 17. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem legközelebb, ha hazamentek, menjetek el anyudhoz, több napra. Mert ha itthon lesz gázos a helyzet, akkor csak összepakoltok, és elmentek máshova, viszont ha ő megy ki, nem teheted fel az első gépre.

Mit jelent az a "kis lakás"? Mert ha lenne külön szoba, vagy a nappaliban hely a két nagyszülőnek, én inkább őket hívnám. Esetleg fizethetnél nekik egy szobát valami olcsóbb motelben (nem tudom, mennyire kivitelezhető, vagy mennyibe kerül).

Én mindenesetre mindenképp a nagyszülőket vinném/hívnám ilyen esetben...

2013. febr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hat eleg fura, hogy nem edesapadat vagy a nagyszuleidet hivnad....
2013. febr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A barátoméknál ugyanez a helyzet, és már régen elhatároztam, hogy nem hagyom, hogy újra összemelegedjenek az anyjával, ha valaha kibékülnek is. Az anyja egy szörnyeteg, és azt akarom, hogy megbocsájtson neki emiatt, hiszen végül is talán nem ő tehet róla, de tudom, hogy csak rossz vége lehetne annak, ha az anyja nyeregben érezné magát és elkezdene közös programokat szervezni. Megint rongyszőnyeget csinálna belőle, és az azt hiszem, elég volt egyszer is.


Szerintem ne anyukádat hívd meg, vannak, akik jobban megérdemlik nála.

2013. febr. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nézd, a tinikor mindenkinél máshogy zajlik le. Tulajdonképpen a hormonális hatások miatt egy új ember születik testileg-lelkileg. Van, ahol a szülők ezt nehezen tudják kezelni, mert saját lelki problémáik is vannak bőségesen. Ez nem jelenti azt, hogy anyukád téged nem, vagy kevésbé szeret. Nyilván látja, hogy megváltoztál, mégpedig jó irányba, átestél ezen a korszakon és így már jobban kijöttök. Neki is lehet, hogy javultak a problémái. Az, hogy kit hívsz ki először, szerintem teljesen lényegtelen, hisz gondolom később mást is kihívnál a családból, nálunk is ez volt.


Én azt hívtam ki először, aki a legkönnyebben viselte az utazást (mert már többször repült) és a szabadságát is könnyen el tudta intézni, a legidősebb testvéremet. De ettől én nem szerettem nála kevésbé a többi tesómat vagy a szüleimet. Ő el tudta mesélni az otthoniaknak, hogy mi merre, mert amióta átvariálták Ferihegyet én nem voltam otthon. A két kisebb tesóm együtt jött ki, mondván, hogy ha elvesznek, inkább együtt vesszenek el, ketten ügyesebben boldogulnak. (Nálunk se férek volna el hárman, ezért nem jöttek együtt a tesómék.) És tényleg nagyon ügyesek voltak, az egyiküket nagyon megviselte a repülés oda-vissza, a másik meg ápolgatta és gondolkozott helyette, amikor a másik nem tudott, hogy nehogy bent felejtsék a csomagokat, stb.


Szóval most pl. kihívod anyudat, pár hónap múlva apudat, aztán addigra már lehet, hogy nagyobb lakásotok lesz és a nagyszüleid ki tudnak menni együtt. A sorrenden szerintem nem igazán kell lelkizni. Nem is biztos, hogy pl. anyudat elengedik szabadságra, így "kénytelen leszel" apukádat kihívni először. Szóval érted...

2013. febr. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne. Eszedbe se jusson. Ha meg akar látogatni, akkor vegyen jegyet, és amíg nálad van, addig lásd vendégül. De ne vedd a nyakadba se apádat, se anyádat, se más rokont, mert annak a párkapcsolatod és a jövőd látja kárát!


A szülied mindketten hibásak abban, hogy neked rengeteg fájdalmad volt a múltban. Ezt nem lehet csak úgy lerázni, mint a kutya a vizet magáról. Ezért javaslom, hogy ha sokszor jársz haza, akkor ilyen zűrös múlt és problémásság miatt inkább egy pszichiátert keress meg sűrűbben, mint anyukádat vagy apukádat.

2013. febr. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, nem hülyeség a pszichológus. :) De nem tudom mennyit segítene egy évben kétszer. (max. 3-szor)


Azt hiszem, döntöttem. S sok mindenben igazatok van.

2013. febr. 22. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!