Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az öcsém meglopta anyámékat,...

Az öcsém meglopta anyámékat, mégis ő a sérthetetlen itthon. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Öcsém már mindent ellopott itthonról, ami mozdítható, és kicsit is értékesebb. Műszaki kütyük, anyám arany gyűrűi (eljegyzésitől kezdve nagyszülőktől kapott ajándék gyűrűn át mindet) Mindezt azért mert kellett a pénz a bulira. Hiába kapott rá, az kevés volt... Nemrég lebukott, de nem lett belőle rendőrségi ügy, mert akkor tönkre tennék az életét. De más sem történt, minden maradt a régiben. Nincs munkája, a gimit pedig már befejezte, tehát éjjel nappal itthon ül, gépezik meg iszik. A szüleim mondják neki hogy keressen munkát, nem lesz ez így jó, de őt nem érdekli, neki ez így tökéletes. Emellett persze ver engem, üvölt mindenkivel, és ő a kiskirály. Ti mit tennétek a szüleim vagy akár az én helyemben?

2013. febr. 17. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:

a szüleid eléggé... hát határozatlanak


igazából én vagy katonasághoz v ilyesmihez küldeném, vagy kiadnám az útját neki, hogy 'akkor boldogulj az életbe te hálátlan tolvaj'


a helyedbe meg ha ez nem történik meg, mihamarabb elköltöznék, nyugisabb környezetbe ha van rá lehetőséged, pénzed stb

2013. febr. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tudsz tenni, az öcséd a kedvenc, max. annyi, hogy önálló életet kezdesz.

Szüleid nem fognak változni, ha megvan ki a kedvenc, akkor mindig az is marad.

2013. febr. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ő lesz a kedvenc,úgy hoyg szerintem is húzz el othonról!
2013. febr. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 fallenangel_33 ***** válasza:
100%
Nagyon kiábrándító leszek...pároméknál ugyanez volt a helyzet a bátyjával...egyetlen napot sem dolgozott hivatalosan, otthonról ellopott mindent (pénz, arany, elektronika), kulfoldon csavargott évekig, bortonben is ult, néha hónapokig sem tudtak róla semmit, ha hazament, akkor mégis o volt a kiskirály....anyósék most a hatéves kislányát nevelik, mert egy hasonszoru kulfoldi not ejtett teherbe, aztán itthagyták a babát egyéves korában - még egészségugyi biztosítása sem volt (!)... már elmúlt a csákó 40 éves, de a mai napig semmi felelosség nincs benne sem a saját, sem a gyereke élete iránt... azt csinál anyósékkal, amit akar...mert megtehette veluk, már gyermekkora óta, soha semmiért nem vonták felelosségre, meg is lett az "eredménye". A helyedben: semmiképp sem hagyd madag terrorizálni, védd meg magad minden lehetséges eszkozzel! Az életén nem tudsz változtatni, de idovel egy elrettento példa lesz neked, hogyan nem szabad végezni.
2013. febr. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, csak hétvégente vagyok (voltam) itthon, de ezután akkor még erre a két napra se jövök haza. Mondjuk ez is bőven elég ahhoz hogy kikészüljek tőle. Egyedül anyukámat féltem meg sajnálom. De akkor egyenlőre érte sem tudok tenni semmit...
2013. febr. 17. 16:26
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádat ne féltsd, mert leginkább ő a bűnös abban, hogy az öcséd ilyen ember lett (hacsak nem született pszichopata a testvéred, ami majdnem kizárt). Azért is ver téged, mert az anyagyűlöletét rajtad tölti ki.


A szüliddel ne foglalkozz, mert az az ő gondjuk, hogy megoldják azt,a mit elszúrtak. Az öcséd az ő nevelésük gyümölcse. Magadat mentsd, de minél előbb onnan! Keress szakembert, aki neked segíthet és a családot felejtsd el. Az öcséd tönkre fog mindent tenni, a szüleid pedig hagyják. A te dolgod lenne, hogy kihúzd őket a sz&rból, és eltartsd, ha már nem lesz a fejük felett tető sem, mert az is ellopja az imádott kisfiúcska.


Ha legközelebb kezet emel rád, és apád-anyád nem véd meg, akkor tessék látletete vetetni a verés után és azonnal feljelenteni a rednőrségen. Akár testvér, akár nem. Csak azt lehet bántalmazni, aki hagyja!

2013. febr. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!