Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, én teszem le a...

Úgy érzem, én teszem le a legtöbbet hármunk közül, itthon mégis mindenért én vagyok a hibás, és a legkevésbé sem érzem azt, hogy szeretnének, megbecsülnének. Miért lehet ez? Mivel érdemelhettem ki?

Figyelt kérdés

Két lánytestvérem van. Az idősebbik majdnem 30. Nem talál munkát a diplomájában, nem dolgozik, részben ő is tehet erről, de szerintem tényleg nehéz találnia, mert kisvárosban élünk. Mindegy, itthon van, csak időszakos közmunkákban tudott dolgozni eddig. (szociális munkás végzettsége van). Jogsija nincsen. Főzni nem tud, maximum takarít helyette.


Az ikertestvérem a barátjáéknál él. Gyakorlatilag befogadták (mákja volt). Neki felsőfokú szakképesítése van az érettségi után (idegenforgalomban). Annyi, hogy van egy idegenforgalmi szakmai középfokú nyelvvizsgája angolból, de a jogsiba is belekezdett, s félbehagyta mind a mai napig, pedig már 2. éve lesz jövőre, hogy elkezdte. Nem talál munkát, ő is ideig-óráig tartó közmunkaprogramban volt kiközvetítve idősek otthonába.


Én (fiú) főiskolát végeztem (környezetvédelmi diploma és hulladékgazdálkodás), nem felvágásból mondom, becsület szavamra, de csúszás nélkül elvégeztem. Idén januárban kezdtem el a jogosítványt, április elején elsőre sikeresen le is vizsgáztam belőle. Úgy értem, jó tanuló voltam mindig is. Dolgozom, igaz én sem a diplomámban, közmunkában vagyok program adminisztrátor, művezető stb, mindenes. 60 ezer nettóm van.


A fenti kérdésre keresem a választ.


2012. ápr. 18. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem mindenki úgy áll hozzád, ahogy te hozzájuk.


most jön majd a mentegtőzés....

2012. ápr. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Most ezt esküszöm nem értem. A nővéred diplomás,de nem talál munkát. Az ikertesvéred a barátjáéknál él,szeirntem a szüleidnek már nincs rá gondja, ő is megcsinált egy sulit meg egy nyelvvizsgát.

Te elvégeztél egy fősulit,de nincs munkád a szakmában. Mivel vagy te több? A jogsival,ez valami vicc?

2012. ápr. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem az, hanem a felfogás, hogy én elég alja munkát végzek (kisebbséget kell irányítgatni, meg az ő ügyes-bajos dolgaikkal foglalkozni). Úgy értem, mentális megbecsülésben még annyit sem kapok mint a lány tesóim. Erre értettem. A jogsi csak egy példa volt, hogy tényleg igyekeztem, hogy az is sikerüljön elsőre.
2012. ápr. 18. 18:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Vigasztalásként: én legalább értem a kérdésed :D

Nem értem a többiek miért nem becsülnek meg. Lehet inkább irigyek, amiért te képes vagy megállni a helyed, ök meg nem. Nem gondolnám, hogy olyanok megbecsüléséért kellene harcolnod, akik úgymond kudarcot vallottak. Mindig is bosszantott, mikor vki verte a mellét, hogy ö diplomás, de inkább munkanélküli volt, mint hogy x ideig alantosabb munkát végezzen, vagy megemelje a seggét és másik településre költözzön

2012. ápr. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó köszönöm a megértést! Örülök, hogy Te legalább nem irigykedsz a havi 60 ezres fizetésemre :D:D:D Sajnos ez van, ha nincs jobb meló, akkor ezt kell...csak az az érdekes, hogy amit tanultam az mostanság indult be Magyarországon is a kelendő dolgok közé...s még sincs benne munka? :O
2012. ápr. 18. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!