Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utálok itthon lenni, ez...

Utálok itthon lenni, ez megoldás lenne?

Figyelt kérdés

Elegem van már ami itt folyik nálunk,hogy amit teszek az sose elég jó.Csak veszekedni tudnak velem meg ordítozni.

Ezt már a nagyszüleim is észre vették,hogy az öcsémmel sokkal másképp bánnak.Igazából nem is szeretek itt lenni,mivel nem vagyunk már beszélő viszonyban se...Apuval szerintem már vagy 5 napja nem is beszéltem...Egyedül érzem magam.Csak 4 fal vesz körül...

Anyám idegbeteg mikor egy légtérben vagyok vele...Pedig próbálok jól viszonyulni hozzá,jól tanulok soha egy rossz szó nem volt még az iskolában se rólam....


Van egy barátom aki két évvel idősebb nálam,egy igazán talpraesett fiú.20 éves és most már egyedül él..

Rengeteget dolgozik..Szerintetek ez milyen kérés lenne tőlem,hogy ha mondanám neki,hogy ide költözhetnék e?

Anyuméknak nem mondtam és még ő neki se...

Szóval a szüleim véleménye nem is érdekelne...

De úgy érzem,hogy csak ő tudna segíteni...

Szerintem igent mondana..Szerintetek mennyire jó ötlet 18 évesen elköltözni a barátomhoz?


2013. febr. 17. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:

18 évesen akár ma is elköltözhetsz ha a barátod szívesen fogadd. Így végre megszabadulhatsz a pocsék légkörtől ami otthon körülvesz.

Egy darabig álom lesz az élet az új lakásban a barátodnál. De mivel te tanulsz, és csak a barátod fizetése van, bár hiába adja neked anyukád a családit a pénztelenség gondot fog okozni. Végül is 18 évesen a kevéske pénzből neked kell rezsit fizetni, a kaját állni, öltözködni, és ha ne adj isten maradna kis pénz akkor szórakozni.. Nincs ebben semmi rossz, legalább 18 évesen megtapasztalod a való életet..

2013. febr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A legnagyobb probléma nem a költözés, hanem hogy az anyagiakat is meg kell oldanod valahogy. Az addig rendben is van, hogy a párodhoz költözöl, de olyat azért nem kérhetsz és várhatsz el tőle, hogy ebben a mai csodás világban, amikor sokszor az ember magát is képtelen eltartani, tartson el téged is.

A szüleid pedig nem fognak pénzelni, ha így hátat fordítasz nekik, ezt akár el is könyvelheted.

Ha a dolog ezen részére is van kidolgozott taktikád, akkor beszélj a barátoddal, hogy szeretnél otthonról elköltözni és mi lenne ha...?


Illetve, arra sem árt gondolni, hogy mi lesz akkor ha netán vége lesz a nagy szerelemnek? Hova mész majd? Haza mehetsz utána? Eltudnád tartani magad, ha egyedül maradnál?

2013. febr. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Jogosak a kérdések..Erre is gondoltam különben...

Az ő elmondása szerint elég jól megél,mivel a munkája mellett még maszek munkákat is vállal.

De így is nehéz lenne.

Azt hiszem,az lesz a legjobb megoldás,hogy leérettségizek ami ugye itt van már nem sokára,és munkát keresek.

Szerencsére rokoni környezetben eltudnék helyezkedni és talán akkor odaköltöznék hozzá.

Ha eddig kibírtam akkor ezt a pár hónapot is kifogom.

Köszönöm

2013. febr. 17. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!