Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utálok itthon lenni, lassan...

Utálok itthon lenni, lassan ki nem állhatom édesanyám élettársát. Van megoldás?

Figyelt kérdés

5 éve költözött össze édesanyám a párjával. a kezdetleges konfliktusok köztem és a "nevelőapám" között, megoldódni látszott. Kettejük szerelméből született egy kistesóm, akit mindenkinél jobban szeretek.

Az utobbi 2évünk viszont egyre katasztrofálisabb a "nevelőapámmal". Nem szeretek itthon lenni. Nem szeretem, hogy iszik és hogy belémköt folyton. Akármit csinálok nem jó, illetve nem tetszik neki! Bennem a szálkát kiszúrja, magában a gerendát sem.

Tudom, hogy van nekem is sok hibám, de úgy érzem megőrülök itthon, tőle.

A dolgok már addig fajultak, hogy már az édesanyámmal sem tudok normális hangnemben beszélni, sokszor csúnyán válaszolok neki, flegma hangnemben, pedig nem ezt érdemelné tőlem.

Eddig 7napból 4x mehettem el, most a félévi (!!!) bizonyítványom miatt hetente 2x mehetek el, mert csak (!!!) 4,2 lettem. Halkan csendben jegyzem meg, a nyáron leszek 19 éves!

A műfaterom utálja a barátomat is, anyukámnak semmi baja vele. Ha valamit csinálnom kell felnőttként tekint rám, ha nekem kell valami, én szeretnék valamit, akkor persze még gyerek vagyok.

Mit kellene tennem, hogy normlisan élhessek? Költözzek el? (nagypapám szívesen lát magánál, megkaptam a lakáskulcsokat is).

ennél többet már nem tudok teljesíteni...minden héten kitakarítom a házunkat, segítek édesanyámnak, és nem essik le a gyűrű az ujamról sem, ha épp kapálnom, gyomlálnom, vagy fát pakolnom kell.

Segítsetek légyszives mit tehetnék???

Megőrülök.:(


2008. febr. 6. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hm...engem molesztált 9 éves koromban a nevelőm.Most 15 vagyok.Én költözöm az apámhoz,minél hamarabb.Nálunk is utálja a barátomat,csak mert félig nem magyar származású!Anyám szereti scak ez a paraszt nem...szerintem szólj anyudnak,és lépj,mert ez neked sem élet,ahogy nekems em.Mindíg azt lesi h mibe köthetne bele:túl vastagon kented a vajat,túl sokáig fürödtél,3 percet késtél,égeted a villanyt...stb.Sajna nekem még 3 év... :(
2008. febr. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagypapiddal oké minden, akkor találj valami ürügyet, miért költözöl oda. Vagy menj olyan suliba, ahová koliban kell laknod.
2008. febr. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

várd meg mig vége a sulinak- addig bird ki!

tanulj tovább és költözz el a nagyapádhoz, de irhatnék még többféle variációt mit csinálj amivel kikerülheted a nevelőapádat, de inkább azt irnám le, hogyan tudod megoldani...

amig velük laksz az ő szabályai szerint kell élned, sajnos

amikor már saját kasszán vagy akkor már más a helyzet, magad ura vagy!

1. amig velük élsz: ne ellenkezz, legalábbis szóban ne!

fogadd el amit mond, sőt /helyeselhetsz magadban, vagy akár a szemébe is/

ilyenkor meg fog változni a viselkedése, mert nem tud mit kezden az új helyzettel!

valóban amit irsz a sajátjában nem látja a gerendát, épp ez az egy olyan tükör vagy neki-akiben meglátja saját magát és nem birja elviselni, ezért téged "utál" saját maga helyett...

nos, most ezzel az új helyzettel más lesz-

igazából meg kellene, hogy köszönje neked, hogy megmutatod neki a saját hibáit és tanulhatna belőle, helyette bánt téged -szavakka-

nézz úgy rá, hogy neki is van még tanulnia az életben..

a FLEGMASÁGOT pedig hagyd abba, több türelem feléjük és magaddal szemben!!!

gondolj arra, hogy te sem szeretnéd, ha veled is flegmán beszélnének, ezért te se tedd!!-ha indulatos vagy ne a másik emberen vezesd le, hanem keress magadnak egy olyan tevékenységet, amiben levezeted--mozgás:futás, takaritás, stb..

NE LÁZADJ- nem mész vele semmire-szoritsd össze a fogad és gondolja arra, hogy jobb lesz!

és gondolj mindig arra amit szeretnél, hogy legyen!!

--ne arra koncentrálj erősen amit nem szeretnél!!!!

remélem tudtam segiteni! :-))

2008. febr. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, bolondnak fogsz tartani, de ezen csak nagyon nehezen és csak anyukád segítségével fogsz tudni segíteni.Szerintem anyukádnak sem fenékig tejfel a helyzet, csak nem akar téged ezzel traktálni.Előszöris azt kell belátnod hogy a nevelőapád beteg.Alkoholista és tipikusan úgy is viselkedik, anyukád meg te pedig belementek a játszmájába azzal, hogy mindent megtesztek amit akar, csak azért, hogy ne legyen balhé.Amíg ezen nem változtattok addig ez így is lesz.Neki soha nem fogsz tudni megfelelni, de nem csak te hanem anyukád sem.

Az alkoholisták általában azért isznak, mert lelki gondjaik vannak.Tulajdonképpen úgy viselkedik, mint egy gyerek.híába mondjátok neki, hogy ne igyon, akkor is fog.Sőtt minél többet cseszegetitek annál többet.neki kell rájönnie, hogy beteg és kezeltetnie kell magát, különben rossz vége lesz.

Nekem is vedelt apám, nagyon rossz volt.sok választásod nincs. vagy elfogadod vagy elkölzöl.Az utóbbi a könnyebb, de akkor anyukád meg a tesód ott marad vele.Beszélj erről anyukáddal és próbáljátok meg együtt megoldani a problémát.Azt azért tartsd szem előtt, hogy anyukád nem tehet a nevelőapád viselkedéséről.Ne rá haragúdj!

kitartás!

2008. febr. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!