Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egészségesebb tényleg, ha a...

Egészségesebb tényleg, ha a Nő kezeli a háztartási pénzt?

Figyelt kérdés
Megvan mindenünk, csak nekem azóta semmire "nem jut"!
2009. szept. 8. 13:14
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
53%
A nők általában jobban be tudják osztani a pénzt, mint a férfiak. Ha te kezelnéd a családi kasszát, akkor nekem mindig lenne otthon sör, chips, csoki.... de a számláknál vakarnád a fejed. Bár ezt nem értem, hogy "kezeli a háztartási pénzt" Ő ad neked a munkába is pénzt? És ha boltba küld, kiszámolja, hogy mennyit fogsz fizetni és csak annyit ad? Réka
2009. szept. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%
Én a saját példámból tudok csak kiindulni. Nálunk is én kezelem a pénzt. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy a férjem üres zsebbel megy el otthonról. De, ha neki kellene beosztani a pénzt egy számlánk se lenne befizetve. Nálunk ő meg is mondta, hogy ő nem vállalná ezt a feladatot. Hónap elején elverné pizzára, kólára, sós mogyoróra, chipsre és csokira, a gyerekkel minden sz@r újságot megvennének. és hónap végén enni se tudnának.
2009. szept. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi a pàrommal, mindig megbeszéljük hogy mire költünk! Ha neki van szüksége valamire, akkor arra probàljuk összehozni a pénzt, ha nekem akkor arra! Van amit meg veszünk olcsobban, de vannak dolgok, ami lehet dràgàbb de jobb minöség és tartosabb, igy nem sajnàljuk rà a pénzt! Ülj le a pàroddal és beszéljétek meg a szükségleteiteket! Ennyi! "Arra nincs pénz, amit nem is igazàn akarsz!" :) 32/N
2009. szept. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
76%
Annyi ilyen kérdést látok itt, amikor az egyik vagy a másik fél kezeli a családi kasszát, a másiknak meg kuncsorogni kell pénzért. Manapság pedig nem kunszt nyitni egy közös bankszámlát két kártyával, és akkor nem téma többé, ki mennyit költ. Azt meg épeszű ember el tudja dönteni, meddig nyújtózkodhat anélkül, hogy anyagi csőd lenne a vége.
2009. szept. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
78%

nálunk is én kezelem, a férjem leadja a fizuját, magánál fog 10 ezret, azt arra költi, amire akarja.

Ha kell még neki, akkor kér.

Ruhát, kaját, kávét,cigit nem kell neki abból venni.

Nekem is kb ennyi pénzem van magamra, fodrász, kozmetikusra költöm.

2009. szept. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
83%

13.47-nek

Sajnos nem mindenkinek természetes, hogy addig nyújtózkodik amíg a takarója ér. Ha ez olyan természetes lenne nem lenne majdnem minden családnak valami hitele. És, ha az egyik fél fogja a pénzt a másik viszont képtelen beosztani, akkor az sem megoldás, hogy két bankkártya van. Vannak olyan emberek, akiknek égeti a zsebét a pénz, az ilyen embernek nem tudsz eleget adni (nekem pl öcsém ilyen, bármennyi pénzt keres abban a hónapban neki mindig többet "kell" költenie, de felmutatni semmit nem tud). Nekem a férjem se tudja kezelni a pénzt (gyerek korában sem volt előtte egy normális példa, hogy kell bánni a pénzzel, folyamatosan el voltak adósodva, kölcsön kéregettek, így nem is tanulta meg), viszont mivel ő akkor megfogadta, hogy ő így nem fog élni később ezért rám bízta az anyagi dolgokat. Ha valamire szüksége van többniyre együtt megyünk vásárolni, ha elakar menni a haverjaival valahova nem kell kuncsorognia, de naponta tényleg nem "szabad" neki 1000 Ft-nál többet adni, mert hülyeségekre költi. Olyan mint egy gyerek. Ezen kívül nincs tisztában azzal, hogy a számlákra mennyit kell befizetnem, hogy az iskolába mire kell beadni pénzt stb. Így meg felelőtlenség lenne neki bankkártyád adni, amiről akkor vesz le pénzt amikor akar. És akkor nem beszéltem a haverjairól, akik szeretnek kölcsön kéregetni, ő meg nem tud nemet mondani.

2009. szept. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Magamra ismertem a 14.13-as kedves válaszoló férjéről adott leírásában.

Én sem tudom úgymond kezelni a pénzt, csak megkeresni, meg elkölteni. Mégis kicsit megalázónak tartom, hogy állandóan kéregessek, mintha semmi közöm nem lenne hozzá.


Házassági évfordulónk volt, amit a feleségem elfelejtett, én meg nem. Virágot szerettem volna venni, de nem volt nálam pénz. Menjek oda kérjek? Hölgyeim! Ennél nagyobb illúziórombolás létezik?

2009. szept. 8. 14:22
 8/29 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk mindkettőnknek van egy-egy bankkártyája, közös bankszámla és mindent megbeszélünk, hogy mire költünk. Ha valami épp nem fér bele, akkor az aki tudja, hogy ez most necces (általában én), akkor szólok, hogy bocsi, de majd jövő hónapban, ha nem gond.... Valójában az, hogy valaki elveri a pénzt vagy sem, beidegződés kérdése. Férjem is takarékos, de mégsem foglalkozik annyit az árakkal, mint én. Ha Ő megy vásárolni egyedül, akkor valószínűleg pár ezer forinttal többet költünk, mint amikor én is ott vagyok. Illetve kedveskedésből ugyan, de akkor mindig hoz valamit nekem is, amit ha ketten vásárolunk, biztosan nem veszünk. :) De én így imádom, ahogy van.
2009. szept. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
83%

14.13 vagyok

Azért azt túlzásnak érzem, hogy semmi pénzt ne kapjon a férfi, én ezért írtam, hogy nálunk kuncsorogni sose kell (mondjuk nálunk a férjemnek szerencséje van, mert kap jattot is, így mindig van nála pénz).

Nem próbáltál még megállapodni a feleségeddel, hogy "kaphass zsebpénzt"? Én pl szüleimnél ezt láttam. Anyu mindent kifizetett az adott hónapban, tehát erre apunak nem volt gondja. Viszont kapott minden hónapban mondjuk 10 ezer forintot. Ezt tényleg arra költhette amire akarta, vagy spórolhatott. Náluk jó pár éve működik ez.

2009. szept. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha mindkettőnek van fizetése, azért elég ronda dolog az egyiket teljesen kizárni a pénzből, hogy kéregetnie kelljen. Én gyerekkoromban még a szüleimtől is utáltam kérni, nem hogy a házastársamtól kelljen kérnem, mikor én is keresek. Az egy dolog, hogy egyikünk intézi a számlákat, bevásárlást stb, de hogy a másik ne juthasson semmihez, csak ha épp adnak neki? Mint valami zsebpénz? Ez akkor oké, ha csak egyikőjük keres. Egyébként meg elzárni a saját pénzétől?

Bár még biztos nem találkoztam olyannal, aki igazából megfejné az automatát állandóan, ha kártyája lenne hozzá. Igaz, aki annyira felelőtlen, ahhoz nem mentem volna hozzá.

2009. szept. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!