Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben mennyi...

Ebben az esetben mennyi gyerektartást kell fizetni, illetve milyen láthatás jár?

Figyelt kérdés

A fiam úgy néz ki, hogy teherbe ejtett egy lányt. Egyikőjük sem lesz még 18 mikor megszületik a baba. A fiamnak még van másfél éve a középiskolából. Utána még nem tudjuk, hogyan lesz, feltehetőleg tovább tanul, továbbra sem lesz (normális) keresete. Ha bebizonyosodik, hogy a fiamé a baba, akkor természetesen álljuk a gyerektartást. Utána olvastam már egy kicsit (ügyvéddel csak jövőhéten tudunk beszélni) úgy veszem ki, hogy valami minimálisat kellene ilyenkor. Illetve ilyenkor az állam szokta megelőlegezni, de mi fizetnénk a fiunk helyett. Nem tudom mennyit "illik" ilyenkor adni. Ha pl. a bíróság megállapítja, hogy 15ezer jár (fogalmam sincs) akkor úgy járunk jobban, ha ezt papírozzuk le, vagy ha a valóságban fizetünk többet akkor azt? Tehát ha később probléma lenne, akkor legyen hivatalos az amit adunk, vagy legyen kevesebb, hogy ha valami okból nem tudnánk majd fizetni akkor ebből ne legyen gond.

Együttműködést nem nagyon várunk a másik családtól. Mivel nem egy cipőről van szó, ragaszkodunk hozzá, hogy legyen apasági, illetve még korábban felvetettük az abortusz vagy akár az örökbeadás lehetőségét. Hogy ez mennyire helyes, vagy sem, azon ne vitatkozzunk, szerintem senki nem örülne a helyünkben ennek a babának teljes szívből.

A másik kérdésem, hogy ilyenkor a láthatás hogyan jár. 3 éves koráig elvileg tényleg csak az ő házukba láthatja a fiam. Illetve mi nagyszülők vagy akár a testvér meglátogathatja? Vagy hogyan zajlik ez az egész?



2013. febr. 19. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bíróságra bemész az ingyenes napon és ott elmondod a gondodat. Náluk jobb tanácsot nem igen adnak.
2013. febr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mint írtam, jövőhéten beszélünk egy ügyvéddel. Csak addig is kíváncsi vagyok, illetve érdekelne, hogy aki esetleg volt ilyen helyzetben hogyan oldották meg.
2013. febr. 19. 13:22
 3/7 Bence_ ***** válasza:
51%

Utaljátok a pénzt így nyoma van. Látszik, hogy időben és az, hogy mennyit.

Láthatás szerintem megállapodás kérdése. Kívánom, hogy legyen annyira értelmes a két család, hogy ebben is megtudjanak egyezni.

Ha a lány megtartja a babát akkor a jövevényt szeressétek, ő az egyetlen aki nem tehet a születéséről.

2013. febr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Megtartja a babát. Így nincs is más lehetőségünk "muszáj" lesz szeretni:) Csak hát nem erről a helyzetről álmodozik az ember. Én is remélem, hogy meg tudunk állapodni, csak annyira mégsem vennék rá mérget. Nyilván nekik nem tetszettek a mi reakcióink, ezért nem zártak a szívükbe minket.
2013. febr. 19. 13:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Papirozva a minimális legyen,utaljátok.Adhattok persze töbet,de hivatalosan ne vállaljatok be többet a szükségesnél,mert kerülhettek padlóra anyagilag,és akkor hogy fizetitek.

Látogatást majd a biró megszabja.

2013. febr. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, az ilyen esetekben a bíróság csak akkor kell, ha az érintettek (illetve, mivel fiatalkorúakról beszélünk ÉS a gondviselőik) nem tudnak megállapodni egymással. Szóval első körben mégiscsak a "másik családdal való együttműködés" lenne az optimális, a megállapodás közjegyző előtt írásba foglalva ugyanolyan hivatalos, mint a bírósági ítélet.

A gyámügy meg úgyis felül fogja vizsgálni, amikor a szülők valamelyikének nagykorúságáig gyámot jelöl ki a gyereknek, bár gyanítom, hogy ha erről is meg tudtok állapodni, az a legjobb, mert azt valszeg tudomásul veszik ha nincs kizáró ok és kész.

Aztán még a gyerekek megtehetik, hogy - feltéve, ha a 16-ot már betöltik - gyámhatósági hozzájárulással házasságot kötnek egymással, ez esetben nagykorúnak számítanak, és a ti hivatalos szerepetek megszűnik.

2013. febr. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bence_ ***** válasza:

ma 13:30

Ha ezt így elmondod nekik szerintem megértik.

Valljuk be sokunkat agyvérzés kerülgetne a hír hallatán.

Idővel azért lenyugszanak a dolgok és helyére rázódnak.

Kismama meg járjon rendesen orvoshoz és szűrésekre, hogy a pocaklakó egészséges legyen. Az a munka amit beletesztek a csemetébe az meg idővel vissza fog köszönni.

Fiadnak meg vegyetek egy csomó óvszert és mindig legyen nála legalább 3.

2013. febr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!