Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szánalmas ez? És még a nővér...

Szánalmas ez? És még a nővér a bunkó?!

Figyelt kérdés

Tehát utaztam a buszon.2anya-gyerek párost láttam,és egy nővér-húg.Biztos,hogy ilyen "párosok" voltak,most nem írom le miért,tudom és kész,mert hallottam,láttam stb. Mindhárom(!) kamasz fülében fülhallgató volt.Az anyukák/nővér mellettük ültek csendben.Hallottam,hogy egy 14 körüli lányra rászól a 16-17 körüli nővére,hogy legalább,ha már együtt vannak,vegye ki a fülest.A lány olyan szinten felháborodott,hogy én ilyet még nem hallottam,jó mondjuk utána bocsánatot kért,de mindegy.Pedig kedvesen szólt neki.A másik kettő anyuka is alig tudott beszélni a gyerekeikkel,konkrétan üvölteni kellett,hogy meghallja,és amikor az egyik anya mondta,hogy valami fontosat akar mondani.A lány nagy nehezen kivette az egyik füléből azt a vackot,de miközben az anya valami fontosról beszélt a csaj elkezdett dúdolni,majd mondta,hogy jó,és akkor az anyuka megkérdezte,hogy mi volt a suliban,a csaj meg megvonta a vállát,és azt mondta semmi,majd visszarakta a fülébe.Valamelyik megállónál felszállt egy anyuka és két kisgyerek,az egyik ennek a lánynak a húga volt.A kislány,gyanítom ovis,konkrétan a tesója nyakába ugrott,és örült neki,fülig ért a szája.A nagylány az ölébe vette,megpuszilta,de még csak véletlenül se húzta volna ki a fülhallgatót,amit a kislány magyarázott neki nem is hallotta.


Mindenkinek vannak rossz napjai,tudom.Nem ítélkezem,véleményt szeretnék.Ilyen mostanában egy család?Semmi beszéd,tesóval játszás ilyesmi?! Pár hetes kisbabám van,annyira nincs nagy társaság körülöttem,tényleg nem tudom.Tapasztalatokra lennék kíváncsi.Ti szoktatok ilyet csinálni,hogy bedugjátok a fületeket,mikor ott van a család?


2013. febr. 20. 15:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%

Egyszerűen bunkóság, az anya helyében a második felszólításnál már biztosan kitéptem volna a füléből a fülhallgatót. Különben is, ha mellettem ül, ne zenét hallgasson. Nevelés kérdése csupán, de a leírtak alapján tipikus mai tini, akinek el van szállva az agya saját magától és valószínűleg a szülők még adják is alá a lovat, különben nem viselkedne így.

Mellesleg én ha ezt meg mertem volna engedni magamnak, biztos, hogy kapok egy hatalmas pofont.

2013. febr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%
Te nagyon unatkozhatsz...
2013. febr. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%

Én 22 éves vagyok már, de részben én is ilyen vagyok. Bedugni ugyan nem szoktam a fülemet, de pl reggel nem lehet velem beszélgetni és ha valaki kívülálló ilyenkor lát, akkor csak annyit lát, hogy anyu beszél hozzám, én meg rángatom vállam és "aházok". Szimplán csak mert mindig nehezen indul a reggelem és anyu is tudja már, hogy ilyenkor csak olyan témákat hozzon fel, amire nem kell más csak bólogatás, mert képtelen vagyok beszélgetni és ezt nem is sérelmezi.

Ellenben délután nagyon jókat tudunk beszélgetni, bár sokszor meg ő kába akkor már. Ennek ellenére ez szerintem nevelés kérdése is. Nekem pl sosem engedték, hogy családi kajákon, vagy család mellett zenét hallgassak, vagy rejtvényt fejtsek, olvassak, amikor igényt tartanának a társaságomra. Vannak olyan helyzetek is, amikor belefér, de ha valaki valamit mondani akar, akkor végig hallgatom.


Én is elszomorodok ha ilyen családokat látok, de reméljük csak a dackorszak és majd kinövi, avagy csak időszakos rossz hangulat miatt ilyenek ezek a fiatalok.

2013. febr. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%
rossz látni az ilyet. Kamaszok... kinövik (remélhetőleg)
2013. febr. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
51%
Kamaszodnak, mi ezen a furcsa?
2013. febr. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
63%
Akkor valóban ilyen az élet? Szoktam nézni a Családi titkok, meg a másik, hasonló epizódokat. Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy a tinik ilyen durvák, vadak a szüleikkel szemben. "Takarodj ki a szobámból!" és hasonlók. Ordítanak, a szülőre csapják az ajtót, a beszélgetések elől lelépnek. Én azt hittem, ezek életszerűtlen jelenetek.Szokták mondani, hogy egy átlag családban napi 7 percet! beszélgetnek a gyerekkel, amikor csak rá koncentrálnak. Ezek szerint nem is igénylik a beszélgetést?
2013. febr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

kedvenc sztorim


reggel volán pesti járat

a kieg. ülésen két csaj egymás mellet fülessel a fülben a telót nyomkodja

majd az egyik odaszól a másiknak: te figyi írtam neked a fészen válaszolj már !


:-)

2013. febr. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Utolsó,ezen jót nevettem!:D
2013. febr. 20. 16:15
 9/20 anonim ***** válasza:
83%

Az ilyenek posztolnak a fészbukra tükörben pótolós, pucsítós, csücsörítős képet, Flegmahh Gyémántos Csajszee aláírással.

Egy tarkónvágás kellene, majd megkapják az élettől.

2013. febr. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
61%

Igen sajnos manapság ilyen az élet.

Igaz az én lányom sosem csinálja ezt amikor az anyjával mennek valahová, mindig jókat beszélgetnek, és csak akkor dugja be a fülest amikor az anyja olvas, vagy szundikál az autóban, én meg közben vezetek nekem a saját zeném szól és olyankor megengedem a 15 éves lányomnak hogy dugja be a fülest ha úgy gondolja, vagy ha aludni szeretne. Persze én akkor ha beszélek hozzá vagy beszélni akarok vele akkor elvárom hogy normálisan beszéljen ő is és ne dugja be azt a fost magába mert tudja hogy kitépem belőle.

De egy ehhez hasonló dolgot én is láttam már, amikor egy fiatal lány jött be hozzánk a munkahelyünkre állásinterjúra és az egyik kollégám szólt rá hogy megkérdezze hova megy de nem hallott semmit mert bömbölt a fülében a zene, és én rohantam utána hogy vegye már észre hogy beszélünk hozzá.

Meg ugye volt az amit te is írtál hogy egy anyuka a lányával meg a fiával mentek el valamerre ez buszon volt és akkor mindkét gyerek zenét hallgatva félrenéztek, anyuka meg ott ült egyedül kb a sírás határán volt hogy egy szót sem szólhatott hozzájuk.

Sajnos már errefelé fejlődik a világ, a mai kamaszok többsége így zárja el magát a külvilágtól ami szerintem elég nagy baj.

2013. febr. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!