Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szánalmas ez? És még a nővér...

Szánalmas ez? És még a nővér a bunkó?!

Figyelt kérdés

Tehát utaztam a buszon.2anya-gyerek párost láttam,és egy nővér-húg.Biztos,hogy ilyen "párosok" voltak,most nem írom le miért,tudom és kész,mert hallottam,láttam stb. Mindhárom(!) kamasz fülében fülhallgató volt.Az anyukák/nővér mellettük ültek csendben.Hallottam,hogy egy 14 körüli lányra rászól a 16-17 körüli nővére,hogy legalább,ha már együtt vannak,vegye ki a fülest.A lány olyan szinten felháborodott,hogy én ilyet még nem hallottam,jó mondjuk utána bocsánatot kért,de mindegy.Pedig kedvesen szólt neki.A másik kettő anyuka is alig tudott beszélni a gyerekeikkel,konkrétan üvölteni kellett,hogy meghallja,és amikor az egyik anya mondta,hogy valami fontosat akar mondani.A lány nagy nehezen kivette az egyik füléből azt a vackot,de miközben az anya valami fontosról beszélt a csaj elkezdett dúdolni,majd mondta,hogy jó,és akkor az anyuka megkérdezte,hogy mi volt a suliban,a csaj meg megvonta a vállát,és azt mondta semmi,majd visszarakta a fülébe.Valamelyik megállónál felszállt egy anyuka és két kisgyerek,az egyik ennek a lánynak a húga volt.A kislány,gyanítom ovis,konkrétan a tesója nyakába ugrott,és örült neki,fülig ért a szája.A nagylány az ölébe vette,megpuszilta,de még csak véletlenül se húzta volna ki a fülhallgatót,amit a kislány magyarázott neki nem is hallotta.


Mindenkinek vannak rossz napjai,tudom.Nem ítélkezem,véleményt szeretnék.Ilyen mostanában egy család?Semmi beszéd,tesóval játszás ilyesmi?! Pár hetes kisbabám van,annyira nincs nagy társaság körülöttem,tényleg nem tudom.Tapasztalatokra lennék kíváncsi.Ti szoktatok ilyet csinálni,hogy bedugjátok a fületeket,mikor ott van a család?


2013. febr. 20. 15:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
51%

Kamaszok, ez teljesen normális. Mindent jobban tudnak, senki nem érti őket, nem érdekli őket a külvilág, a család meg egyenesen ciki. Tíz kamaszból legalább nyolc biztosan ilyen. Most is, régen is. Nincs ezen semmi furcsa.

A legokosabb amit tehetsz, hogy lélekben felkészülsz. Igen, a kamasz gyereked szinte biztosan mindent jobban fog tudni nálad, és te leszel a sárkány anya, aki tönkreteszi az ő életét, és akivel inkább nem is beszél. Az ő érdekében kell majd szembeszállnod vele újra és újra, és nem fogja megérteni.

Majd felnőttként jön csak rá, hogy valójában amíg ő toporzékolt neked, hogy "utállak", te végig az ő javát akartad. Talán akkor bocsánatot kér majd.


Egyébként ez a jobbik verzió. Én kamaszként nem lázadtam, egyszerűen mentem a saját fejem után, sorra hoztam a rosszabbnál rosszabb döntéseket. A szüleim nem tudtak vele mit csinálni, mert nem tudtak róla.

Meg is van az eredménye, most felnőttként próbálom helyrekalapálni, amiket elszúrtam, és bár vissza tudnám fordítani az idő kerekét...

2013. febr. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem lehet ez olyan dolog, hogy nincs kiforrott kultúrája sok mai dolognak hisz mondjuk 15 éve még alig volt akárcsak sétálómagnó nem,hogy mobil,zene-hallgatás utcán, nem tudják illik-e s lássuk be manapság ha valamiről mérlegelni kellene s nem magától jön alapból, hogy flegmaság-e, nem törödöm esetleg modortalan egy viselkedés hát a tinik lesznek az utolsók akik szánnak rá időt mérlegelni a kérdést s mindig betartani. (tisztelet a kivételnek).
2013. febr. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
27%

Na válaszolok bár valószínűleg pont te pontoztál le tegnap ;)


Én is hallgatok zenét a buszon akkor is ha anyám vagy öcsém ül mellettem,hogy miért: mert nem a zötykölődő tömegben ahol a gondolataim sem értem akarok csevegni hanem jobban esik,hogy egy klassz szám ritmusára bámulok ki az ablakon.


",hogy mi volt a suliban,a csaj meg megvonta a vállát,és azt mondta semmi,majd visszarakta a fülébe"


És ha a legtöbb velemegykorútól megkérdezed ugyanezt szinte a világ minden pontján ezt kapod válasznak, legyen az szabadban,épületben vagy alaszkában

ha valaki hajlandó kifejteni az is kb annyiban kimerül,hogy: "xy tanár egy p*csfej és megint moslékot adtak a menzán!"

2013. febr. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem minden tini ilyen, csak a normális mellett elmennek az emberek, nem feltűnő. Más részről szerintem nevelés kérdése, ha kisgyerek koruk óta foglalkoznak velük a szülők akkor később is igényelni fogják a törődést, legalábbis ez logikus. Szerintem az ilyen tinik nem kapnak normális nevelést, a szülök csak szét teszik a kezüket hogy hát mit csinálhatnának
2013. febr. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
88%

hmm azt én is észre vettem h ha a gyerekek haza jönnek nem szabad a suliról kérdezni

hagyni kell h kicsit összeszedjék magukat itthon oldódjanak

buszon villamoson nem szeretek erről beszélni velük nem oda való téma inkább másról ha van kedvük ha nincs csendben ülünk és bambulunk .-)

2013. febr. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
55%

Én se beszélgetek járművön, mert a hozzád hasonló kíváncsi-fáncsik állandóan fülelnek, hogy mit beszélünk.

25/L

2013. febr. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
60%

Köszönöm a további lepontozást :)

Megyek beszélgetek anyukámmal mert én azt a nappaliban ülve és nem egy bűzölgő csöves mellett szeretem csinálni.

Legyen további szép napotok.

2013. febr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
40%
Már arra gondoltam, hogy megtaposták a lábadat, vagy csúnyán visszszóltak neked, de nem! Fülhallgató volt a fülükben. Nem értem, miért ekkora nagy bajod van ezzel? Meg ki vagy te, hogy másokat megítélj? Szerintem csak rohadtul unod magadat.
2013. febr. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
70%
Én sem szeretek buszon beszélgetni, mert úgyis csak sablonos válaszokat tudnék adni, mert amit komolyan elmondanék, azt nem tizenöt kíváncsiskodó öreglány füle hallatára tenném. Egyébként pszichológiából is tanultuk, hogy tömegben, amikor túl sok idegen lóg bele az ember személyes terébe, ezt azzal igyekszik kivédeni, hogy más kommunikációs csatornákat rövidre zár (ezért nem szoktuk felvenni a szemkontaktust az idegenekkel a liftben például). Anyukám nekem is ilyen, hogy mindig igyekezett beszélgetésre kényszeríteni a buszon, de amikor ezt elmondtam neki, megértette (viszont amíg nem tanultuk ezt, én se értettem, miért vált ki belőlem kifejezetten agresszív válaszokat, ha három idegen közé beszorulva még személyes kérdésekre is válaszolnom kell).
2013. febr. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

én is szoktam útközben zenét hallgatni, ha anyuval megyek,mert útközben amúgy sem nagyon beszélünk (utcán). és valamiért nagyon szeretek menés közben zenét hallgatni :D

de otthon mindig sokat beszélgetek vele :D meg ha szól hozzám, is kiveszem a fülemből.

2013. febr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!