Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hát nem szánalmas?

Senior24 kérdése:

Hát nem szánalmas?

Figyelt kérdés

Sok szülő azt hiszi h ha megszülte a gyereket akkor a gyereknek kuss a neve,főleg ha föz mos takarit rá.Bele sem gondolnak abba h milyen mentális fájdalmat okoznak a gyereknek azzal h játszák a tévedhetetlen anyukát,aki felveszi a szemellenzőt,és inkább kiveri a hisztit az egész családban,inkább összeveszik az egész családdal és inkább végignézi a h gyereke sir,mert tapló paraszt módon viselkednek vele,de ö nem fogja bevallani h tévedett ha megdöglik sem.És ök beszélnek szánalomról?

Szól a mondás h tévedni emberi dolog.Hát üzenem a kedves modern androidfüggö tévedhetetlen anyuciknak,akiket minden percben ki lehetne javitani annyit tévednek,h semmivel sem lesznek kevesebbek hogyha azt mondják a gyerekeikek h "sajnálom,neharagudj,tévedtem,igazad van,bevallom stb.Tudom h ezek a gesztusok és szavak attol a pillanattol kezdve ki van belőletek kódolva,miháncs anyucik lettetek,de sokkal jobban becsülendőbb az ilyen szülő,mint az aki eljátsza minden áron h ő tévedhetetlen,meg szuperanyuka,mindent tud és csak neki van igaza,mindenki más hülye,aki kivételt tesz a gyereke és a gyereke között,amit persze nagyivben le is tagad,miközben a tettei meg pont az ellenkezőjét mutatják.

Stb.Stb.Stb.

És ha valaki szembesiti öket a k'rva nagy igazsággal meg azzal amit müvel a gyerekivel meg a családjával,akkor meg ő van megsértődve és ha agyonvered sem fog bocsánatot képzelni a szülői büszkeségtől és egoizmustol kicsattano anyuka.

Ezeket csak azoknak üzenem akikre igaz!!!



2013. febr. 20. 12:58
1 2 3 4
 1/31 okoska31 ***** válasza:
92%
na mi van, min vesztél össze jóanyáddal?:)
2013. febr. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
100%
Én is ilyen körülmények közt élek, de inkább a nagyszüleimmel (ők csinálják ezt). Anyám nem igazán törődik velem, csak ha jópontot akar szerezni. Apám meg elköltözött.
2013. febr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az én anyámra eléggé igaz, amit írsz, csak én vagyok a rossz mindenben, 22 évem alatt egyszer sem hallottam a szájából azt hogy bocsánat, ha ő csinál rosszul valamit, azért is én vagyok a hibás, ha itthon elromlik valami, azért is valahogy mindig megpróbál engem okolni. Minden dühét rajtam tölti ki, pedig nagyon sok áldozatot hozok érte, sokkal többet, mint amit egy szülő elvárhatna a gyerekétől. Sosem kérdezi meg mi van velem, mi történt ma, semmiről nem beszél velem, ha én beszélek nem is figyel. És mégis mindig sikerül elérnie, hogy a lelki terrorjai hatására én érezzem magam rosszul, pedig ha bárki kívülállóként látja a helyzetet, nekem ad igazat Na mindegy, ez most jól esett kiírni. Nem tudom nálatok milyen jellegű lehet a probléma. De azért én úgy látom az ismeretségi körömben, hogy a legtöbb anyánk jó a kapcsolata a gyerekeivel.
2013. febr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
73%

Egy kicsit zavaros, de a mondanivaló nagyjából stimm. Egyetértek veled.


Én mindig bocsánatot kérek a gyerekektől, ha tévedek (6 és 2 évesek), egyenrangú partnerekként bánok velük, talán ezért is olyan szoros a viszonyunk.

36/ff

2013. febr. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Mégvmi: nekem is kuss volt a nevem, úgyhogy előttem a rossz példa, nagy szemétségnek tűnik, de én nem olyan szülő akarok lenni, mint a sajátjaim.
2013. febr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem azt látom, amit írsz. Én is három kamaszt nevelek, a barátaink többségének is ilyen korú gyerekei vannak. Azt látom náluk is, nálunk is, hogy ha mi szülők is hibázunk - mert hibázunk, mi is emberek vagyunk - akkor azt utána meg tudjuk beszélni. Tudok bocsánatot is kérni, egyébként is az az ember vagyok, aki belátja a hibáit, a gyerekeimmel szemben sincs ez másként. A férjem már nehezebb eset egy kicsit, őt általában nekem kell meggyőznöm arról, hogy nem volt igaza, de ha belátja akkor ő is elnézést kér. Viszont... a középsőnek nem feltétlen magyarázkodok mindig. Ő is elég nehéz eset, mint az apja, tudom hogy van nála egy időintervallum amikor meg sem hallja amit mondok. Ilyenkor felesleges bármit mondani neki, úgyis meg kell ismételni később. Nála megvárom míg megnyugszik, van kihez beszélni és akkor beszéljük meg, hogy én hogy látom, ő hogy látja, és ebből mi az igazság. Ez sajnos nála sokszor napokat jelent. Közben lehet ő sem gondol szépeket rólam:)
2013. febr. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyámra is illik a leírás,sajnos...Még azzal fűszerezve,hogy nem is hajlandó végighallgatni,pl. múltkor azt mondta,hogy ő megválogatja azokat,akiket meghallgat...Na,ez az abszolút önzőség és egoizmus...
2013. febr. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 okoska31 ***** válasza:
100%

mivel nekem sosem volt kuss a nevem, így felmerült bennem, hogy akivel így bánnak létezik, hogy nem annyira tervezett gyerek volt?

mert egyébként azzal, akit akartak, vártak, miért bánnának így?


még esetleg kamaszkorban, amikor állandóan lázad, és elszakad a cérna, de ott meg előbb-utóbb csak sikerül szót érteni...:)

2013. febr. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Tisztelem és dijazom azokat a szülőket akik jol látják a dolgokat és normálisan bánnak a gyerekeikkel.Akik emberségesen bánnak velük.Jo volt olvasni a sorokat és megkönnyebbültem h vannak még ilyen normális szülők.


Még annyit felejtettem el kiirni h nagyon sok emberrel beszéltem akik hasonló helyzetben vannak vagy hasonlóban nöttek fel,és elmondták h semmimásra nem vágytak csak arra h néha átölelje öket az anyjuk vagy egy kicsit többet érdeklődjön irántuk és h mondja nekik h "bocsánat" vagy az h "kérlek szépen".

Bizonyára k'rva nagy dolgot várunk el az ilyen (hát nevezzük szülőknek)szülőktől.

Teljesithetettlen kérések.

És amit még leirtak,az az h tényleg mindig el tudják érni azt h az ö lelki terrorjuk miatt még mi érezzük magunkat szemétnek.

Az ilyeneket nem tartom szülöknek!

Hát hiába,NEM MINDEN SZÜLŐNEK VALÓ GYEREK!!

2013. febr. 20. 13:20
 10/31 anonim ***** válasza:
52%
Én úgy látom, hogy az 50 feletti szülő döntő többsége sajnos ilyen szülő, a max. 30-35 évesek többsége viszont pont az ellenkezője.
2013. febr. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!