Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan valljam be anyunak...

Hogyan valljam be anyunak azt, amit szégyenlek? 15L

Figyelt kérdés

Körülbelül egy éve vagdosom a csuklóm...vagyis pár hete apukám észrevette és életemben először láttam őt sírni, szóval abbahagytam véglegesen. (Eddig is próbáltam leszokni, de ez adta meg a végső valamit.)

Most viszont úgy érzem, anyunak is el kellene mondanom.

Nem vagyok vele a legjobb viszonyban, mert teljesen mások vagyunk, de nagyjából őszintén tudok vele beszélni mindenről.

Hogy mondjam el?

15L



2013. febr. 24. 16:00
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Ha végleg felhagytál vele, akkor szerintem ne mond el neki.
2013. febr. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Talán úgy, hogy azt szeretnéd, ha nem apukádtól tudná meg, és feleslegesen aggódna, vagy rosszabbra gondolna, mint ami valójában van. És aztán meséld el neki, hogy mi történt néhány hete, mi volt az előzménye...meg mindent amit fontosnak gondolsz ezzel kapcsolatban. Ne rémítsen meg, ha nagyon dühös lesz rád, esetleg olyanokat mond, hogy nem vagy normális. Ez természetes reakció, és érted haragszik, nem ellened.

Én amúgy csodálom, hogy apukád nem számolt neki be erről, vagy nem kérte, hogy beszéljetek róla közösen.

2013. febr. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Hát hallod, én is sírtam volna...

Ha 1 éven át vagdostad a csuklódat, és úgymond pár hete hagytad abba, attól azért ez még komoly. Igenis beszélj erről mindkét szülőddel, találjátok meg a probléma forrását (probléma nélkül az ember nem csinál ilyet...).

2013. febr. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Mond el neki s hogy nem apukádtól szeretnéd, hogy megtudja s hogy miért csináltad mondj el neki mindent őszíntén.
2013. febr. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Első: még van pár seb és hegek is...

Az okot igazából tudják, de nem sejtik, hogy ennyire mélyen érint.

Apu nincs mindig itthon, holnap este anyuval ketten leszek, szóval akkor talán, ha összeszedem magam.

2013. febr. 24. 18:07
 6/15 anonim ***** válasza:
Keress pszichológust. Tapasztalatból mondom, hogy ha az emberrel valaki pszichológusosat játszik, az rosszabb, mintha nem szólna egy szót sem. A lélekhez is szakértelem kell. Tudod mi a különbség a pszichológus, meg a pszichiáter között? Az előzőhöz magadtól mégy, az utóbbihoz visznek. Irány a pszichológus, szerintem segítségre van szükséged.
2013. febr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Beszéltem már a problémámról, a rajztanárommal mindig beszélgetek róla, csak a szüleimmel nem akarok.
2013. febr. 24. 21:54
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, az én középsikolámban is a rajztanárok nagyon toleráns emberek voltak.
2013. febr. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem az iskolai rajztanár...komolyabban rajzolok 3-4 éve és az ottani tanár, amolyan "mentorom":)
2013. febr. 25. 16:02
 10/15 anonim ***** válasza:

Hidd el, nincs semmi értelme a vágdosásnak. Magadnak és másoknak is ártasz vele. Ha valami gond van, akkor keress rá másféle megoldást. Ha megbeszélsz mindent a rajztanároddal, az tényleg sokat segíthet. És legyél erős. :)

Anyukádnak pedig szerintem nem kell elmondanod, ha tényleg abbahagytad. De ha rákérdez, akkor beszélj vele, és nyugtasd meg, hogy nincs miért aggódnia.

2013. márc. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!