Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell egy életre szóló...

Miért kell egy életre szóló dolgot adni?

Figyelt kérdés

A szüleim minden áron aranyékszert akarnak nekem venni a 17. szülinapomra, mert hogy az életreszóló lesz.

Csakhogy nekem egyáltalán nem tetszenek az arany ékszerek, meg amúgy se nagyon hordok ékszert. Nem mellesleg allergiás is vagyok rá, de ez mellékes, ezzel nem tudtam meggyőzni őket.


2 hónap múlva lesz a szülinapom, de már 3x összevesztünk, mert nem akarok aranyékszert kapni. Ha meg nem hordom, lelkiismeretfurdalásom lenne, hogy megvették nekem több 10.000 ft-ért, aztán nem is hordom.. :( De nem az én stílusom, egyszerűen ronda a szememben...


2013. febr. 24. 21:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%

Vannak nagyon divatos arany ékszerek is. Ritka, hogy egy olyat fémet ne bírjon valaki viselni, amiben csak kevés szennyező anyag van.


Nézz csak körül az interneten! Ne azokra az aranyakra gondolj, amiket nagymamád hordana!

2013. febr. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Kérd meg őket,hogy vegyenek más nemesfémet vagy féldrága/drága követ, olyat amilyen neked is tetszik.


Ha normálisan elmagyarázod nekik,hogy az általad választott darab is időtálló és értékes csak hajlanak majd afelé :)

2013. febr. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Csak és kizárólag arany. Ráadásul sárga, mert be akarják olvasztani, vagy mi...

Megnéztem már egy csomót, és egyik sem tetszik. Egyik sem illik hozzám.

Voltam már ékszerüzletben is, hátha jól nézne ki a csuklómon, de egyáltalán nem.. Nem illik hozzám, ronda.. :(

2013. febr. 24. 21:13
 4/15 anonim ***** válasza:
47%
Majd eladod.
2013. febr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
Ha eleve beakarják olvasztani akkor ne neked vegyék ajándék néven hanem maguknak...
2013. febr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Be akarják olvasztatni? Akkor minek veszik meg neked? :)

Kérj fehéraranyat, az egy kicsit fiatalosabb, vagy többszínűt, azokban ugyan van sárga, de szintén fiatalosak, divatosak most!


Egyébként pont mostanában jártam körbe én is az ékszerboltokat nyaklánc ügyben. Azt mondták egy sárga arany ékszer átaranyoztatása fehérré olyan 500 és 1000 forint körül mozog és 5-6 évig bírja a strapát. Esetleg ezt is érdemes lehet megjátszani, ha mindenképpen sárgát kapsz és kész.

2013. febr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Egy regi arany valamit akarnak beolvasztani az en ajandekomba.

Bocs felreerthetoen irtam

2013. febr. 24. 21:30
 8/15 anonim ***** válasza:
23%

Ne sértődj meg, de te még nem vagy elég érett ahhoz, hogy aranyékszert hordjál.


Majd egy idő múlva rá fogsz jönni, hogy nem az az "igazi cucc", amit a hely dizsiben éppen menőnek tartanak a helyi majmok...

2013. febr. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

8-as: mi bajod van?


Nekem sem tetszik az arany, és felnőtt vagyok.

2013. febr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

8 de bolond vagy... nem mindenkinek egyforma a stílusa meg a szépérzéke...


például nekem sem tetszik az arany, de van/volt arany ékszerem. Mára mindet eladtam, egy gyűrűm van, mert a dédimtől kaptam, aki már meghalt, egy karkötő a nagymamámtól, hogy azért ha olyan van, legyen mit feltenni, meg egy NagyMagyarországos medál lánccal, ezt viszont semmi pénzért sem adnám el.


Kérdező. Kérdezd meg, hogy olyat akarnak adni, ami nem tetszik és csak a szekrényben porosodik, vagy olyat, aminek örülsz is és hasznodra is válik? ha megvan a válasz, lehet dönteni...

2013. febr. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!