Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell egy életre szóló...

Miért kell egy életre szóló dolgot adni?

Figyelt kérdés

A szüleim minden áron aranyékszert akarnak nekem venni a 17. szülinapomra, mert hogy az életreszóló lesz.

Csakhogy nekem egyáltalán nem tetszenek az arany ékszerek, meg amúgy se nagyon hordok ékszert. Nem mellesleg allergiás is vagyok rá, de ez mellékes, ezzel nem tudtam meggyőzni őket.


2 hónap múlva lesz a szülinapom, de már 3x összevesztünk, mert nem akarok aranyékszert kapni. Ha meg nem hordom, lelkiismeretfurdalásom lenne, hogy megvették nekem több 10.000 ft-ért, aztán nem is hordom.. :( De nem az én stílusom, egyszerűen ronda a szememben...


2013. febr. 24. 21:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
10es vagyok, az lemaradt, hogy nem lehet, hogy azért vannak annyira a sárga aranyon, mert azt hiszik, hogy ha sárga aranyuk van, azt csak sárga arany ékszerre lehet becserélni?
2013. febr. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
35%

21:59

"Nekem sem tetszik az arany, és felnőtt vagyok."


Bocs, de az, hogy felnőttél, még nem egy érdem!

Az egy állapot csak!


Az arany, pedig az egyik egyegyetemesen elfogadott érték az egész világon!

Ha tetszik neked, ha nem!!

2013. febr. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
30%
Érték, ezt nem tagadtam, de nekem nem tetszik. Nem kell, hogy egyetemesen tetsszen mindenkinek, csak mert drága.
2013. febr. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom sem szereti a sárga aranyat, ezért fehér - vagy vegyes (többszínű aranyakat szoktunk venni neki. Nagyon különleges, divatos ékszerei vannak.

Sárga arany beolvasztásakor is tudnak fehérarany ékszert készíteni, törtaranyként számolják be úgy is, tehát legfeljebb minimális összeggel lesz drágább. Swarovsky kristállyal nagyon szép darabokat tudnak készíteni, és értékes, időálló ékszered lesz.

2013. febr. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Tiniként én is jobban bírtam a bizsukat és az ezüstöt, ezért nem bántam, hogy nem volt aranyékszerem. Ajándékba se kaptam. Most 30 évesen azért nem bánnám, ha lenne egy szép aranynyakláncom, olyan, ami nem megy ki a divatból, amit neves alkalmakkor felvehetnék. Az aranynak értéke van. Ha megszorulsz, pénzzé teheted. Ha nem csicsás, nem valami friss trend szüleménye, akkor nagyon sokáig hordhatod. Mi pl. az esküvőnkre úgy tudtunk minőségi, gyönyörű jegygyűrűket csináltatni ötvössel, h összeszedtük a házunkban található összes tört aranyat és beolvasztattuk.
2013. febr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!