Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ehhez kell hivatalos szülői...

Ehhez kell hivatalos szülői beleegyezés? Vagy elég annyi, hogy a szüleim csak szóban megengedik? Továbbá: mi a véleményetek az alábbi dologról?

Figyelt kérdés

Most Miskolcon lakom, de nyáron szeretnék elmenni Dunaújvárosba egy jó barátnőmékhez (a barátnőm szülei nem élnek együtt, ő az anyjával él) legalább 1, de lehet hogy 2 hónapra is.

Nem lennék a terhükre: mindent megennék, amit a barátnőm anyukája főz, szót is fogadnék neki.

13 éves vagyok, ja és persze lány.


2013. febr. 25. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Hivatalos nem kell, de én szóban sem engednélek el majdnem egész nyárra. 2-3 hét a maximum. Utána meg esetleg csere.
2013. febr. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Én még nem vagyok anyuka, de a fogadó anyukával történt beszélgetés és megegyezés nélkül biztosan nem engednélek el.
2013. febr. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Az a minden is pénzbe kerül... Én max. akkor engednélek el, ha az az anyuka hívna tőlem.


Lehet gonosz vagyok, de én sem örülnék egy plusz embernek 1-2 hónapra. Akkor se ha nem válogat. 13 éves, én vállaljak érte felelősséget, mossak, főzzek rá, egy idegen kerülgessek, rosszul érezzem magam, ha veszekedésről van szó stb? Na nem. 1-2 hét bőven elég ebből.

2013. febr. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Ehhez nem kell hivatalos beleegyezés, viszont egy papírt ilyen esetben ÉRDEMES írni, hogy a szüleid engedélyével tartózkodsz XY felnőttnél, mivel Te még a legtöbb szempontból cselekvőképtelen vagy és esetlegesen szükség lehet felnőtt gyors beleegyezésére bizonyos dolgokban, kórházban stb.


VISZONT

1 vagy 2 hónapot másnál tölteni (aki ráadásul nem is rokon) szerintem nem helyes!!! 13 évesen te még nem látod át ezt a helyzetet, de itt nem csak a pénzről van szó - plusz 1 fő, az ételben+rezsiben 25-30 ezer pluszt jelent havonta-. Ezt még lehet, meg is tudnátok oldani, szüleitek elintézhetnék, hogy adnak erre pénzt a másik szülőnek, viszont szerinted ezt elfogadná? Szerintem kellemetlennek érezné elfogadni.

A másik, hogy én már attól kellemetlenül érezném magam, ha a saját rokonom 2-3 hetet nálunk töltene, mivel ilyenkor feszélyezve érzi magát az ember, "nem lehet otthon a saját házában" stb.


Szóval, szerintem ezt nagyon gondold meg! Én még a 2 hetet is sokallom egy huzamban másnál tölteni. Megegyezhetnétek, hogy 1 hetet a barátnődnél leszel, aztán 1 hetet a barátnőd megy hozzátok.

2013. febr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, egyetértek, csak a papír azért fölösleges, mivel mindenképpen a szülőket keresik meg (akár telefonon), akármilyen felnőtt nem dönthet pl. kórházi kezelést illetően. Csakis a szülők (de amúgy minden, a gyermeket érintő ügyben). Életmentő beavatkozást pedig mindenképpen végrehajtanak mindenkin.


Kérdező, tudom, hogy nektek ez jó buli a barátnőddel, de a szülők tudnak már a terveitekről? Mit szólnak hozzá?...

2013. febr. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó előtti vagyok. Nem feltétlen az orvosi beavatkozásokra gondoltam, nem kell feltétlen mindenhez szülő jóváhagyása, kevésbé komoly dolgokhoz elég cselekvőképes személyé is.
2013. febr. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A szülők tudnak róla, és a barátnőm anyukája beleegyezne ha viszem a szüleim de úgy beszéltük meg hogy csak elkísérnek de ők nem alszanak ott:)

Amúgy azért is szeretnék elmenni mert ki akarok szabadulni egy kicsit az itteni légkörből

2013. febr. 26. 15:55
 8/8 anonim ***** válasza:
78%

nem kell hozzá semmi, és nagynon örültem volna, ha ilyen szüleim lettek volna h elengednek, más meg szeretettel várt volna, feltéve ha így van

nem baj ha szocializálódik a gyerek egy kicsit, főleg h van kedved is

2013. febr. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!