Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket nem zavar, ha hivatalo...

Titeket nem zavar, ha hivatalos helyeken letegeznek ismeretlenek?

Figyelt kérdés

Én 25 éves nő vagyok,de általában 18-nál többnek nem szoktak nézni.Ez nagyon pozitív persze,meg remélem,hogy 20 év múlva is letagadhatok majd közel 10 évet,de nagyon bosszantó tud lenni,ha pl orvoshoz megyek,vagy bankba,vagy munkaügyibe hivatalos dolgokat intézni és az ügyintézők,orvos,asszisztensek olyan természetesnek veszik,hogy letegeznek.Ez főképp a pasikra igaz.

Nem tudom,de nekem ez kellemetlen is és az illető szerintem illetlen ezzel. Férjem van,szóval már rég nm vagyok kislány.Persze,ha az utcán egy idősebb férfi tegez le,akkor simán visszategezem,mert hát elvileg a nőnek kell "engedélyt adni" a férfinek az illemtan szerint a tegeződésre.Szóval azt így kezelem,de hivatalos helyen sehogy nem tudom,mert a dokit mégsem hellozhatom le.


2013. jan. 16. 23:52
1 2 3
 1/27 kovpet ***** válasza:
88%

"de hivatalos helyen sehogy nem tudom,mert a dokit mégsem hellozhatom le"


Dehogynem. Nem letegezed, hanem visszategezed.

Én meg büszke vagyok, hogy 30 fölött is tegeznek néha :)

Sajnos egyre ritkábban, ahogy közelítem a 40-et.

2013. jan. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
50%
Én örülni szoktam neki. A barátnőmmel együtt 29 évesek vagyunk, és őt mindig magázzák, engem meg sokszor inkább tegeznek. Ő meg erre mindig azt kérdi tőlem hogy "ilyen sz.arul nézek ki?" :) Sztem inkább örülj neki.
2013. jan. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
25%

Engem nem zavar ha letegeznek, legalább fiatalabbnak néznek, mint amennyi vagyok. De van akit nem tegezek vissza, attól függ kiről van szó. Orvosnál az idősebb nők szoktak tegezni, őket nem szoktam például.

Mostanában az tűnt fel, hogy a BKV ellenőrök tegeznek le állandóan, ez viszont nagyon irritál.

36/L

2013. jan. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rossz helyekre jársz.


Én is 25 vagyok, és gyakran elkérik az igazolványomat, ha piát veszek. De a bankban meg az orvosnál (feltételezem, felnőttorvoshoz jársz...) nem szabadna letegezniük, ez paraszt dolog.

2013. jan. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
77%

Én nem bánom, sőt örülök neki, ha tegeznek. De én ilyenkor a legtöbbször vissza is tegezek. Mondjuk engem orvos nem nagyon szokott tegezni, de hivatalokban, munkaügyin azért szoktak.

Azt viszont utálom, mikor 40-es, 50-hez közelítő, ismeretlen nők alapból letegeznek (34 éves vagyok, tehát már nem az a kifejezett tini korosztály) és látványosan megsértődnek, ha én esetleg merészelem visszategezni őket.

2013. jan. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

23 éves vagyok és nekem os folyton elkérik a személyimet a boltban. :-)

Engem zavar ha hivatalos ügyeknél letegeznek. Olyankor úgy érzem, h nem vesznek komolyan. És állalában jól is érzem. Más szituknál nem érdekel.

2013. jan. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Igen,nyilván már nem gyerekorvoshoz járok :D!

Engem pl a nyáron akasztott ki egy eset,mikor megtámadtak este munkából hazafele jövet és persze kihívtam a rendőröket,ott bőgtem,folyt a vérem stb erre az egyik rendőr azt mondja: "ugye nem csak viccelsz KISLÁNY?!"

Na itt volt az a pont,mikor legszívesebben felrúgtam volna!

2013. jan. 17. 00:26
 8/27 anonim ***** válasza:
24%
A nőt általában viselkedése, megjelenése, beszéde, tartása alapján nézik érett nőnek. Az ilyent nem " meri " letegezni senki. Ha kellemetlen a számodra,hogy letegeznek, akkor kérd ki magadnak udvariasan, de határozottan. Volt egy velem egykorú barátnőm, vele ha bementünk egy boltba, őt letegezték, nekem pedig kezét csókolommal köszöntek. Ő úgy viselkedett, mint egy túlkoros, szerepelni vágyó tini. Én pedig megjelentem. Na ez a különbség, és nem az, hogy valaki szarul néz-e ki.
2013. jan. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%
Én 42 vagyok, és nem zavar. Sőt! Ha letegez, simán visszategezem.
2013. jan. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
71%

00:45

Szerintem nem a tartás, hanem a MOSOLY a kulcs.

Engem hivatalos helyen (bank, orvos, ügyintézés) SOHA nem tegeztek még le, de ha bemegyek egy boltba, szinte minden eladó letegez.


A húgom 22 éves, szerintem fiatalabbnak néz ki a koránál, de állandóan búval b@szott fejjel mászkál, és sokszor lemagázzák az emberek. Mindig mondja, hogy nem nézhet ki öregebbnek nálam. Én meg mindig mosolygok, igaz, szorongásból, de akkor is. Valahogy a mosoly, a gondtalanság a fiatalsággal kapcsolódott össze.


(Egyébként az igazság a gyerekekkel van. A tesómat csókolomozzák, nálam meg halkan motyognak valamit, amit annyira jól ismerek, mert én is ezt alkalmaztam anno azoknál a felnőtteknél, akik már nem iskolások, de még nem nénik, és nem tudtam, hogy sziázzak vagy csókolomozzak.)


25/L

00:07 voltam

2013. jan. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!