Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha anyámtól el akarok költözni...

Ha anyámtól el akarok költözni apámhoz, akkor milyen hivatalos ügyeket kell intézni? És mit csináljak ha anyám nem engedi hogy apumhoz költözzek?

Figyelt kérdés
Nem váltak el, össze sem házasodtak, csak a közös élet nem jött össze. Én sokkal jobban érzem magam apukámnál, nyugalomba vagyok, nem zaklatnak, nem szidnak, és a házban sincs olyan nyomasztó érzésem. Amikor anyámnak mondtam ezt, kiakadt, és mondta hogy 18 éves korodig azt csinálod amit mondok.. Képtelen vagyok otthon maradni. Ez nem a kérdéshez kapcsolódik de hasznos információ. Segítsetek! Fontos! 15/L

2012. aug. 1. 13:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Alapvető kérdés, hogy van-e bírósági végzés arról, hogy anyukádnál vagy, vagy csak egyszerűen szétment a kapcsolatuk és te ott maradtál. Hány éves voltál, amikor a szüleid külön költöztek? Amit biztosan tudok: a bírói végzés alapján történő gyermekelhelyezés esetén a 12. életévét betöltött gyermek kérheti, hogy a bíróság a másik szülőnél helyezze el. Ilyenkor a bíróság a két szülő és a gyámhatóság meghallgatása után dönt. Tekintve, hogy még nem vagy 18 éves, a te esetedben is ez tűnik járható útnak. A bíróság azt is vizsgálja, hogy a másik szülő, esetedben az apukád, rendelkezik-e a nevelésedhez, eltartásodhoz, taníttatásodhoz szükséges feltételekkel. Először apukáddal beszéld meg a kérdést, ha ő egyetért, keresd fel az illetékes gyámügyi előadót. Ha kérdésed van, írhatsz privit is.
2012. aug. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Menj be gyermekjóléti szolgálathoz ott tudnak neked segíteni
2012. aug. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nincs bírósági végzés, mikor megszülettem már nem voltak együtt, soha nem voltak, a jövőt csak tervezgették.
2012. aug. 1. 14:28
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Apukáddal kell beszélned. Utána együtt beadni egy papírt, h Ő lehessen a hivatalos gyámod. De ezt, ha Apuddal megbeszéled és hajlik rá úgyis elintézi.
2012. aug. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

És ha a jó édes anyukám nem engedi?

Apa benne lenne, azt mondta hogy várjunk vele még egy kicsit, utána.

2012. aug. 1. 14:33
 6/18 anonim ***** válasza:
Biztos vagy benne, hogy apádnál jobb lesz hosszú távon? Mert néha-néha látni, és vele élni azért erősen más. Egyébként dönthetsz 14 éves korod után hogy nem akarsz anyádnál élni. Csak sajnos a hivatalos eljárás részét nem tudom :(
2012. aug. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
jaaa már tudom. Ha apáddal megbeszélted , és mehetnél hozzá, már csak rajtad fog múlani. A területileg illetékes gyámüggyel kell felvenni a kapcsolatot.
2012. aug. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nagyon jó vele élni, 2 hónapja itt vagyok nála. Jelenleg is. De akkor is kell az előző lakhelyemen lévő felnőtt aláírása.
2012. aug. 1. 14:39
 9/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha a "jó édes anyukád nem engedi" akkor semmi nincs, gyermekelhelyezési perben a bíróság ítélete rá nézve is kötelező. Nyilván védheti a saját igazát, meg fellebbezhet, meg kellemetlenkedhet, meg akármi, de a Te korodban (14+) a bíróság már KÖTELES a véleményedet figyelembe venni a döntésnél. Magyarán, ha az apukád vállalja, és a gyámhatóság által végzett környezettanulmány nem talál kizáró okot, sanszos az általad remélt végkifejlet.

(anyukádat meg értelemszerűen tartásdíj fizetésre kötelezik)

Mondjuk az egy más káposzta, hogy randa pereskedés lehet nagy veszekedésekkel és megsértődésekkel, arra kalkulálj.

2012. aug. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
a jó édest nem sértésnek szántam.
2012. aug. 1. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!