Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eltartási szerződés felbontásá...

Morzsa kérdése:

Eltartási szerződés felbontásánál kapok határozatot vagy valamilyen értesítést?

Figyelt kérdés
Időd rokonommal pár évvel ezelőtt eltartási szerződést kötöttünk.Azóta is rendszeresen segítek neki.Viszont az utóbbi hónapban olyan ellenszenves lett,és olyan dolgokkal gyanúsít,ami nem fedi a valóságot.És egyik alkalommal emiatt összevitatkoztunk,és kitiltott a házából.Elég sűrűn mondogatja,hogy bemegy az otthonba,és akkor senki nem fog örökölni.Kérdésem az lenne,hogyha elmegy az ügyvédjéhez felbontani a szerződést,akkor én arról kapok értesítést?
2013. febr. 25. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
igen kapsz legalábbis kellene....vagy csak a hagyatékin ha oda kerül la sor...
2013. febr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Eddig még nem kaptam semmilyen értesítést.Előfordulhat olyan,hogyha felbontja a szerződést,akkor nem értesítenek?De akkor ki fogja eltemettetni,ha meghal?
2013. febr. 26. 09:34
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha szabályosan kötöttétek a szerződést, akkor az eltartott ingatlanának tulajdonjogát az eltartás fejében rátok ruházta át. Ennek a tulajdoni lapon nyoma van. Hogyan változtathatná meg ezt az állapotot a tudtotok nélkül? Arról már nem is beszélve, hogy ha az eltartott kéri a szerződés felbontását, az eddig ráköltött összeg visszajár neked.
2013. febr. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bocs, nem automatikusan jár vissza, hanem visszakérheted. Nem tudom összegszerűen miben állapodtatok meg, de néhány év alatt az sem lehet kis összeg.
2013. febr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
7 éve kötöttük a szerződést az ingatlanért cserébe.Azóta segítek neki mindenben.De nem értem milyen összeget kérhetnék vissza?Olyanban nem állapodtunk meg,hogy havi szinten is fizessek neki.Bár ahová mentem intézkedni az ő ügyében,az üzemanyagot nekem sem adták ingyen,de én nem kértem tőle el ezeket az összegeket,és bizonyítani sem tudom,hogy nekem 7év alatt mennyi pénzem ment el,és időm,amit ráfordítottam.
2013. márc. 1. 07:13
 6/10 anonim ***** válasza:

Pénzt abban az esetben kérhetnél vissza, ha a természetbeni ellátáson kívül, megállapodtatok volna valami havi fix összegű támogatásban is. Vannak olyan eltartási szerződések, ahol az eltartók nem tudják napi szinten megoldani az eltartott ellátását, ami elvileg a feltétele lenne a szerződés működésének, és egy meghatározott összeggel kipótolják. Ha nálatok ilyen nincs, akkor az eddigi költségeidet valóban nem kérheted a szerződés felbontása esetén.

Nem tudom milyen körülmények között, és hogyan szerződtetek? Érdemes lenne felkeresned az ügyvédet, akinél esetleg anno jártatok ezügyben. Sajnos egyáltalán nem ritka, hogy az időskori agyérelmeszesedés miatt, a legnagyobb jóindulat mellett is megromlik a viszony az eltartott és az eltartó között. Érdemes lenne megkérdezned, hogy ha a rokon kitart a szándéka mellett, vagy valóban olyan rossz állapotba kerül, hogy folyamatos ápolásra szorul egy otthonban, milyen lehetőségeid vannak.

2013. márc. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igazad van,valóban az ügyvédet kellene megkeresnem,hogy milyen lehetőségeim vannak,egyáltalán fog-e nekem járni valami.Az agyérelmeszesedés az már jelen van,hiszen közel 80 éves.Nem értem,miért változtak meg ennyire a dolgok,hiszen mindig jó voltam hozzá,és ő is hozzám.A feledékenység hébe-hóba volt rá jellemző,és elképzelni sem tudom,hogy hogyan változhatott meg ennyire,hogy gyanúsítgat,és haragszik rám,de nem tudom miért.Én most is azt kívánom neki,hogy sokáig éljen,a humora is a mostani fiatalokra jellemző,szóval érti a viccet,pedig sok idős ember ebben a korban már alig mozdul ki,ő viszont jár-kel minden felé.Amiért így viselkedett velem,nem haragszom rá,betudom a korának.
2013. márc. 1. 14:49
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajnos a korral, nem mindig csak bölcsebb lesz az ember.:( Ha mód van rá, próbálj vele megbékülni, bár tudom, hogy ez kétoldalú dolog.

Az eltartási szerződéseknél az a feneség, hogy amikor megkötik, (főleg rokonnal) még nagy az áldásbékesség, és emiatt kimaradnak a megállapodásból a "vészkijáratok". Meg sem fordul az ember fejében, hogy néhány év alatt, egy közepes fokú agyérelmeszesedés is képes a legaranyosabb kisöreget is kiforgatni magából.

2013. márc. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mióta kitiltott a házból,azóta nem tartjuk a kapcsolatot,és nem hinném,hogy a békülés összejönne.Nem tudom,hogy mi tévő legyek.Soha nem láttam még ilyennek,és nem gondoltam volna,hogy ezt kell átélnem,értetlenül állok a dolgok előtt.Az életében azt tehet a szerződéssel amit akar,és arra hagyhatja a házat és vagyonát akire csak akarja.De vajon ő tisztában van azzal,hogy mit csinál?Miért bánt meg és talál ki dolgokat?Egyáltalán feltűnik neki,hogy már egy ideje nem voltam nála?Elképzelhető hogy egyre gyorsabban romlik az állapota,és amiatt viselkedik így?
2013. márc. 1. 20:44
 10/10 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy ez a korral járó zavarodottság, ha egyébként nincs oka rá, és miért lenne? Minél előbb beszélj az ügyvéddel, hogy mit lehet ilyen esetben tenni? Főként azért, mert ha nálatok tényleges gondozás, és ellátás a szerződés alapja, azt most önhibádon kívül nem tudod teljesíteni. Nehogy előkerüljön valami "jóindulatú" szomszéd, aki bekavar... 7 év azért nem kis idő, és gondolom nem viccből választottátok ezt a megoldást. Legalább az ügyvédnél legyen nyoma, hogy te szeretnéd teljesíteni a kötelezettségedet. Nem tudom mi a jogi útja ennek, de jobb mielőbb tisztázni.
2013. márc. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!