Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért civakodik 4 tesó egy...

Miért civakodik 4 tesó egy üzleten?

Figyelt kérdés

Rokonságomban 5 testvérből meghalt az egyik és hátra hagyott egy kis ingatlant. A 4 testvér közül 3-an akár kicsit olcsóbban (lenne konkrét vevő), de még az ősz beállta (fűtés miatt stb)előtt eladnák, de a legfiatalabb mindig ellenkezik, ő többért akarja eladni (nincs konkrét vevő). (Nem nagy értékű a ház, összesen 1-2 millióról beszélünk, 4 fele osztva meg még kevesebb). Mivel az eladáshoz mindenki kell, így a többi 3 "szív".

Addig is csak a macera van, számlák, utazgatás stb van vele.

Mivel lehetne az egyezséget siettetni?

Vagy mit lehet tenni egy ilyen ellenkezős tesóval?



2012. aug. 29. 00:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Kényszer értékesítést lehet kérni bíróságon.

Mondjuk ha kapnak 1 milliót adót befizetik utána és négy felé oszlik. Akkor kap mindenki kb. 200 ezer Ft-ot. Én is várnék az eladással az biztos. Egy kis lakásban ahol csak átalányt kell fizetni szinte nincs rezsi költség, főleg ha négyfelé oszlik.

2012. aug. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha nem akarja eladni akkor meg kell mondani ,hogy fizesse ki a 3 testvért és csináljon a házzal amit akar vagy el kell adni , de ha se eladni, se megvenni nem akarja akkor lehet kérni hogy árverezzék a házat, de akkor ő is és mindenki rosszul jár, mert akkor sokkal az ár alatt kel el és akkor az a kevés oszlik 4 fele amiből még ugye adózni is kell ,szóval jobban jár ha megveszi vagy eladja
2012. aug. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

pedig tényleg érdemes oda adni olcsóbban és megszabadulni tőle télen ha üresen áll a ház romlik az állapota lehet tavaszra penészes lesz annyit nem ér az egész


ha 2M helyett 2.5-ért adjátok el az ugy is csak 100 ezerrel több fejenként

2012. aug. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, tehát kényszer értékesítés / árverezés / vagy a megegyezés...

Sajna fizetnivaló így is volt/van folyton, nem általányos , az állapota is könnyen romolhat lakatlanul, és félő, hogy úgy járnak, mint ahogy a kistesó a saját ingatlanjával, túl sokra tartotta és a mai napig nem tudta eladni:( Ráadásul mindenkinek vidéken van, tehát minden egyes vevő-jelölthöz utazgatni kell...


Találtam ilyet "közös tulajdon megszüntetése" - ezt bármelyik tulajdonos kezdeményezheti, itt is szó van arról, hogy a közös tulajdont értékesíteni kell...


Bevallom személyesen is érint az ügy, az egyik testvér családtagom, látom h mennyit idegeskedik emiatt, ránk sincs ideje és engem is nagyon fáraszt ez az elhúzódó civakodás:(


Én már azt is javasoltam, hogy módosítsa a hagyatékit és ne tulajdonarányt kérjen, hanem egy fix összeget és szabaduljon meg ettől a "kényszer-üzlettárstól"...


Jelenleg kerüljük a témát... de ettől még nincs megoldva, és ideje sincs ránk annyi...:(

2012. aug. 29. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!