Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nincs házassági szerződés,...

Ha nincs házassági szerződés, de a házasság alatt a nő nem dolgozott akkor van esély rá hogy nem kapja meg mindennek az 50%-át?

Figyelt kérdés
2012. dec. 11. 10:08
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. A házasság alatt szerzett minden vagyon és kiadás közös. Csak az nem, ami a házasság előtt a férj tulajdona volt.
2012. dec. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. A házasság előtt ami a te tulajdonod volt (pl. ház, autó), ahhoz nincs köze, viszont ami a házasságotok alatt lett véve, akár a házatok bővítve, drágább berendezések, bútorok, azok mind feleződnek.
2012. dec. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak MOST. Nem írtok alá valamit.
2012. dec. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
12%
Aki félti a pénzét (ami persze teljesen jogos), akkor miért veszi feleségül a nőt? Ezt soha nem értettem. Miért nem jó akkor az élettársi kapcsolat?
2012. dec. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
64%
Mármint milliós havi bevételről beszélek. Ha én pl. keresnék havi 2-3 milliót, nőként biztos nem mennék hozzá vkihez, aki nem dolgozik. Lehet, hogy csúcsán hangzik de ennyit pénzt nem lehet háztartási munkával kompenzálni.
2012. dec. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
55%

Előző!

Csak nem te is félted a pénzed?:D

2012. dec. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
77%
Félteném, ha lenne:D De hiába pontoztok le, a kérdező is jobban járt volna, ha akkor gondolkodik, nem most.
2012. dec. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ha túl nagy az eltérés két ember anyagi helyzetében, akkor kell papírt írni. A mai viszonyokat tekintve rengeteg a válás, van is erről statisztika, hogy 100 házasságból valami 40-50 válással végződik, szóval óriási a tét. Mondjuk aki nem dolgozik, tegyük fel otthon van és gyereket, gyerekeket nevel, az is óriási meló és 24 órás szolgálat, reggeltől estig rendben tartani mindent, háztartást vezetni, szóval ez pénzben nem mérhető, de többet ér szerintem egy ilyen "munka", hogy meleg családi fészket teremt valaki, olyan otthont, ahova jó hazamenni és nem egy reggeltől estig güriző fáradt melós nőt kap, aki este süt egy bundáskenyeret.
2012. dec. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Bár nem a házassági szerződésről kértem véleményeket, azért köszönöm a válaszokat.


Én a nő vagyok amúgy, és a férjem azzal zsarol hogy ha válok akkor semmit nem kapok. Úgy tűnik, ezt benézte :-)

2012. dec. 11. 12:07
 10/26 anonim ***** válasza:
42%

" de többet ér szerintem egy ilyen "munka", hogy meleg családi fészket teremt valaki, olyan otthont, ahova jó hazamenni és nem egy reggeltől estig güriző fáradt melós nőt kap, aki este süt egy bundáskenyeret."


Miért is ér többet az, ha valaki ezt otthoni seggmeresztéssel viszi véghez, mint az, ha az ember lánya ezt 8 óra munka mellett teszi meg? Eszednél vagy? :)

2012. dec. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!