Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a nevelőanyám maghalt, én...

Hernádi Tamásné kérdése:

Ha a nevelőanyám maghalt, én nem vagyok örökbefogadott, nincsenek egyenesági leszármazottjai, akkor végrendelet nélkül ki örököl?

Figyelt kérdés
Tehát nem élnek a szülei, a testvérei sem, csak a testvérek gyerekei és azok gyerekei.
2013. febr. 26. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Végrendelet hiányában a testvérek gyerekei örökölnek.
2013. febr. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van, a testvérek gyerekei!!
2013. febr. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tehát én, mint nevelt gyermek, nem örökölhetek, hacsak nincs végrendelet! Ugye jól értem? Ha van végrendelet, amiben én vagyok az örökös, akkor azt a nevelőanyám testvéreinek a gyerekei megtámadhatják-e?
2013. febr. 27. 06:52
 4/7 anonim válasza:
Ha ír végrendeletet, amiben te vagy a végrendeleti örökös, akkor minden te örökölsz, mert nincs kötelesrészre jogosult rokon. Olyan végrendeletet kell írni, amibe nem tudnak belekötni, ehhez érdemes ügyvéd, vagy közjegyző segítségét kérni, mivel ők tuti olyan végrendeletet írnak, amibe nem lehet belekötni, sem tartalmilag, sem formailag. Ettől függetlenül még mindig meg lehet támadni, de sokra nem mennek vele.
2013. febr. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még annyit tudsz tenni, ha még él a nevelőanyád, hogy ha ingatlan is van az örökség között, hogy az ingatlant a te nevedre íratja, vagy neked ajándékozza, akkor nem tudnak belekötni a testvér gyerekei.
2013. febr. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Így van. Ez a legegyszerűbb, ha még életében rendelkezik a vagyonáról. Ajándékozási szerződéssel a nevedre kerül az ingatlan és kész
2013. febr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2013. febr. 28. 00:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!