Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyaként 2 éves...

Egyedülálló anyaként 2 éves kislányomnak nincs apaképe-ha néha találkoznak az apa nem foglalkozik vele, csak mintha vmi haver lenne. Ezzel szemben minden férfit apának szólít. Ez már lelki problémák előjelei?

Figyelt kérdés

#egyedülálló #nincs apa
2013. febr. 26. 19:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy 2 éves gyerek még nem fogja fel a szavak jelentőségét. Téged azért szólít anyának, mert így tanulta meg. Valószínűleg keveri a férfi és az apa fogalmakat.
2013. febr. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne feszülj ezen, inkább élvezd a rémült ábrázatokat :)
2013. febr. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!Akkor még ráérek parázni :)
2013. febr. 26. 19:58
 4/21 A kérdező kommentje:
Ok, montihun! :)
2013. febr. 26. 20:00
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

az egyesnek igaza van. az én húgom is apa nélkül nőtt fel, a tulajdon faterja is alig látogatta, nem foglalkozott vele. huginál uez pepitában: az apját is bácsinak hívta, ahogy minden férfit 16 év felett :)


később lehet probléma sajnos, de ez még nem annak az előjele. most még csak azért van, mert pici :)

2013. febr. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%
Mondd neki amikor egy férfire azt mondja, hogy apa, hogy nem apa, hanem bácsi. Apa csak egy van és mondj neki 1-2 jellemzőt apáról, mármint a saját apukájáról. Tényleg csak a kifejezést keveri, majd elmúlik. Nekem pl. nem váltak el a szüleim, de apukámat Lászlónak hívják és a zászlókat is Lászlónak neveztem, mert a Lászlónak számomra volt értelme, a zászlónak meg nem, ráadásul hasonlított is egymásra hangalakra a kettő. Aztán az óvónő elmagyarázta ezt, teljesen komolyan, nem nevetett ki, meg semmi. Utána még volt, hogy megkérdeztem tőle, hogy akkor most melyik melyik, mert a hasonlóság miatt még kevertem egy darabig a kettőt. Ekkor olyan 3-4 éves voltam, kiscsoportos, de nagyon megmaradt bennem a dolog.
2013. febr. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Születése óta ketten vagyunk a "család".Apa néha előbukkan ő mondja, hogy itt van apa.Valószínű ez zavarja be.Csak én meg már parázok nehogy lelki sérülése legyen.
2013. febr. 26. 20:09
 8/21 anonim ***** válasza:
72%
Mi is születése óta ketten vagyunk a 4 évesemmel. Az apja szintúgy ritkán látogatja. Tudja, ki az apja, és apának szólítja, de ugyanúgy apának szólítja a nagyapját (az én apámat) is. Általában kijavítom, és mondom, hogy ő nem apa, hanem nagyapa, de mostanában inkább már ráhagyom. Most már nagy, úgyis pontosan tudja a különbséget az apja és a nagyapja között, tudja hogy az ő rendes apukája kicsoda, úgyhogy nem csinálok belőle ügyet, hogy mindkét férfit apának szólítja. Néha még kijavítom, de fölöslegesnek érzem. Nem gondolja valójában, hogy a nagyapja az apja. Te se aggódj, egy két évesnek mitől lenne lelki probléma az, ha apa nélkül él? Fogalma sincs róla, hogy mások szerint ez csonka családot jelent, nem tudja, mi a norma, és hogy lehetne másképp is. Ő ebbe született bele, neki ez a teljes. A te lelki problémáidat láthatod legfeljebb itt.
2013. febr. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%

Ez nem lelki sérülés, hanem azt hiszi, hogy a "férfi" az "apa". Keveri a szavakat.

Kisgyerekeknél gyakran előfordul. Ha együtt élne az apjával, akkor tudná, hogy csak ő az "apa", de így nem tudja.

Rád meg valószínűleg azt hiszi, hogy a neved "anyu". Így szokott ez lenni.

2013. febr. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
fiamtól 3 évesen megkérdezte az ovonó,hogy hívják apukádat?Kisfiam hát APA!!!Anyukádat?Anyukám!Nem tudtad ovonéni?Na tessék:)))Pedig tudja,hogy mások,hogy szólítanak,de valahogy mégis azt hiszi:)))
2013. febr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!