Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyaként 2 éves...

Egyedülálló anyaként 2 éves kislányomnak nincs apaképe-ha néha találkoznak az apa nem foglalkozik vele, csak mintha vmi haver lenne. Ezzel szemben minden férfit apának szólít. Ez már lelki problémák előjelei?

Figyelt kérdés

#egyedülálló #nincs apa
2013. febr. 26. 19:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

" Fogalma sincs róla, hogy mások szerint ez csonka családot jelent, nem tudja, mi a norma, és hogy lehetne másképp is."


most még tényleg nincs, de ahogy oviba kerül (és látja, h a többieknek van apukája, érte jönnek, értük jönnek,mesélnek róluk,stb) lesz. a te négyévesednek már valószínűleg van hiányérzete, még ha nem is látod v nem is akarod észrevenni. persze, ha egyszer így alakult az élet, hát így alakult. ne értsd félre, nem hibáztatlak. de azért ne gondolod úgy, h ez nincs kihatással a gyerekedre.

2013. febr. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Na azért kell "tatára" rászoktatni és nem a "nagyapára", mert akkor nem fogja keverni a nagyapát a papával, pláne, hogy ha mindkettő hozzá képest tényleg nagy, akkor bajban van a kisöreg.
2013. febr. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
20%

Jól mondják a többiek,akkor lesz hiányérzete, ha látja, hogy másnak van, neki meg nincs.

Ez még nem a lelki sérülés jele. Ha sérült lesz márpedig az lesz, mert bizonyos mértékig minden csonka családban felnövő gyerek az, csak ugye nem mindegy mennyire, akkor az később fog kialakulni.


Épp ma láttam meg azt a kisfiút, akiből előreláthatóan 5 év múlva egy kezelhetetlen gyerek lesz, de ott az anya viselkedése volt a kiváltó ok. A gyerek szeme láttára taperolta és smárolta a szeretője :S Szegény kisfiú.

2013. febr. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Oviban én is ledöbbentem azon, hogy anyának meg apának van neve is. A következő sokk az volt, hogy ők is voltak gyerekek, egyszerűen ezt nem tudtam elképzelni kellő bizonyítékok hiányában... Aztán a mamáék hozták nagy boldogan a szüleimről a gyerekkori fényképeket, de sehogy se állt össze a dolog. Meg pl. sokáig azt hittem, hogy minden kisbabás fényképen (ami rólam készült azon is) a húgom van, mert őt láttam olyannak, de én mikor lettem volna olyan, ha nem is emlékszem rá? Meg különben is én nagy tesónak születtem. Szóval ez egy két éves gyerektől normális, majd megtanulja, ill. idővel megérti az apa és a bácsi közti különbséget.
2013. febr. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ahogy azt is, hogy a mikulás, meg az angyalkás sztori egy nagy átverés :)
2013. febr. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Én kiskoromban papírból akartam autót építeni. Mindenki mondta, hogy ez nem fog menni. Később megismertem a Trabant és a Suzuki nevű gépjárműveket és rájöttem, hogy engem csúnyán átvertek. Soha ne higgyetek a felnőtteknek!!!


:-D

2013. febr. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat.Ok, én is úgy látom hogy még nem fogja fel teljesen az egész dolgot,bár bölcsibe látja más gyerek apukáját,produkálja magát nekik :) lehet én reagáltam túl..

De ugyebár azt mondják hogy a felnőttkori viselkedés visszavezethető a gyerekkorra.Nem szeretném hogy ismételődjön az élet, mert az én apukám se sokat foglalkozott velem anno és magamat hibáztattam, miért nem szeret?(De igyekszem nem a gyerekre vetíteni ezt)

2013. febr. 27. 20:37
 18/21 anonim ***** válasza:
60%

nekem kiskoromba azt mondtak, amit megtanulsz nem vehetik el toled, hazudtak, most ujra kene vizsgaznom 100K ert...


temahoz: en 30/F a kedvesebb bnoim anyjat, anyanak is hivom... mivel anyaval nehezen lehet komolyabb dolgokrol beszelni, inkabb x anyakkal beszelem ki.

apa teren pari ba vagyunk... szar volt h senki se tanitott apa kent... meg szerszamokat mind nekem kellett vennem, mert othon kb 1 roh@tt csavarhuzo se volt, bar azert felnotem, igaz 1-2 elektromos dolog banta, h megtanuljak: D

2013. dec. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Igen, az. Sose vállalnám volna gyereket csonka család ba, mivel én is abban notte fel, tudom milyen. De én nem szolitottam mindenkit apanak. Tudod mert én meg voltam nevelve, és már akkor intelligens voltam. Javaslom, beszélgess el a kislanyoddal.
2019. jan. 14. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Azóta mi a helyzet kérdező?
2021. okt. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!