Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beszélnétek a másik szülőpárra...

Beszélnétek a másik szülőpárral meleg fiúk esetén? Lehet rájuk hatásom?

Figyelt kérdés
Az egyik fiam homoszexuális, mi sem lelkesedtünk a dologért, szerettük volna ha úgymond normális, szép élete lesz család, gyerek, és nem indul hátránnyal. De egyébként hamar elfogadtuk, mást nem is igazán tehettünk. Van egy barátja, normális srác egyébként már több mint egy éve ismerjük. A szüleivel nem tartja a kapcsolatot, mert azok nem fogadták el a másságát. Látom mennyire zavarja, főleg, hogy látja mi tudjuk kezelni a helyzetet. Szeretnék neki segíteni, gondolkodtam azon, hogy felkeresem a szüleit. Még fiatal 21 éves, ilyenkor még szüksége lenne a szülői támogatásra. Nem értem hogyan lehet emiatt elfordulni egy gyerektől. Talán ha beszélnénk akkor kicsit változna a véleményük és lassan belátnák, hogy ez a fiú ugyanaz aki eddig volt, akit felneveltek. Láttok ennek esélyét?

2013. febr. 26. 21:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
64%
Nem. Az emberek alapvető nézeteit nem lehet megváltoztatni.
2013. febr. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%
Én azt mondom ne. Nekem is van egy meleg fiú barátom, de ha olyan rossz neki a szüleivel a kapcsolata, hogy egy ilyen apróság miatt nem is tartják a kapcsolatot (mert ez a szülői szeretethez képest igenis apróság!!) akkor azzal csak azt érnéd el, hogy a szülők azt higyjék a fiúk uszított téged ellenük. Az említett ismerősömet egy ilyenért felkeresnék és jól megvernék... szerintem ne avatkozz bele.
2013. febr. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%
Egy beszélgetést megér! Valószínűleg nem is voltak hajlandóak beszélni más, ilyen helyzetben levő szülővel, és te most erre adhatsz nekik lehetőséget.
2013. febr. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%
A cél az nemes, de szerintem fölösleges. Sajnos ha ekkora az elutasítás a másik szülőpár részéről, akkor egy beszélgetés után sem fogják a keblükre ölelni a fiukat.
2013. febr. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Az a baj nem tudom milyenek. A fiú azt mondja esélytelen, soha nem bocsátják meg neki. Nem tudom. Én azt látom, hogy tényleg itt egy nagyszerű srác, ha ilyenné nevelték csak van bennük valami jó. Bár a viselkedésüket nem értem. Nekem úgy tűnik inkább az apával vannak gondok, az anya pedig nem áll ki a srác mellett, de talán csak egy kis biztatásra van szüksége. Nem voltam a helyzetében, a férjem sem ugrált örömében, de elfogadta, ha nem teszi valószínűleg a gyerek nekem akkor is fontosabb. Szóval nem tudok a fejükkel gondolkodni.
2013. febr. 26. 21:59
 6/24 anonim ***** válasza:
85%
Hát, talán az anyával megpróbálnám a kapcsolatfelvételt.
2013. febr. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ha ilyen vaskalaposak, akkor inkább tolakodásnak fogják venni. Viszont szerintem pár év múlva már úgy lesznek, hogy mindegy milyen csak hadd láthassák újra.
2013. febr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
88%
Igen,az édesanyjával,nagyon óvatos formában és ilyen őszintén,mint ahogy a kérdést feltetted,együtt érezve.Mert tuti szereti a gyermekét,csak nem tudja kezelni ezt az állapotot és menekülési útvonalként könnyebb volt elfordulni(pláne ha a férj dühöng és békíthetetlen).- Biztosan emészti magát eleget,de nem mer lépni,más neveltetést kapott stb. Édesanyám két évig hallani sem akart a bátyámról,de a megfelelő pillanatban szépen és finoman meséltem neki a múltról és,hogy az a fiú nem változott, ugyan az ,a másságról meg nem tehet,így született-ezt kapta.....-soha nem láttam még embert úgy zokogni mint akkor. (Ma már hétvégente összejön az egész család egy ebédre stb.)
2013. febr. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ez szép gondolat, érdemes lenne beszélni, pláne, hogy valamilyen szinten sorstársak vagytok, legalább látnák, hogy ez másnak is neház.


Off.: Mikor vettétek észre, hogy másfelé hajlik? Én is "aggódom" ilyen téren az egyik fiam miatt. De ő még csak 9 éves....

2013. febr. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon szimpatikus, amit elképzeltél, kedves kérdező! Én mindenképpen megpróbálnám, ugyanezt tenném. Nem mondanék le eleve a lehetőségről, hogy valamit enyhítsek a srác és a szülei között konfliktuson, ha megtehetném. Egy próbát mindenképpen megér! És a te lelked is sokkal könnyebb lesz ettől! Gratulálok a világnézetedhez! Ép, egészéges ember vagy! Én is szülő vagyok, több gyerekem van. Remélem, ugyanígy viselkednék, ha ilyen helyzetbe kerülnék, mint Te!!
2013. febr. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!