Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjemnek valami pszichés...

A férjemnek valami pszichés zavara van? Ezért próbál engem értéktelen embernek beállítani, aki csak háztartási robotnak jó?

Figyelt kérdés

A férjem mindig úgy állít be mások előtt, mintha egy értéktelen ember lennék, akinek semmi haszna, aki semmihez sem ért. Mindig segítem a munkáját: szerkesztem a hirdetéseit, a szórólapjait is én készítem, ezen kívül még sokféle dolgot elvégzek helyette. Ha levelet, vagy újságcikket ír, kijavítom a fogalmazási és helyesírási hibáit és még sorolhatnám.

Ma reggel nálunk volt egy közös barátunk és a munkáról beszéltünk. A férjem mondta, hogy a névjegykártya készítésben majd segíthetek neki. Én megemlítettem, hogy a névjegykártya készítésen kívül is hasznos lehetek, pl. fénykép szerkesztésnél (a többit nem is említettem). Erre gúnyos és flegma stílusban válaszolt: "Igen?...Tényleg így gondolod?...Aha, biztos..."

Nem értem miért lett ilyen. Sokszor hallom, mikor a munkájáról mesél másoknak: "én ezt csináltam, én azt csináltam, én valósítottam meg, az én ötletem volt". Mindig E/1 személyben beszél, mintha én nem is léteznék, pedig tényleg sokat segítek neki.


Csúnya dolog lenne, ha magára hagynám? Arra gondolok, hogy szerkesszen ő mindent, írja meg a leveleit tele helyesírási hibákkal és akkor tényleg elmondhatja, hogy Ő egyedül csinál mindent. Vagy húzzam meg magam és dolgozzak tovább a háttérben?


2013. febr. 27. 12:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell tovább növelni a gőgjét fölösleges áldozattal (minek dolgozol helyette?). Ezzel se neki, se magadnak nem segítesz.
2013. febr. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

#7: Ilyen esetet én is ismerek, a nő egyszerűen káprázatosan főz, tálal és fotóz, bármikor rittyent egy pompás tortát, s mikor kérdeztem, hogy ugye a családja örül és szerencsésnek érzi magát, azt felelte: "Megszokták." Ez szörnyű, mi együtt élünk a párommal már egypár éve, de BÁRMI van itthon, ami ehető, ő lelkes és megköszöni :) Amúgy ez fordítva is igaz, de hát annyira megunhatatlanul finomakat főz :)


Kérdező. Nagyon elkényeztetted a férjedet. Nem kérdés, hogy ne menjen ez így tovább, az első negatív megnyilvánulásnál kellett volna tisztába tenni a dolgokat. Túl sokat tűrtél, ne légy áldozat. Állj ki magadért. Lehet, hogy nem könnyű, de ez a helyes...

2013. febr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Pszichés zavarai csak a feleségnek van, azaz neked kérdező. Ezért ragaszkodsz hozzá. (Lehet még fogyatékos is vagy, de ezt innen nem lehet megmondani, ki kell vizsgálni.)
2013. febr. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

#13

"fogyatékos is vagy" - Köszönöm! Kedves vagy!

2013. febr. 27. 18:18
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem, hogy hogy engedhetsz meg neki ilyeneket. Én már az első ilyen önző és bunkó megnyilvánulásánál lerúgtam volna a tökeit a helyéről. Állj a sarkadra és ha még akkor is csak maga alá akar nyomni, akkor így jártatok. Vagy szenvedsz tovább mellette, vagy keresel mást.
2013. febr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

lehet, h fáj, de van igazság abban, h te is hibás vagy. miért teszel mindent segge alá? miért alázkodsz meg? persze, gondolom abból a pénzből is éltek, amit ő hazavisz a te hathatós segítségeddel.

ha van önálló munkád, kereseted, és nem szorulsz rá, akkor kezdetben ne segíts neki. ha annyira nagy szüksége van rá, akkor vegyen fel egy asszisztenst, aztán csináltassa vele. nem vagy te ingyen munkaerő! ne alázkodj meg, mert úgy tűnik neki ez már természetes, h a dolgai oroszlánrészét te vállalod.

én már ennél kevesebbért is repítenék egy pasit, ezért meg különösen.


anno a nagyim iszonyat édes volt, mikor a papával egy közös feladatról úgy beszélt, h megcsináljuk, elrendezzük, elmegyünk. egyként kezelte magukat, akkor is ha ő vállalt többet, akkor is, ha a papa. na, ez az igazi szeretet, nem az amit a férjed mutat.

2013. febr. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!