Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire értéktelen...

Tényleg ennyire értéktelen lennék?

Figyelt kérdés
Tudni kell, hogy nekünk nincsen sok pénzünk..Rendesen megélnénk, ha nem lennénk elmaradva számlákkal..A bátyámnak viszont van , mert üzletelget, és abból megvan a saját pénze..Viszont.Egy árva fillért nem akar adni, mikor kérünk pénz kenyérre leordítja a fejünket, hogy takarodjunk dolgozni.. Én 15 vagyok, a nővérem 21, de tanul. Ma meg ki kellene váltani a gyógyszerem, de mikor anya bement pénzt kérni, azt mondta, hogy dögöljek meg..Tényleg ennyit érne a testvéri szeretet?? Már nagyon elegem van, és legszívesebben elmennék itthonról, de inkább őt küldeném el a francba.. Ő 25 éves, és nővéremnek pofázik hogy nem kell itt ingyen élni, húzzon el a pi..ba albérletbe.. Már nagyon nem bírom, sokszor gondolkozom hogy elmegyek egy barátnőmhöz, de a szülei azonnal felhívnák anyát... Nem tudom mit tegyek, ezt nem sokáig fogom bírni.. Ti mit tennétek a helyemben?
2013. jan. 31. 17:05
 1/8 minecodus válasza:
100%

Örülj hogy a szüleid nem ilyenek.Próbálj a szüleidnek segíteni ahol csak tudsz.Figyelj a spórolásra.Szeresd a családod,és úgy bánj a bátyáddal ahogy ő bánik veled.

Ha megkér valamire ne tedd meg.Megtudja hogy milyen érzés.Ha nem akkor nem akkor ő egy értéktelen ember.(akiket levegőnek kell nézni)

2013. jan. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Apukám meghalt, anyukám meg..Hát nem mondanám hogy mostanában sok ideje van.. Éjszaka dolgozik, hogy el tudjon minket tartani. A bátyám meg ha nem csinálok meg neki valamit, ordibál és ha akkor sem, akkor megüt.. Inkább nem szoktam idegesíteni.
2013. jan. 31. 17:23
 3/8 anonim ***** válasza:

Normális esetben tényleg apátok, anyátok feladata lenne, hogy munkájukkal megteremtsék a család boldogulásához szükséges pénzt. Azt meg tudom érteni, hogy bátyád úgy érzi hogy nővérednek és anyádnak nem tőle kellene pénz kunyerálnia (hanem jelen körülmények között nekik kellene többet dolgozniuk), de téged szerintem igazságtalanul bánt. Persze ha olyan körülmények közt nőtt fel, hogy korábban vele sem törődtek, akkor meg tudom érteni hogy hogy vált ilyen vaddá.


A helyzeted nem irigylésre méltó, korán kell felnőnöd, anyagi függetlenségedet munkáddal megteremteni. Sokkal többet kell küzdened majd sokkal kevesebbért, mint a szerencsésebb körülmények közt felnövő fiataloknak. (Akit a szülei tanulásban, családalapításban, stb. támogatnak az könnyen lesz később magánéletben és munkában egyaránt sikeres.)

2013. jan. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A 17:23-as hozzászólásodat nem olvastam még, amikor az előző hozzászólásomat írtam, ez sok mindent megmagyaráz.
2013. jan. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nővérem dolgozott nyáron, de most suliba jár, reggel 9 től délután 4 ig...Anya 23-4 ig.. És anya most hagyta abba az hogy nappalos is volt...Ennél nem tudnak többet dolgozni..A bátyám egy vadállat, tudom jól...Igazságtalan, de szeret minket... viszont nagyon bánt mikor úgy hív minket hogy "kis f@sszopó kurv@k, nyomorék gec.k," stb..
2013. jan. 31. 17:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Mért nem hív anyud rendört és teszi ki az erőszakos ideggyenge tesodat.
2013. jan. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy kerültetek ilyen helyzetbe? Hitel?
2013. jan. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Semmi hitelünk nincsen..
2013. febr. 1. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!