Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerektartás három gyerek...

A gyerektartás három gyerek esetén mindig a fizetés 50%-a? Nincs valami felső limit?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nem a gyerekek kisemmizése a cél, gyerektartáson felüli is lehet nekik venni/fizetni dolgokat, csak ez ne menjen a volt feleségnek.

2013. febr. 27. 12:49
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Az apa nettó fizetésének a 20%-a körül szokásos egy gyerekre, de akárhány gyerek van, öszesen max. 50%.


Három gyerek esetében ez a maximum és ez a megszokott. Kivétel, ha az apa extrém magas jövedelemmel rendelkezik és a % alapján megitélt gyerektartás túllépné a reális mértéket. De ilyen csak igen kevés esetben van.


Nem irod, hogy mennyi a jövedelmed, ettöl függ, hogy mennyit itélnek meg.

2013. febr. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Ez kizárólag a te fizetésedtöl függ. Viszont amit fizetsz, az nem csak DIREKT megy a gyerekre, hanem a rezsiköltségekbe, kajapénzbe, stb. amit nem mindig lehet a gyerekre egyértelmüen számolni. (pl. a kajapénznél olyat nem lehet elvárni, hogy ha az anya vesz 1000 Ft-ért kaját, akkor kiszámolja, hogy ebböl neki pl. 298 Ft jut, és a többi a gyerektartásbßol megy.)
2013. febr. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Világos, hogy a rezsibe, kajába is bele kell járulni, ezzel nincs is gond, de azért az sem várható el, hogy egy jó fizetésnek megfelelő összeget megkapjon az anya. Elszámolni pedig nem kell semmivel.

Hallottam már, hogy van felső határ, de nem találom mennyi.

2013. febr. 27. 13:07
 4/36 A kérdező kommentje:
Egy 600 körüli fizetésből pl. szerintem irreális kifizetni 300at. Tisztességesebb az a megoldás, hogy olyan 100 körül, max 150et kifizet valaki, de szerintem a 100 bőven elég. Aztán persze a gyereknek persze ezen felül lehet adni akár zsebpénzt, akár ruhát, akár más dolgot venni, suliba kifizetni valamit.
2013. febr. 27. 13:10
 5/36 anonim ***** válasza:
39%

Több olyan esetröl tudok, ahol gyerekenként 80ezer az, amit megitéltek.

Márcsak azért is, mert ha a gyerekek eddig ezt a szintet szokták meg, akkor az apa részéröl igen kicsinyes dolog öket büntetni azért, mert az anyával nem jönnek ki.

Meg az sem mindegy, hogy mekkora gyerekekröl van szó.


Szerintem egyébként havi 600ezer körüli fizetésnél az apának még a maradék 300ezer sem jelent megszoritást.

2013. febr. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
41%
Én ilyen esetekre mindig ügyvédet ajánlok. Vannak ingyenes fogadóórák ahol tanácsadás, illetve felvilágosítás van. Sokszor ingyenesen is! Keress fel egy ügyvédet, nem vesztesz vele semmit.
2013. febr. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
10, 13, 16 évesek. Nem kicsik már, hogy az anyának kelljen mindent megvenni nekik. Arról nincs szó, hogy ezután nem kapnának semmit, csak egy 100assal, fejenként 33 ezerrel ki lenne szúrva a szemük.
2013. febr. 27. 13:15
 8/36 anonim ***** válasza:
50%
Én nő vagyok és nem elvált, de szerintem is ez sok.
2013. febr. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
79%
Az anyával nem tudod megbeszélni normálisan a helyzetet? Az én volt férjem is jól keres, havi 40 ezret ad. Nem ez a fizetése 20%a (egy gyerek van), de ezen felül ő is megvesz dolgokat a fiunknak, nem hanyagolja el, bármikor fordulhatok hozzá, megérti, hogy én nem tudok külföldi tanulmányi utakat stb. finanszírozni, de ő megteheti, akkor miért ne tenné meg. Én soha nem akartam, hogy az én kezembe adjon több pénzt, viszont ha a gyereknek nem adna meg mindent amit tud, és nem esik nehezére akkor talán kiharcolnám, ha tudom.
2013. febr. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
79%

6-os! Ingyen ügyvédet annak aki havi 600.000 Ft-ot keres!

Bevetted a gyógyszered!

2013. febr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!