Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerektartás három gyerek...

A gyerektartás három gyerek esetén mindig a fizetés 50%-a? Nincs valami felső limit?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nem a gyerekek kisemmizése a cél, gyerektartáson felüli is lehet nekik venni/fizetni dolgokat, csak ez ne menjen a volt feleségnek.

2013. febr. 27. 12:49
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
65%

"Szerintem egyébként havi 600ezer körüli fizetésnél az apának még a maradék 300ezer sem jelent megszoritást."


Már ne haragudj de normális ember magára és a jelenlegi családjára keresi a pénzt, ezen felül biztosítja a gyerekei tartását, nem fele-fele arányban osztozkodik.

Ne legyél már hülye.

2013. febr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
49%

"10, 13, 16 évesek"


Na éppen ez az az kor, amikor sok szakkör van, ami sokba kerül, rengeteg ruha, cipö kell a gyerekeknek, mert állandóan kinövik, bérletek, stb - szóval szerintem ne akarj keveset fizetni, föként mivel NEKED nem probléma, a gyerekektöl meg sajnálod?

2013. febr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
82%
ma 13:21-es: jelenlegi családról nem ir a kérdezö, DE!!! Ha lenne, akkor azok a gyerekek IS beleszánitanának az 50%-ba!
2013. febr. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
61%

te az új asszony vagy mi?


eddig úgy éltek h apuka 600-at vitt haza-nyilván anyuka is valamennyit.most ez redukálódjon 100-ra? neked nincs gyereked ugye? de tökmindegy, a lényeg,tuti h nem 100-at fognak megitélni. ha sanszos h megadják a volt feleségnek a 300-at,akkor az apa-nem te!-egyezkedhet a volt feleségével. ismerősöm 250-et fizet a 3 gyerekre,bár 1milla fölött keres,de otthagyta a házat neki,és vett az asszonynak egy kocsit és fizette a jogsiját, h könnyebb legyen neki egyedül a 3 gyerekkel. ők igy egyeztek meg. e mellett apuka minden hónapban félretesz gyerekenként 10e ft-ot egy számlára ami le van kötve gyerek 18 évesen megkaphatja. e mellett számitógép,telefon egyebek is tőle van ő igy látta korrektnek



ez egy agybeteg hozzáállás h a gyerektartást az anya magára költi. kell lakni,enni,fűteni,ruha, suli, stb. apuka is ott volt mikor a 3 gyerek "készült" attól h már nem velük él ugyanolyan kötelessége fizetni mint ha ott lenne.

2013. febr. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
83%

Én elvált vagyok 3 gyerekkel, apuka nagyon jól keres, de amikor a gyerektartásos részhez értünk, akkor minimálbéres lett. 60 ezer Ft gyerektartást fizet, arra hivatkozott, akkoriban, hogy majd ő is vesz ezt-azt a gyereknek.

Miután kimondták a válást, addig vitte őket rendesen, azóta csak szülinapokon.


Amikor a nagyobbik fiam kért tőle, egy focicipőt, felháborodott, hogy szólj anyádnak, azért kapja a gyerektartást.


20 ezer forintot kapok ugye gyerekenként. Hm...Ez sok lenne?


Rezsi, különórák, táborok, kaja stb. Valaki számoljon már utána. Apuka, amíg anyu szült, meg családot terelgette karriert épített, a nő meg ki volt vonva a munkaerő piacról. Válás estén, apunak, marad minden a régiben, a nő meg kezdheti előröl, felépíteni az egzisztenciáját, 2-3 gyerekkel. És általában a férfi még fizetni sem akar.


Mondjuk az én helyzetem elég speciális, mert ő fizet, mert muszáj, de ezen kívül semmi.

2013. febr. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Sajnos az anya nem olyan akivel lehet beszélni, én akarok válni, nem nagyon tudja megemészteni.


Tudom mennyibe van egy gyerek. Azt is tudom, hogy a feleségem mennyit keres, a gyerekek nem szenvednének hiányt semmiben. Szakkörbe, ruhába, így is bele lehet adni pluszba. Vagy megveszik maguknak, vagy én. De a feleségem kezébe nem akarom adni a pénzt. Mert ennyit, (5-600 körül)ugyebár ő is részt vesz a gyerekek ellátásában, nem költünk rájuk. Szóval itt az én kisemmizésemről van szó.

2013. febr. 27. 13:29
 17/36 A kérdező kommentje:
Nincs semmi "új család" a képben. Nem ennyivel akarok hozzájárulni a nevelésükhöz, és élni tovább mint Marci Hevesen. De nem is akarom kihajítani az ablakon. A fizetett 100 felett, 200at valóban nem minden hónapban költenék rájuk, mert nem mindig kell új ruha vagy akármilyen más dolog. A különórákat sem nekem kell csak finanszírozni. Ha lesz olyan hónap amikor ennyit, mert teszem fel, mint korábban valaki már írta külföldre mennek a sulival azt megértem. De egy átlagos hónapban én sokkalom ezt az összeget.
2013. febr. 27. 13:34
 18/36 anonim ***** válasza:
50%
próbálj alkudozni: pl: fizetek 150-et,plusz sulikezdésnél és a táborok,szakkörök befizetésnél a felét odaadom. e mellett lehetne a gyerekeknek egy bankszámlájuk ahová pl zsebpénzként még utalsz nekik. mond meg h neked is kell lakni valahol,ott a kocsi egyebek. ezt biróságon is felajánlhatod sztem ügyvéd tud ebben segiteni-másmint h mit és hogyan fogalmazz meg
2013. febr. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

14

Én nem tudom, honnan szedted a monológodat. Ha valaki dupla ennyit keres mint én, akkor ő adhat 250et simán. Azért az arányokat tartsuk figyelembe. Mint már leírtam a 100at arra szánom, hogy mivel többet vannak ott a rezsi, kaja. Ezenfelül kész vagyok mindent felesben fizetni. Viszont nem költünk 400 ezret rájuk egy normál hónapban. Ezen mit nem lehet megérteni? Ha a feleségem nem keresne jól akkor más lenne a helyzet, de hülye nem vagyok, hogy kisemmizzen, ő pedig üljön a pénzemen.

2013. febr. 27. 13:39
 20/36 anonim ***** válasza:
67%

Hát, bizonyára pontosan tudod, hogy mennyit költöttetek gyerekekre, amíg együtt éltetek. Na akkor úgy számold ki.. Az élszínvonal te fizetésedhez volt húzva. 3 gyerekkel pl. nagyobb lakás kell mint kettővel stb..ez több rezsi is, befizetni be kell az ebédet az okt. intézményekbe, még akkor is ha kaptok nagycsaládos kedvezményt, a különórákat be kell fizetni. Valakinek kell cipőt venni, még ha nem is minden hónapban.


Az a biztonság, hogy ha feleségednek, megítélnek a gyerektartás, mert azt, hogy most te azt mondod, hogy majd vállalsz pluszokat, hát ki tudja, hogy éppen milyen kedved lesz.

2013. febr. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!