Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerektartás három gyerek...

A gyerektartás három gyerek esetén mindig a fizetés 50%-a? Nincs valami felső limit?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nem a gyerekek kisemmizése a cél, gyerektartáson felüli is lehet nekik venni/fizetni dolgokat, csak ez ne menjen a volt feleségnek.

2013. febr. 27. 12:49
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
És a feleségem fizetése számít a gyerektartás megítélésekor? Mármint ő is jól keres, szóval ha én nem fizetem az 50%-ot a gyereke akkor sincsenek semmi által veszélyeztetve.
2013. febr. 27. 13:49
 22/36 A kérdező kommentje:
Mi az hogy milyen kedvem lesz? Miért kell azt feltételezni, hogy egy idióta vagyok? A feleségemtől készülök válni, nem a gyerekeimet hagyom el. Ennek a kettőnek semmi köze egymáshoz. Már az is elég nagy baj, hogy a feleségem úgy gondolja, hogy a gyereket használja fel, mert ő sértett.
2013. febr. 27. 13:51
 23/36 A kérdező kommentje:
De nem az én fizetésemhez volt húzva az életszínvonalunk. Nem sokkal keresek többet mint ő. Nyilván lejjebb kell adni neki is, nekem is, talán a gyerekeknek is egy picivel. Mert ezentúl nekem külön lesznek kiadásaim. Az nem várható el, hogy csak én adjam lejjebb, ő meg ugyanúgy éljen. Nem tudom érthető e amit írok.
2013. febr. 27. 13:55
 24/36 anonim ***** válasza:
74%

megnézik a fizetésed,azt h mennyi a megélhetésre szánt pénz amire szükséged van-ebbe bele tartozik az is h ha pl kocsival jársz dolgozni azt is fenn kell tartanod stb,albérletbe mentél,sajátba vagy hiteled van stb. e mellett megnézik ugyanezt a feleségednél is. ha úgy itélik meg h a gyerekek életviteléhez túlzás lenne a 300 akkor nem fogják megadni. nem fognak automatikusan a nőnek kedvezni,a tényeket nézik. 1 példa: apuka keresete 100e. anyuka gyesen-mellette nem dolgozik. apuka sajátban lakik,de van hitele is amit arra fizet. anyukának nincs köze a lakáshoz,de saját lakása sincs. ő a szüleihez költözött vissza. a biróság 15eft-ot itélt meg,pedig talán az anyukának szüksége lett volna többre de ennyi járt


a lényeg: a biróság csak annyit itél meg ami mellett te nyugodtan megélsz és amennyi a ygerekeidnek feltétlenül szükséges. a többi költséggel kapcsolatban pedig egyezkedsz majd az asszonnyal

2013. febr. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
89%

Nem értem a sok fröcsögő kommentelőt. Szerintem a Kérdező teljesen normálisan áll a dologhoz. Az ő feladata nem az, hogy fenntartsa a gyerekek ÉS a volt feleség életszínvonalát azon a szinten, amikor még két fizetésből közösen éltek (jelen helyzetben kb 1 millió Ft)

A férj feladata az, hogy CSAK a gyerekek életszínvonalát tartsa fenn, és még ez sem kevés pénzbe kerül. Az én véleményem szerint (és szerintem a Kérdező szerint is) a feladat tehát az, hogyketten felesben összedobják a gyerekek költségeit. Az, hogy ezen felül kinek mennyi marad "saját felhasználásra", már magányügy. Arról nem kell a volt férjnek gondoskodnia, hogy az asszony továbbra is heti kétszer járjon fitness edzésre (most mondtam valamit)

Kérdező is nyilván ezt akarja elkerülni, amiben én semmi kivetnivalót nem találok.

2013. febr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
39%

havi 100 ezer forint egy gyerekre nagyon sok, annyit tuti, hogy nem fog belőle látni, az anyuka meg majd jár kozmetikába meg műkörmöshöz, meg havi 10 pár új cipőt vesz...

Én jelenleg egyetemre járok, albérletbe lakom, mindennap főtt kaját eszem, és úgy általában nem nagyon szenvedek hiányt... mindezt havi 75 e.-ből, szóval én nem tudom megérteni, hogy egy otthon lakó tizenéves gyereknek minek kéne 100 e., és valószínűleg az anyuka is így fogja gondolni, magyarul egy gyerekre rezsivel, kajával mindennel együtt max 50 fog elfogyni, a többi meg marad anyunak :D röhejes... nekem sokkal jobban tetszik az a megoldás, ha havi 150 megy a gyerekeknek, és ha valami ( telefon, ruha, szgép) kell nekik, szólnak, és apu megveszi nekik

2013. febr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
74%

26-os vagyok

és azt még nem is néztem hozzá, hogy a 3 gyerekre a 150e. anélkül lenne elég, hogy anyuka akár 1 ft-ot is adna nekik a saját fizujából...

2013. febr. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

25

Valóban ennyit szeretnék. Szerintem teljesen érthető, és ez lenne a normális dolog.

2013. febr. 27. 14:25
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Ajánld fel magadtól a 120-150 ezer ft gyerektartást és akkor azt megitélik.
2013. febr. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Akkor is jóváhagyja a bíróság, ha a feleség többet akar? 120-ba (gyerekenként 40) még belemennék.
2013. febr. 27. 14:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!