Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan bátorítsam a vőlegényemet?

Hogyan bátorítsam a vőlegényemet?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt, 2 éve költözünk össze, most várjuk a babákat, ezért eljegyeztük egymást, nemsokára esküvő. A párom 34 éves és nagyon fél attól, hogy nem lesz jó apa. 4 éves volt, amikor elváltak a szülei, az apukája a mai napig felé se néz, az anyukájával, a bátyjával és a nagyszüleivel nőtt fel.


A legnagyobb hátrányának azt érzi, hogy nem tud barkácsolni, nem ismeri annyira a szerszámokat. (Két kisfiút várunk.) Ez így nem teljesen igaz, mert pl. egy lyukas biciklikereket gond nélkül megfoltoz, meg fel tud tenni egy polcot a falra, szóval nincs elveszve ilyen téren, de semmi önbizalma sincs. Ha olyat csinál, amit még nem, kétségbeesik, kapkod és nem hiszi el magáról, hogy meg tudja csinálni. Én tanyán nőttem fel, tudok hegeszteni, forrasztani, villanyt szerelni, dekopírral bármit kivágok, stb. (egyke vagyok, apuci szeme fénye, úgyhogy mindenre megtanított). Ezt sose dörgöltem az orra alá, mindig hagyom, hogy javítgasson valamit, aztán, ha elakad, segítek és folytatja. De teljesen kétségbe van esve, hogy a gyerekei nem fognak rá felnézni, hogy nem tudja őket megtanítani semmire. Hiába mondom neki, hogy egy gyereket, akinek még minden új, igazán könnyű lenyűgözni, nem kell hozzá atomfizikusnak lenni.


Ráadásul a vőlegényem cukrász, szerintem a legtöbb gyereket legalább annyira elbűvöli egy szép torta, finom sütemény, mint egy házilag barkácsolt madáretető, vagy bármi (amiket egyébként is el tudna készíteni, csak mivel még nem csinált ilyeneket kizártnak tartja, hogy sikerülne neki.) Egész életében azt hallgatta, hogy a bátyja milyen ügyes, okos, bezzeg ő nem annyira, ne is menjen középiskolába, mert nem tudná elvégezni. A testvére gépészmérnök lett, a párom pedig cukrász, pedig nem buta, nem is értem, miért beszélték tele mindennel a fejét és miért nem engedték középiskolába.


Szóval a párom retteg attól, hogy a gyerekei majd csalódnak benne, hogy nem lesz olyan jó apa, mint szeretne. Mit tehetnék, hogy megbízzon egy kicsit magában? Rengeteg nevelési könyvet olvas, nagyon készül, várja a babákat, de borzasztóan fél is. Én is félek egy kicsit, szerintem ez normális, de a párom teljesen meg van lőve ezzel, bemagyarázza magának, hogy ő mindent csak el fog szúrni.


2013. febr. 27. 21:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Én egy ilyen pszichiátriai esetnek biztosan nem szülnék! Sőt, az is téged minősít hogy 5 éve pátyolgatod... Ő is csak egy lesz a kisfiúid közül... már rég ott kellett volna hagynod!
2013. febr. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem szuper,hogy cukrász.A gyerekeket is le fogja nyűgözni milyen szép tortákat tud készíteni.A madáretetős barkácsolásra meg majd rájönnek hármasban,hogy hogyan is kell csinálni.Nekem például hagyta apum,hogy kreatívkodjak,aztán ki is tettük a madaraknak (akármilyen béna is volt) és büszke voltam,hogy egyedül csináltam.Nem kell parázni ezen,majd együtt rájönnek a dolgokra.
2013. febr. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ma már az internetről minden megtanulható, kicsit ösztönözd.

[link]

[link]

2013. febr. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Madáretető készítési leírások

[link]

[link]

[link]

2013. febr. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

@1. A kapcsolatunkkal nincs semmi probléma, boldogok vagyunk együtt, most előjött belőle a vészmadár, amit nyilván a gyerekkorának köszönhet, de emiatt eszem ágában sincs kidobni. Sose kezeltem gyerekként, egy önálló felnőtt, képes gondoskodni magáról és másokról is, sokat segít nekem, s van, amiért felnézhetek rá. A kérdés nem arra irányult, hogy te szülnél-e a vőlegényemnek, nyilván ő se szívesen ejtene téged teherbe, szóval nyugodtan alhatsz.


@2. Igen, ezzel én is így vagyok, de nem hiszi el, hogy így is szerethetik őt a gyerekei, meg hogy nem kell ennyire görcsölni ezen.


@3. Nem a tanulással van probléma, már csukott szemmel pelenkázza a testvére kislányát, szerintem már többet tud a gyereknevelési stratégiákról, mint én. Önbizalma nincs, nem hiszi el, hogy lehet jó apa.


@4. Köszi, de ha nem esett volna le, nem a madáretető a legnagyobb problémánk. Hiába adnék neki egy ilyen leírást, vagy mondanám el, hogy a kertünkben található 6 különböző madáretetőt hogy készítettem el, lenne más, amitől úgy érezné, hogy nem lehet jó apa.

2013. febr. 27. 21:24
 6/13 anonim ***** válasza:
Persze azt értem de ha egy pici sikert elér, akkor még bátrabb lesz a következő nagyobb esetben. Ez felnőtt embereknél is így van, gyakorlás teszi a mestert.
2013. febr. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
@6. Vannak sikerei, de hatalmasak az elvárásai magával szemben. Nem fogadja el, hogy nem lehet tökéletes mindenben, hogy néha hibázik és hogy ahhoz, hogy valami jól sikerüljön, gyakorolni kell. Pl. amikor először vágott dekopírral szomorú volt, hogy nem lett teljesen egyenes a vágása. Hiába mondtam neki, hogy nagyon szépen vágta ki, lecsiszolja és egyenes lesz, nem is fog látszani az a pici pontatlanság. Így is lett, de az se dobta fel, ő eleve tökéletesre akarta vágni (de vezetőt meg nem akart használni, pedig mondtam neki, hogy én is úgy szoktam), de csiszolni akkor is kellett volna. Ha valamit jól csinál, akkor azt természetesnek veszi, nem okoz neki különösebben örömöt vagy sikerérzést csak nagyon ritkán. Pl. a nyelvvizsgájának nagyon örült, vagy amikor a veteményest csináltunk és kikeltek azok a növények is, amiket ő vetett, de ez a barkácsolás dolog szerinte mindenkinek teljesen természetes csak neki nem. Holott szerintem ez közel sincs így és a baráti társaságunk sincs tele ezermesterekkel...
2013. febr. 27. 21:44
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
azt mondjak az apa nelkul felnott gyerekekbol jobb apak lesznek, mert ok tudjak, hogy milyen fontos egy apa jelenlete. erdemes lenne pszhichologia konyveket olvasnia, hogy kapjon ilyen informaciokat es, hogy megerosodjon az onbizalma:)
2013. febr. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nekem is először az jutott eszembe hogy egy gyerek mellé miért szülni még egyet.

Egyébként a férjemet is tönkre tették otthon. ő neki az volt beadva hogy egy t.róger majd semmire sem viszi. Kellett 1-2 év hogy elhitessem vele hogy nem az. Sokat dicsértem és mindig felhoztam hogy na ezért nem vagy tróger stb..Ő nagyjából helyrejött, de gyerek még nincs.

Amikor meg kétségei vannak gyerek ügyileg meg kell mondani hogy te sem lehetsz 100 % ig biztos hogy jó anya leszel, de ha az akar valaki lenni akkor azzá válik. Neked is nagy lépés a két gyerek gondoljon erre. De erre a feladatra ketten vagytok és meg kell tudni oldani. Ő is felnőtt ember és igenis parancsoljon magának és gyűrje le ezeket a kétségeket. Neked most majd a picikre kell figyelni és ne vegye el az energiákat tőled. Mert ez nagyon lemerítő feladat én tudom. És az hogy valaki cukrász vagy gépészmérnök nálam nem jelent semmit. Legyen az ember normális , legyen szakmája munkája. Nekem diplomám van a férjemnek szakmunkás bizonyítványa.Sokszor szólongatott be a családja hogy majd én keresek diplomásat stb.. Ez az igazi buta duma. A diplomás is ember, és mindenki a szakmájában jó legyen az cukrász vagy jogász.

2013. febr. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
@9. Persze megértem, hogy abból, amit írtam, gyerekesnek tűnhet, de a kérdéshez szükséges jellemzőket írtam le róla, alapjában véve elég határozott személyiség, jó a munkájában, van önbizalma, de mivel az apukája elhagyta és ezt egy komoly hátránynak éli meg, most nagyon aggódik amiatt, hogy milyen apa lesz. Az én anyám alkoholista, szóval pozitív példám nekem sincs, én is izgulok, hogy milyen lesz, már beszéltük erről, de néha legszívesebben agyoncsapnám, hogy fejezze be a kárálást, csak idevonzza a negatív energiákat. :) Persze veszekedni nem szoktunk, próbálok rá hatni, hogy biztos nagyon ügyes lesz, de nyilván amíg nem bújnak ki a gyerekek és nem látja, hogy képes ellátni a feladatot, addig mondhatok bármit, mert nem hiszi el. Ez az én bajom. Még 1 hónap...
2013. márc. 1. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!