Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem hajlandóak nekem...

Miért nem hajlandóak nekem szénsavmentes vizet venni?

Figyelt kérdés
A családom mindig rengeteg üdítőt vesz, általában cukros szénsavas löttyöket, gyakran kólát is. Régebben én is ezeket ittam. De fogyni szeretnék és egészségesebben élni, így át szeretnék térni a szeénsavmentes ásványvizekre. De a szüleim nem hajlandóak venni, mondván, hogy csapvíz van a csapban is, ha azt akarok inni. Pedig negyedannyi az ára, mint a kólának, és jóval egészségesebb is. Nem értem őket...

2013. febr. 28. 10:33
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
51%
Szüleidnek nagyon is igaza van.
2013. febr. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
66%
Ez elég gond a szüleidnél, ha nem figyelnek rád, a csapviz az nem mindig jóizü. Mondd nekik, hogy te nem iszod a cukros löttyöket, vonják le az árából és adják neked oda a pénzedet és te veszel rajta ásványvizet. Egyébként nagyon belehalnának ha szónélkül vesznek neked vizet.
2013. febr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
62%
A szensavmentes ásványvíz es a csapvíz között sok esetben csak az ár a különbség.
2013. febr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
59%
Én szénsavmentes ásványvizet soha nem veszek. Egyszerűen azért, mert a csapból is szénsavmentes víz folyik. Pénzkidobás ilyenre költeni. De ha te nem elégszel meg a csapvízzel, akkor menj el a legközelebbi boltba és vegyél magadnak vizet.
2013. febr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
72%

Azért az ország számos pontján eléggé ihatatlan a csapvíz... Mondjuk ami ásványvizet ittam, azok sem álltak a helyzet magaslatán, csak az egyik legdrágább.

Azért költöztem olyan helyre, ahol iható a víz. Nem akarok özön műanyagot termelni feleslegesen, épp elég a hulladék anélkül is...


De a nem túl jó csapvíz is megiható teának vagy levesnek. Teát biztos inkább vennének... Csak egy tipp. Én azt csináltam, amikor kissé rossz volt a csapvíz.

2013. febr. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
87%

30 évig ittam otthon a cspvizet, és semmi gondom nem volt.

Aztán külföldre költöztem pár éve, és azóta, mikor félévente hazamegyek 2 hétre, bizony ásványvizet veszek, mert már érzem az igazi ízét a cspviznek.

Olyen fémes és "üres".

2013. febr. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
44%

Nem értem miért pontoztátok le a 3-ast, teljesen igaza van:D

Pl Kecskemét és környéke szerintetek melyik rétegből veszi az ivóvizet (csapvizet)? Csak nem abból, amiből a Szentkirályi ásványvizet is szivattyúzzák? De bizony ám:D A csapvíznek pedig köbmétere 725 Ft itt Kecskeméten, a Szentkirályinak meg 100 Ft literje a boltban. Ügyes, mondhatom:D

Szóval én sem vennék szénsavmentes vizet kartonszámra, igyál csak szépen csapvizet, Kérdező.

A másik, hogy sokak szerint sok helyen rossz ízű a csapvíz. Na ne szórakozzatok már:D Sok helyen jártam már, de érdekes semmi problémám nem volt ilyenből. Csak mostanság ez a "sikk", hogy jaj de szar a csapvíz.

2013. febr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
88%
Otthon én is megiszom a csapvizet, de ahol albérletben vagyok teljesen más az íze, nem ízlik. Kipróbáltam több ásványvizet, egy bejött azt iszom. Általában már otthon is inkább ezt iszom.
2013. febr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
81%

7

Ez nem "sikkesség" kérdése. Valóban nem ugyanolyan mindenhol a víz íze. Én is sok helyen megiszom, de az albérletben nem.

2013. febr. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
47%
hát szénsav nem folyik a csapból, úgyhogy azt mondhatod nekik, hogy olyat vegyenek.
2013. febr. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!