Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megtennétek ezt a saját...

Megtennétek ezt a saját gyereketekkel? Párom 23 éves és 18 éves kora óta dolgozik. Nincs érettségije, nincs egy "normális" szakmája, mert a szülei nem voltak hajlandóak fizetni neki a sulit.

Figyelt kérdés

Ami szakmája van is neki úgy, hogy elment dolgozni nyáron és néha iskola helyett, hogy tudjon belőle venni füzetet és könyveket. Rajta kívül van 3 lánytestvére.

De ez annyira nem lénye. A lényeg az, hogy párom dolgozik, ő rendezte be a házat ahol most élnek. Mikrót, hűtőt, ágyakat, szekrényeket mindent mert akkoriban jól keresett.

Most elment megint dolgozni 6hónap után és a szülei nem engedik őt otthon enni, a radiátort lecsavarják a szobájában, hogy neki nem jár a meleg. Hideg vízben kell fürdenie. Ilyenek. De a szülei a fejéhez vágják heti szinten, hogy takarodjál innen, költözz el és, hogy itt semmi sem a tiéd mert mi tartunk el téged.

Az apa segélyen van a 90es évek óta, és 50ezer forintos tartozásokat csinál a kocsmába a pia miatt. Az anyuka gyesen van 1éve szóval ő sem keres sokat.

Páromtól elszedik az összes pénzt és még nem engedik őt enni sem. Ti megcsinálnátok ezt a saját gyereketekkel? Vagy mit lehet csinálni ilyen helyzetben? Hogy lehet a szülőket leállítani?

A húga meg ausztriába dolgozik tőle is elvették az összes pénzt mikor hazajött.


2011. okt. 21. 09:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%

Azt mondjuk nem értem, érettségiért miért kellett volna fizetni?

Ha én vettem volna mindent, tuti, hogy beszólnék miatta.


Csak kihasználják, menjen albérletbe.

2011. okt. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Na az ilyen szülőket kellene agyoncsapkodni. A gyerek helyében én lelécelnék, és vinnék mindent, amit én vettem. De ez persze én vagyok.
2011. okt. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
A helyébe szépen elvinném,amit vettem és szevasz nekik!Az ilyen szülő,nem is szülő.BIztos nem laknék ott,eltartani őket.Hát pont ők nekik nem lenne semmihez se joguk!
2011. okt. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Egyetértek az előző hozzászólóval, ha nem tudta megbeszélni ezt a dolgot a szüleivel, akkor ilyen helyzetben csak azt tudja csinálni, hogy viszi azokat a cuccokat, amiket ő vett és elköltözik, talán egy-két cuccot otthagy ajándékba mondván, hogy cserébe, mert felnevelték meg életet adtak neki, de a cuccok nagy részét vinnie kell, mert ő dolgozott meg érte.


25/N

2011. okt. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%
Az érem másik oldalát is jó lenne látni. El tudom én azt képzelni, hogy a barátod úgy festi ki ezt a történetet, mint az óvodás a festőkönyvet. Óriási élettapasztalatom (23 vok) azt mondatja, hogy nem eszik olyan forrón a kását.
2011. okt. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Elég régóta együtt vagyunk párommal.

A szülőknek nem tetszik ez a kapcsolat már az elejétől kezdve. Pont akkor jöttünk össze, mikor az anyuka szülte a legkisebb gyereket(most lesz 2éves). És amit tehetnek elkövetnek ellenünk, mivel nem tetszik, hogy párom heti szinten 2-3alkalommal hozzám jár és heti szinten 3-4ezer forintot rám költ. Így megismertem a szülőket is, hogy milyen rendesek velem szemben. Albérletbe még nem tudunk elmenni mert nincs annyi megtakarított pénz és kérnek 2-3havi kaukciót amit nem tudunk kifizetni sajnos.

Az érettségi meg tényleg ingyenes de könyvek kellenek oda, füzetek tollak stb amit nem tudott volna megvenni egyedül.

A megvett tárgyakra meg azt mondja párom, hogy maradjon ott minden neki nem kell semmi. Legyen egy nyugodt környezete először és inkább a nulláról kezd mindent minthogy elhozzon onnan bármit is.

2011. okt. 21. 10:06
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Elozmenyek! Eddig a szulei ures falak kozott eltek, tehat nem volt agyuk, szekrenyuk stb., azert ez eleg erdekes!

A parod berendezett egy hazat, miert nem a tanulmanyait folytatta, hiszen megvolt a lehetosege pl.

2011. okt. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó igazad van. De sajna arra itt nincs mód, hogy a szülőket is meghallgassuk. De a véleményem fenntartom ennyire szélsőségesnek nem szabad lenni. Ezt egy szülő sem engedhetné meg magának. És ennyire szélsőségesnek egy gyermeknek sem szabadna lennie. Gondolok itt a szülők kihasználására. Teljesen mindegy, hogy melyik oldalról nézzük az esetet, sehogyan sem megengedhető. Ha nem kell a gyerek, ne kelljen a pénze sem. És viszont. A kölcsönös tiszteletnek azért nem szabadna elvesznie.
2011. okt. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%
Gyűjtsetek össze legalább egy havi kaucióra pénzt, sok albérletben meg lehet beszélni, hogy csak ennyit tudtok fizetni. És menjetek albérletbe
2011. okt. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

Nem csinálnám meg, el sem tudom képzelni, hogy így bánjak a gyerekemmel.Én inkább szomorú vagyok, ha nem tudok megadni neki valamit.

Az ilyen szülő nem szülő.Csinálni semmit nem lehet vele, mert kutyából nem lesz szalonna(bár az ilyennél még a kutya is jobban bánik a kölykével).

Szóval, a fiúnak az lenne a jó, ha esetleg meg tudná oldani, hogy a húga kisegítse valahogy ausztriába és ő is ott dolgozhasson, ott élhessen.A szülőkre pedig rá se kelljen néznie többet.

2011. okt. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!