Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket zavarna, ha a kistesót...

Titeket zavarna, ha a kistesótok a apukátok menyasszonyát anyának szólítaná? Velem van a gond?

Figyelt kérdés

Apának van egy menyasszonya, nyáron akarnak házasodni. Anyukánk meghalt, öcsém ekkor még csak 1 éves volt, most 7. Tudom, hogy ő nem emlékszik anyura, és a mostohánkra tekint úgy, de mégsem az anyja. Én is szeretem, tényleg nincs vele gond, de nem az anyánk. Nem tudom miért nem lehet simán a keresztnevén szólítani. Kérdezte tőlem, hogy engem zavar e, ha öcsém így hívja, mondtam hogy igen. De tudom, hogy nem sok mindent tud vele csinálni. Öcsém találta ki, kérte, nem mondhatja azt sem ő, sem apa, hogy ne csinálja, mert azzal megbántanák.

Engem viszont akkor is zavar. Szerintetek ez normális? Vagy valami baj van vele, hogy így felfújom?

15/L



2013. febr. 28. 10:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
Nincs veled baj, engem is zavarna.Ugyanis lehet akármilyen jó ő, mégsem az anyja. 24F
2013. febr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Nem az anyja biológiailag,de pici korától neveli,anyának tekinti,miért baj hogy ő annak is szólitja?

Neki ő az anyukája.

2013. febr. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Ő jóval fiatalabb nálad, még nagyon erősen benne van abban a korban, hogy szüksége van egy anyára, nem egy pótanyára, hanem egy anya-képre. Neki ilyen nem volt, most lett egy, így egyáltalán nem csoda, hogy így hívja az apukád menyasszonyát.

Hogy téged miért zavar, azt nem tudom. Talán attól tartasz, hogy sértegeti vele a te anya-képedet, ami elvileg közösnek kellene lennie.

Légy kicsit megértőbb, neki eddig nem volt anyja, még gondolatban sem.

2013. febr. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
25%
2es neki nem ő az anyukája. Annyit megérdemelne az anyja, hogy mást ne szólítson annak, szerintem. 24F
2013. febr. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
4 éve van apuval, szóval öcsém 3 éves volt, mikor megismertük. Azzal nincs gond, hogy öcsém szereti, csak a megszólítás nem tetszik. Akkor is szeretheti ha a keresztnevén szólítja.
2013. febr. 28. 10:43
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

Anyukátok helyébe senki nem léphet, de a testvérednek nagyon jó az, ha valakit szólíthat ANYÁNAK. Ez jót tesz.

Kicsit gondolkozz felnőtt fejjel, egy gyereknek szüksége van anyára. Ha édesapád választottja rendes, miért ne lehetne ő az új Anyukátok? Sosem léphet az igazi helyébe, csak képletesen, de az sokat jelent és szerintem Neki is.

2013. febr. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%
Ebbe nem szólhatsz bele. A kicsi nem emlékszik az édesanyátokra, neki apukád menyasszonya az anya.
2013. febr. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%

Tudod, lehet hogy ez téged zavar, de a kicsi tisztában van vele hogy hogyan viszonyul a nőhöz.

Persze hogy bánt téged mert te ismerted anyukádat, de az öcséd nem.

Ő csak azt látja hogy végre lett egy anyukája.

Hagyd, hadd szólítsa úgy ahogy neki jól esik. Ha ez téged megnyugtat, vedd úgy hogy ez csak egy megszólítás.

2013. febr. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
68%

kell neki, hogy legyen anyukája (neked is, csak berzenkedsz az ellen, hogy őt szólítsd anyunak, mert úgy érzed ezzel anyukádat bántanád halálában)


ezt olvasd végig

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2013. febr. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nemáááááá, nekem is ez a kérdés jutott eszembe rögtön. :)


Van egy ismerősünk, két lány apukája. A kislányok anyukája otthagyta őket még kiskorukban, és amikor az apukájuk megnősült, a kislányok kérték, hadd hívják a feleségét maminak. Pedig nekik még élt is az anyjuk, mégsem volt nekik! A gyereknek meg kell a biztonságérzetéhez, a mindennapjaihoz. Maga körül mind csupa olyan gyereket látnak, akiknek van anyukájuk, látják, milyen jó is az és vágyakoznak ők is ez után.


Kérdező, szerintem fogadd el a tesód döntését. Nagyobb korában biztos ő is máshogy tekint erre, de most még nagyon pici, szüksége van arra, hogy neki is legyen anyukája, mint minden gyereknek. Nézd az ő érdekét, hiszen még pici, nem tudatosan cselekszik, csak az ösztönei azt súgják, így a jobb neki.


Ha nagyobb lesz, 9-10 éves, akkor akár leülhetsz vele régi képeket nézegetni, elmesélheted, milyen volt az igazi anyukátok, de most hagyd meg neki ezt az érzést, hogy teljesnek érzi a családját. :)

2013. febr. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!