Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gond van velem amiért sajnálom...

Gond van velem amiért sajnálom hogy az apám meghalt (és szerettem) hiába volt rossz ember? Most már én is olyan leszek mint anyu?

Figyelt kérdés

Az apám öngyilkos lett. Alkoholista volt, vert is mindenkit a családban. Két tesóm nagyon korán elköltözött, ők utálták aput. Mikor meghalt nem is rázta meg őket, sőt még szerintem valahol örültek is. Valahol megértem őket. Talán nekem is jobb lenne, ha kicsit erősebb lennék, de nem vagyok az. Én szerettem őt akármilyen is volt. Nővérem most összeveszett anyukánkkal elég csúnyán. Tudom, hogy mindkét tesóm haragszik anyura is amiért korábban nem vált el aputól és nem költöztünk a nagyszüleinkhez, hiába lett volna rá lehetőség. Mindig azt mondják rá, hogy gyenge, labilis. Félek, hogy én is olyan leszek mint ő. Bár most úgy érzem, hogy én nem hagynám, hogy verjenek, vagy a gyerekeimet verjék, de mi van ahogy idősödöm olyan leszek.Ha sajnálom aput, akkor azt jelenti, hogy én is gyenge nő leszek ha felnövök?

15L



2013. febr. 7. 21:50
 1/7 anonim válasza:
Ezzel nincs semmi gond főleg, ha az apád. Nekem is vannak problémáim apámmal (elég durvák), de attól független nagyon szeretem. És ez nem jelenti azt, hogy gyenge nő leszel, mert mindenki a maga sorsa kovácsa.
2013. febr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Nem jelenti azt, hogy gyenge leszel. Apukád valóban sajnálatra méltó volt. Nem csak a jó embereket lehet sajnálni.
2013. febr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs gond veled, ne aggódj. De talán felkereshetnél egy pszichológust (suliban talán van is, vagy osztályfőnöködet kérd meg segítsen) aki segít feldolgozni az apád halálát és az azelőtti dolgokat.
2013. febr. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez így teljesen normális hogy sajnálod apukádat mert mégis csak az apád volt bármit is csinált.

Az hogy te is gyenge leszel, ilyet ne mondj, mert az idősorán megerősödsz majd hidd el. Most így 15 évesen persze hogy így érzel, nincs is ezzel baj.

Idővel jobb lesz, meg legalább már nyugodtan is aludhattok bár tudom hogy szörnyűség ilyet mondani.

2013. febr. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm amit írtok. Remélem tényleg nem lesz velem semmi gond. Csak az a baj, hogy látom, hogy a tesóim sokkal jobban viselik a dolgokat, néha irigylem őket azért amilyenek. Szeretném, ha én is kicsit lazább lennék ilyen dolgokban, de ők ott vannak egymásnak, szerintem ez sokban segít nekik. Kicsit látom a "jó oldalát" is annak, hogy apu meghalt, de azért még nem akartam, hogy megtörténjen.
2013. febr. 7. 22:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne aggodj, nem leszel gyenge! Az én apám is alkoholista, bár nem vert minket, de nagyon csúnya dolgokat tud az ember fejéhez vágni, tonkretette életem első baljat, a szalagavatomat, lek.rvazott es meg sorolhatnám. Én meg mint egy hülye mindent elnézek neki, nem tudom miert, 18eves vagyok, ráadásul nem igazán számíthatok a segítségére a későbbiekben, gyerektartást sem fizetett soha (az én szüleim elváltak).

Na, a lényeg, hogy a párommal viszont nagyon "szigorú" vagyok, le a kalappal elotte, hogy ezt elviseli. Megszabtam a határokat, es azokat atlepheti, csak nem velem. Es ehhez tartom is magam. Szoval ne aggódj, pont apukad miatt leszel egy harpia a pasikkal:) azért majd fogd vissza magad kicsit:)

2013. febr. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Skywalker33 ***** válasza:
46%

Szia!

Aput jól teszed hogy szeretted, a szeretet törvény!

Az hogy elszúrják az emberek az életüket az szánalomra és együttérzésre méltó ...de azért megérdemlik a szeretetünket, belső isteni lényegük ettől változatlanul fényes.

Te pedig erős vagy és a felmenőid tanító példája majd segíteni fog hasznos, igaz és szerető életet élni! Használd ezeket a példákat motivációként!

Nem leszel olyan, minden pillanatban megfordíthatod sorsodat. MOST!

Szurkolunk neked!

T :)

2013. febr. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!