Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az családon belüli erőszak,...

Az családon belüli erőszak, ha a feleség a férjét folyamatosan sértegeti és fenyegetőzik?

Figyelt kérdés

Nem én vagyok a férj (hála az égnek),hanem egy barátomról van szó. Sokszor sértegeti a felesége pl. hogy mennyire meghízott (pedig csak pár kiló ment a hasára), hogy miért nem tudja kielégíteni az ágyban. Ha pedig az a válasz, hogy akkor válj el tőlem,akkor meg azt mondja a nő, hogy akkor többet nem látod a gyerekedet,mert a bíróság úgy is nekem ítéli. (szerintem csak az anyagi kényelem miatt marad vele,ugyanis a nőnek nem túl sok a fizetése,szemben a barátoméval). Az már csak hab a tortán, hogy el akarr tiltani engem is tőle,meg pár barátját is,mondván "rossz hatással vagyunk rá"...Meg kell hagyni sok ember már összetört volna, de ő azért jól tűri, néha már poénosra veszi és úgy mondja nekem az egészet,de azért látni rajta, hogy szenved ettől a nőtől.


Ja és ami még fontos. Kicsit utánanéztem, sajnos csak olyat találtam,ami a nőkről szől szól:


"Szóbeli (verbális) erőszak

A nő lekicsinylése, sértegetése, gúnyolódás, nevetségessé tevés (például a nő külseje, vallása vagy faji hovatartozása miatt), bántalmazással, veréssel való fenyegetés, gyerekek elvételével, öngyilkossággal való fenyegetés


Lelki erőszak

Alapvető érzelmi igények és szükségletek megtagadása, barátoktól, munkától, családtól, kedvenc foglalatosságoktól való elszigetelés vagy eltiltás, féltékenység, nő önbizalmának módszeres lerombolása, elzárkózás a problémák közös megbeszélésétől, nő állandó hibáztatása, értéktárgyainak összetörése, tárgyak összetörése/dobálása/csapkodása, fegyverrel való fenyegetőzés, félelmet keltő viselkedés (dühödt nézés, üvöltés), támadó faggatózás, életveszélyes/ijesztő autóvezetés, telefon és egyéb kommunikációs csatornák lezárása, telefonon való állandó ellenőrzés, nő zsebeinek/táskájának átkutatása"


Forrás: NANE, nők elleni erőszak fajtái


2013. febr. 28. 15:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Ne hagyja magát! Vágjon vissza egy alapos dühödt nézéssel! :-)
2013. febr. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Mivel férfiak és nők ma már egyenjogúak tudtommal, ezért az idézetett szöveget fordítva is nyugodtan lehet alkalmazni. Márpedig a külső alapján való sértegetés és a gyerekek elvételével való fenyegetőzés itt teljes mértékben megáll...
2013. febr. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel összefüggésben a Btk. alábbi bűncselekményt ismeri:


"Kényszerítés


174. § Aki mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, és ezzel jelentős érdeksérelmet okoz, amennyiben más bűncselekmény nem valósul meg, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Kiszolgáltatott személy megalázása457


180/A. §458 (1) Aki mást, annak kiszolgáltatott élethelyzetét kihasználva arra bír rá, hogy magát megalázó magatartást tanúsítson, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha az elkövető

a) az (1) bekezdés szerinti magatartásra való rábírás során ellenszolgáltatást ad vagy ígér,

b) a magát megalázó személyről felvételt készít vagy ilyen felvételt a nagy nyilvánosság számára hozzáférhetővé tesz.

2013. febr. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nekem nagyon úgy tűnik, hogy a nő ki akarja provokálni a válást. Talán azért, mert mondjuk van valakije a férje mellett. Mindenesetre az nyilvánvaló, hogy ha a férfi nyújtja be a válókeresetet, vagy erőszakkal reagál az állandó szóbeli sértegetésre, akkor a bíróság valóban a nőnek fogja ítélni a gyereket, hiszen a nő szavai elszállnak, és csak a férj reakciója lesz látható...
2013. febr. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez is családon belüli erőszak. A nane-s kiadványoknak egyébként általában az elején le is írják, hogy azért fogalmazzák így őket, mert az esetek jelentős többségében a férfi a bántalmazó, de természetesen fordítva is annak számít a dolog.


Más kérdés, hogy ahogy a legtöbb esetben a nők, úgy a barátod sem tud mit kezdeni a helyzettel. A szüleim közt ugyanez megy évek óta, anya iszik és ő a bántalmazó fél. Amíg kicsik voltunk, előfordult fizikai bántalmazás is, most már "csak" verbális (megjegyzem, milliószor rosszabb a fizikainál!). Számtalanszor körbejártuk a dolgot, jogilag egyszerűen lehetetlen megfogni. Nem tudom, van-e egyáltalán erre megoldás.

2013. febr. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
25%

"Kicsit utánanéztem, sajnos csak olyat találtam,ami a nőkről szől szól" - Kérdező, olyan NINCS, hogy nőkről szóló törvény, Magyarországon ugyanaz a törvény vonatkozik mindkét nemre.

Egyébként azért amit leírtál, az azért még nem büntetőjogi kategória, akkor se, ha a férfi az elkövető, akkor se, ha a nő. Egyszerűen nem kell hagyni, azért felteszem, a munkatársadnak is van szája, le tudja kezelni a sértegetést. Jáccásiból pl. megszüntetheti otthon a közös kasszát... ha ez a gyenge pontja a magáról megfeletkezett feleségnek.

2013. febr. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
33%

Miért jó nekünk, ha rámondhatjuk az esetre, hogy ez családon belüli erőszak?


Valami miatt dühös a nő, nem kap elég figyelmességet, elismerést,stb Ez nem olyan vészes helyzet, mint aminek hangzik elsőre. A haverod 2 hét alatt rendbe hozhatná, ha akarná. Itt fontos az akarná szó, mivel valószínűleg "az akkor válj el" választ a nemtörődömség legfelsőbb szintjének értékeli a hölgy és ez olaj a tűzre.

2013. febr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem nem az!


A másik pedig, ha löttyedtf@szu akkor nem csoda hogy befoja, mégis kinek kellene.

2013. febr. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
bocs "befogja"
2013. febr. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem csak a barátod függ a nőtől (a gyerek miatt), hanem a nő is a barátodtól (pénz miatt). Szóval nyugodtan visszavághatna. Egyébként meg ha ezeket megemlíti még az is lehet, hogy lenne esélye arra, hogy nála legyen a gyerek, csak egy jó ügyvéd kéne, de gondolom az meg nem akadály, ellenben a nőnek igen.
2013. febr. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!