Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sajnos édesapámmal egyre...

Sajnos édesapámmal egyre rosszabbak a dolgok. Mit lehetne tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

Édesapámnak 2 fia van. Egyik én, másik pedig öcsém, aki elég nagyhangú-lobbanékony gyerek (20éves). Sajnos velem sem olyan a kapcsolat, mint kéne, sokszor veszekszünk egymással családon belül, és akkor 'kígyót-békát' kiabálunk egymásra. Édesanyám elég nehezen bírja érthető módon. Tudni kell, hogy apa egyik lábát másfél éve amputálták, azóta eléggé nyűglődik. De már ez ott tart nála, hogy kezd elviselhetetlen lenni. Minden baja van, mindenért morog, ami nem tetszik neki, sokszor ok nélkül provokálja a másikat, szóval van itt minden baj. Megbeszélni a dolgokat nem tudjuk, mert veszekedés lesz belőle, könnyen elborul az agya. Mit tanácsoltok, mit kellene tennem? Ez így nem mehet már tovább... :///

(bármi kérdés van a dologgal kapcsolatban, válaszolok a jó tanács érdekében)



2013. febr. 28. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Édesapád valószínű nem tudta feldolgozni a lába elvesztését. Családi moderátorhoz kellene fordulnotok, aki segtene elsimítani a családon belüli konfliktusokat. Mindekinek jobb lenne így és talán béke lehetne az otthonotokban.
2013. febr. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem apátoknak pszichológusra van szüksége, hogy fel tudja dolgozni a lába elvesztését.

Ti meg ne hagyjátok magatokat provokálni, most ő a beteg. Az öregek már nem lesznek jobbak, sajnos, és ti tudtok észnél lenni. Persze ez nem jelenti azt, hogy mindent tűrni kell, inkább az egyik füleden be, a másikon ki megoldás a célravezető.

2013. febr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Pszihológusnál volt, ott természetesen tud normális lenni,és mindent úgy mesél el,ahogy az ő szemszögéből látva jó,védi magát. Ha én sem és öcsém sem vagyunk itthon, akkor anyával veszekszik, szóval mind1 neki, csak tudjon valakivel. Hiába próbáljuk meg azt, hogy nem vesszük figyelembe, akkor meg az a baja, hogy nem foglalkozunk vele, nem szólunk vissza, nem szeretjük,stb stb...egy újabb ördögi kör! :/
2013. febr. 28. 21:25
 4/4 Valletta válasza:
50%

Esetleg mediációval megpróbálkozhatnátok, az megakadályozhatná, hogy vitává fajuljon a beszélgetés.


Én a helyedben biztosan nem tudnék ott élni.

2013. febr. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!