Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a tippetek arra, mit...

Mi a tippetek arra, mit tegyek hogy ne a családomon/barátaimon vezessem le ha valaki megbánt/felidegesít? Ti ilyen esetben mit szoktatok csinálni?

Figyelt kérdés
Sajnos elég hirtelen haragú vagyok, és könnyen fel tudnak idegesíteni de nem érzem hogy vészes lenne, viszont ez nagyon ki tud néha ülni a viselkedésemre.. és ilyenkor olyan emberekkel vagyok flegma/bunkó akik meg sem érdemlik. Ti hogy vagytok ezzel? tippek?
2013. márc. 1. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbálok uralkodni magamon. Ha tudom, hogy ez nem fog menni, akkor már előre szólok annak, akivel épp vagyok, hogy ne haragudjon meg, ha rosszat mondok, de felhúzták az agyam és még nem sikerült levezetnem. Ilyenkor általában megértőek és nem mennek bele az általam generált vitába.
2013. márc. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bagetell, de nagyon hatásos az "elszámolok 50-ig és utána nyitom ki a számat" technika. Ad bő egy percet, amíg lemegy az indulat az emberről és nem mond ki olyat, amit később megbán.
2013. márc. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Velem is ez szokott lenni, legalábbis újabban és nekem mindig sikerül visszafognom magam.
2013. márc. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én anyukámmal, meg a húgommal lakom, megtanultak kezelni 18év alatt:) Nekem ilyenkor undorító a stílusom, bökdösődöm, nem lehet a kedvemre tenni stb. Mostanában elég jól visszafogom magam, ha érzem, hogy ideges vagyok, csak szólok, hogy ne szóljanak hozzám, aztán valamikor csak megnyugszom.

A barátom viszont rémes, kérdezgeti mi történt, mi a baj, egyszerűen nem hagy békén, és megsértődik, ha nem mondom el. Szerencsére most már kezd megtanulni kezelni ő is.

2013. márc. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam de ha az embernek van egy kis esze akkor felismeri a hibáit és onnan már megy a változás ha tudatosan törekszel rá.


1. Felismered, hogy hirtelen haragú vagy és ez így nem jó.


2. Alapból számítasz rá, hogy felidegesítenek és tudatosan higgadtan válaszolsz. Először állati nehéz és mesterkélt de egy idő után észrevétlenül a viselkedésed része lesz.


3. Ha idegesen mész haza még az ajtó előtt veszel egy nagy levegőt és, amikor belépsz akkor közlöd mindenkivel, hogy kivagy és egyedül akarsz lenni, hogy lehiggadj és most senki se maceráljon mert robbansz. A kis szurkálódós megjegyzéseket elengeded a füled mellett mert úgysem rosszindulatból mondják.


4. Megtanulsz különbséget tenni fontosnak látszó és valóban fontos dolgok közt. Így hülyeségeken nem szívod magad és nem is fogsz robbanni. /annyit:)/

2013. márc. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!!!! Ment a pacsi!!
2013. máj. 6. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!