Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy segíthetnék ezen a...

Hogy segíthetnék ezen a helyzeten, a húgomon, a családomon, magamon?

Figyelt kérdés
Szinte hihetetlen, de megtörtént. Eleinte egy kedves, szimpi srác volt húgom új barátja,fülig beleesett és ő is a húgomba, fel is hozta ide hozzánk.Tegnap meg apám összegyűjtött minket anyámmal, leültetett és közölte: ez a fiú a féltestvérünk, merthogy félrelépett 1-2 alkalommal, és a srác anyja terhes lett tőle. Ez nem lehet, hanem biztos. Eltitkolta, mert a mellettünk lévő nagy városban lakik a fiú az anyjával.Húgom összetört, anyám kiborult, apám nem szól senkihez, én meg csak annyit bírtam kérdezni, hogy "ugye nem feküdtél még le vele?!" Erre biztos "nem" volt a válasz. Na, most itt állok...mit lehet most tenni,amivel a tesóm lelki békéjét meg a magamét helyrerázhatom, sérülés nélkül? Apám nem érdekel, oldja meg.
2009. nov. 13. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Magyarázd el nekük, hogy egy ilyen eset nem szabadna tönkre tennie a családot. sajnos ez van ez történt ezelőtt x évvel.ettől még mindneki egészséges!sajnos egy rétörtént ügyért nem éri meg a családi békét összetörni. persze az egy másik dolog h ezentúl édesanyád szerintem nem fog tudni bizni apudban. de a húgod...hát sajnálom őt azért , nem lennék a helyében, és nem is tudom h engem ebbe a helyzetbe mi nyugtatna meg...hát az idő..szerintem más nem segit rajta
2009. nov. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Erről anyukád sem tudott?Vagy apád gyerektartást sem fizetett, furi, hogy lehet az ilyet eltitkolni?
2009. nov. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem fizetett, az "anya" azt kérte, hogy ne is lássa a fiát. Állítólag egyszer véletlenül összefutott velük egy boltban , és akkor látta ezt a srácot. A nőnek ő az egyetlen gyereke. Az anyja se mondta el, a tesóm felhívta a fiút és elmondta neki. Most a fiú is kivan.
2009. nov. 13. 12:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát tényleg nagyon sajnálom most a családodat, szerintem a megoldás csakis az idő múlása lehet. ezt csak úgy könnyen nem lehet elfelejteni. Sok kitartást kivánok a családnak.de valahogy azért meg lehet beszélni, ne hagyjad h szét hulljon a család. amúgy milyen volt a viszony a családban "ez" előtt?
2009. nov. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
jó. a szüleim nyugodtan éltek, mi is. mindent megbeszéltünk, kivel mi történt, nagy izgalommal vártuk az új barátját is, mert már 1 hete zengedezett róla.Hát most meg síri csend van. Anyám válással fenyeget, húgom se szól nagyon sokat. Úgy érzem nekem kellene valami kis egyensúlyt hozni... Vegyem fel a kapcsolatot a srácccal, vagy hagyjam?
2009. nov. 13. 12:14
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, szerintem a srácot most hagynám, attól ő még ugyanúgy szerintem nem fog hozzátok tartozni..nem tudom, hát mesélj a szüleidnek az eddigi boldog percekről amik hirtelen romokba dőltek, hogy jöjjenek rá h nem a világ vége van. Mostmár nem lehet helyrehozni ezt a szitut, se megváltoztatni..és ha azt irod h ilyen szépen megvoltatok akkor magyarázd el hogy egy régi bakiról van szó..az is lehet h apud nem is tudta akkor h terhes..később esetleg megtudta és aztán már nem akarta elmondani mert félt
2009. nov. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak benneteket,főleg a húgodat,hogy kiderült a szerelme a féltestvére.Szerintem ti mint (fél)testvérek azért tartsátok a kapcsolatot egymással,mivel ti nem tehettek róla hogy mi hogy történt.Sajnos ezen változtatni nem lehet.Én a helyetekben tartanám a fiúval a kapcsolatot,hisz mint már írtam nem tehettek ról hogy mindez így történt.De mégiscsak a testvéretek.Próbáljatok vele fokozatosan jobban megismerkedni egymással,és beszélni a dologról.Hisz ha tényleg a testvéretek ne távolodjatok el egymástól(fiútól),gondolhatjátok hogy neki is milyen rossz lehet.de beszéljetek róla,és vele.Találkozzatok és próbáljátok feldolgozni hogy testvérek vagytok!üljetek le beszélgetni te és a húgod és a fiú.Nekik is fel kell dolgozni valahogy.De ne veszítsétek el egymást a fiúval,mivel csak a testvéretek,akire később bármikor bármire számíthattok!

Sajnállak benneteket,de próbáljátok feldolgozni.Beszéljetek egymással,találkozzatok többet,tartsátok a kapcsolatot egymással,számítsatok egymásra ezekután,hisz ti nem tehettek semmiről.

Most mindenképp legyél a húgod mellett,mert most neki a legrosszabb,a fiút ne hibáztassátok.

Anyukád próbálja megbeszélni a dolgot apukáddal.Miért nem mondta el nektek hogy félrelépett?És hogy van egy féltestvéretek?Hány évesek vagytok?

2009. nov. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!