Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos hogy anyám...

Attilav kérdése:

Szerintetek jogos hogy anyám elveszi az összes pénzem, annak ellenére hogy már így is átvállaltam a 180 ezres tartozását?

Figyelt kérdés

Anyámmal egy fedél alatt élek és egyelőre nincs lehetőségem

külön költözni. A megélhetésre rezsire hivatkozik amikor elveszi az összes pénzem. Hova fordulhatok segítségért? Mert minden családtagom anyám pártját fogja. Jelentsem

fel anyámat? Lehet ilyen esetben mediátorhoz fordulni,

ezt akár a hatóságoktól kérni?



2013. márc. 1. 18:49
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Csak 50-et keresek és egyelőre 4 órába vagyok, a nagybátyám cégénél. Ő adott dolgozói kölcsönt és így havi 20-asával törlesztem anyámnak ezt a 180 ezres tartozását. Komoly állásra nem hiszem hogy fel vennének, még itt a cégnél sem akarnak gépkezelőnek be venni, mert autista vagyok. Ez a helyzet, ezért esélyem sincs külön lyukba költözni. Megcsinálhatnám hogy nem adom neki a fizetésem már ami maradt belőle (a havi 20-at vonják a tartozására úgyis), de erre az esetre meg fenyegetett hogy kitesz az utcára. Egy rohadt YooBao 4400mah külső akkut akarok venni a telefonhoz, meg egy normális fülest, hogy a buszon tudjak zenét hallgatni meg feltölteni ha lemerült, de még ezt sem tudom megvenni. Elegem van.
2013. márc. 1. 19:53
 12/40 anonim ***** válasza:
100%
Enyhe autizmusod lehet. Ezzel nem vesznek fel dolgozni??
2013. márc. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy hány éves vagy. Fontos lenne.
2013. márc. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

30

Hát enyhének enyhe, de tanulási és kapcsolatteremtési nehézségeim vannak. A csírátlanító berendezésnél talán tudnék melózni de ha valamit elszúrok akkor annak komoly következményei lennének, a gép beállítását beszabályozását talán meg tudnám tanulni, de ha valamelyik lépést elfelejtem

vagy rutinból rossz opcíót választok, ááhh. Egyelőre marad a segédmunka. Dolgozhatnék 6 órát is de anyám akkor is lenyúlná a pénzem. Úgy érzem hogy ki használ, és nincs aki segítene, családba nem segít senki. Jó lenne valami mediátor aki meg tudná oldani ezt a gondot. Szegeden kik foglalkoznak ilyen konfliktusok kezelésével? Hova tudok fordulni?

2013. márc. 1. 20:42
 15/40 anonim ***** válasza:
7%
Hát, szerintem ez egy kamu kérdés. Biztos, hogy nem vagy autista.
2013. márc. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
85%
Miért ne lehetne autista? Nekem az egyik évfolyamtársam volt az, voltak fura dolgai, de írásban elég jól kifejezte magát, ráadásul okos is volt.
2013. márc. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:

Feljelenteni nem tudod, milyen alapon?? Nem ellopja tőled a pénzt, hanem te adod önként neki. Persze mondhatod a rendőrségen, hogy pszichikai kényszer/erőszak miatt teszed, de erre azt fogják mondani, hogy legközelebb ne add oda vagy költözz el.

Mérlegelj, 50 ezer forintból el tudnál menni albérletbe, tudnád fizetni a rezsit, az élelmiszert és az utazást? Attól függetlenül, hogy nem értek azzal egyet, hogy Anyukád elveszi az összes pénzed, ugyanott tartanál, ha elköltöznéd. Ha úgy gondolod, akkor tedd azt, más lehetőséged nem nagyon van.

A mediátornak sincs sok értelme, ráadásul nem kis költség.

2013. márc. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
Pedig valahogy meg akarom venni azt a Yoobao 4400MAH-os külső akkut, hogy amíg megyünk a busszal fro-ba síelni apámmal addig bírjak hallgatni zenét és újra bírjam tölteni ha merül. 5900ft-ba kerülne, meg tehetném hogy akár amikor kézhez kapom a fizut akkor elrobogok a boltba és megvesztem, de anyám nagyon lebaszna, ordítozna terrorizálna, de ezt még valahogy túlélem. A másik gond azonban hogy előfordulhat hogy nem lesz raktáron, és megrendelni sem tudom mert addigra anyámnak oda kell adjam a pénzt, tehát ha két nap múlva ki hozzák akkor nem tudom kifizetni. Ez egy ördögi kör, arra is gondoltam hogy egy politikus egy országgyűlési képviselő ha nyomást gyakorolna anyámra akkor talán megenyhülne. De nem is tudom melyik párt segítene.
2013. márc. 1. 21:57
 19/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de senki nem fog segíteni. Politikusok meg végképp nem.
2013. márc. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:
Van valakinek tapasztalata a mediátorokról? Tényleg nem érdemes felfogadni őket? Valóban nem tudnak segíteni?
2013. márc. 1. 23:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!