Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elengednétek a 14 éves lányoto...

Elengednétek a 14 éves lányotokat egy messzi iskolába?

Figyelt kérdés

Most 8.os ezért jövöre megy középiskolába. a mi városunkba ahol most élünk nincs olyan iskola ahova járna. ezért azt beszéltük meg hogy a nagyszülökhöz költözik. a nagyszülök mindent megadnának neki külön órák,zsebpénz. én sajnos ezeket nem birom kifizetni vagy csak nagyon nehezen. nagyon sokat segít itthon a lányom. mindent megtesz amit kérek és amugy is nagyon jó a kapcsolatunk. én nem szivesen engednem el

mert ha elköltözne csak havi 1szer láthatnám. ti elengednétek?


2013. márc. 2. 16:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
el ... a jövőjéről van szó
2013. márc. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes a problémád. A havi 1-szeri hazautazásból gondolom, hogy a nagyszülők igen távol laknak tőletek. Ha pl ti Barcson laktok, és ott nincsen megfelelő suli, akkor nem biztos, hogy jó ötlet Debrecenbe küldeni a gyereket a nagyszülőkhöz. Lehet, hogy érdemesebb nézni egy közelebbi nagyvárosban valami jó sulit, a példánál maradva mondjuk Pécsett, vagy Kaposváron. Vannak kollégiumok, és egy közelebbi városban még arra is lenne esély, hogy jelenlegi iskolatársai közül néhánnyal iskolatárs legyen továbbra is, vagy egy koliban lakjanak.
2013. márc. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ő mit szeretne? bevállalná? Ha igen, egy próbát megér... Ha nem jön be, még mindig visszaköltözhet és beírathatod a körzetibe. Egy próbát megér, bármennyire is fájó.
2013. márc. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Egyedülálló szülő vagy és ő az egyetlen gyereked?

Mert ebben az esetben érdemes lenne elgondolkozni, hogy esetleg nem kapnál-e ott munkát, és akkor együtt odaköltözhettek.

2013. márc. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem költözz el te is, hátha kapsz jobb munkát és akkor nem kell a nagyszülőktől elvárni, hogy taníttassák a gyereket. Amúgy én elengedném, hisz neked azt kell nézned, hogy mi a jobb a gyereknek. Egyértelműen jobb neki, hogy tanulhat, szórakozhat, nem kell naponta órákat utaznia más városba suliba és kimaradni mindenből, mert te nem tudod finanszírozni. Szerintem önző dolog lenne azért otthon tartanod, mert hiányozna neked, meg nem tudna neked segíteni és mindent megcsinálni amit csak kiejtesz a szádon. Pláne mert ha a közelbe megy suliba, akkor is utazgatnia kell, vagy koliba mennie. Semmivel nem lesztek előrébb, ugyanúgy nem lesz veled otthon.
2013. márc. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
egyedül nevelem a 14 és 9 éves lányomat. költözni nem tudok/szeretnék mert 1 éve vettünk itt lakást. mi debrecenben a nagyszülök meg szolnokon laknak.
2013. márc. 2. 18:41
 7/14 anonim ***** válasza:

Nagyon meggondolnám, és inkább a nem mellett döntenék.

Sokat törtem az agyam, milyen iskola van Szolnokon, ami

túltesz egy Debrecenben lévő középiskolán..

Debrecen egy fejlődő, Szolnok leépülő.

Nem főiskola, középiskola. Ha jól tanul, bárhová eljuthat egyetemre, főiskolára.

Kamaszok a szülőket is "átvágják", nagyszülőt meg pláne.

Mert ők naivabak, nem ismerik ezt a korosztályt.

Nem lennél vele, élete nagy pillanataiban. Szerelmében, csalódásában. Elmulasztott évek, lehetőségek.

Ha egy kis világtól elzárt faluban laknál, megérteném, a gyerek jövője miatt el kell engedned.

Városból? Másik városba? Majd ha egyetemre megy.

2013. márc. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Engem igaz nem ennyire messzire engedtek, de kollégista voltam.

Nagyon szerettem. A szüleimmel jó a kapcsolatom, pedig végül 9,5 évig voltam kollégista, haza többet nem költöztem ( a nyarakat leszámítva)

Nem bántam meg és a szüleim sem, a tesómnak volt nehéz, 3,5 évvel fiatalabb öcsém van.

Több lehetőségem volt, könnyedén leérettségiztem, lazán vettek fel a választott jónevű egyetemre (bár még nem diplomáztam le, de ez már a saját hibám, és ami késik nem múlik:))

26/N

2013. márc. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szolnokon jobb középiskolák vannak, mint Debrecenben? Érdekes...
2013. márc. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
tudom hogy itt sokkal jobbak az iskolák de sehova se vették/veszik fel. nagyon elrontotta ezt a 2 évet és ez az én hibám.. a nagyszülök eléggé befolyásosak ezért ök betudnák juttatni egy ottani jó középiskolába.
2013. márc. 2. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!